• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Reduced.pl - nowości, opinie, dyskusja

OP
OP
Reduced

Reduced

Aktywny użytkownik
Producent
Reakcje
389 0 0
@Reduced
Czy wasze modele są już utwardzone? Albo trzeba je samemu utwardzić?
Modele są utwardzane zaraz po osuszeniu ;) Co do dalszego utwardzania to kwestia gustu. Niektórzy zostawiają na jakiś czas na słońcu, inni pakują pod UV a kolejni nic już nie robią. My go wstępnie utwardzamy. Po naszym zabiegu nie jest ani kruchy, ani zbyt gumowy ;)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
He, he. Pół biedy jeśli to tylko problem czasu. Aby kasy na to starczyło bo teraz to kolejny dublet wypuścili. Zupełnie tego nie kumam ale to nie mój cyrk i nie moje małpy:p
 
Reakcje
2.464 79 2
No z tym czasem to u mnie różnie bo nie dość że składam pojazdy hobbistycznie to jeszcze buduje skrzynki aby te pojazdy miały gdzie stać. Swoją drogą już trzy wystawy ogarnąłem z modelami od Reduced i zawsze było nimi zainteresowanie mimo wszystko że profesjonalnie ich nie składam. Co do ceny to jak dla mnie jeszcze jest do przyjęcia ale mam swój próg. Jak by nie patrzeć to jest tylko druk i wiem jak się trzeba naprodukować żeby go dostarczyć na wystawę w całości o ile nie jest przyklejony na stałe. Co do dubletu to ciężko mi się określić. Myślę że każdy w ofercie chce mieć jak najwięcej pojazdów do wyboru dla kupującego. Ot takie prawa rynku.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Heniu, tu nie trzeba utwardzać, wydruk jest wystarczająco dobrze utwardzony. Co więcej wystawienie na słońce może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Słońce to nie tylko ultrafiolet.
Wycieraczki i lusterka są przeskalowane - bo muszą być - póki co żaden druk nie będzie tak trwały jak trawiona blaszka, choć u siebie mogę zrobić elementy grube na 50 mikronów, to gną się już w kąpieli w alkoholu. Ale nie każdemu modelarzowi chce się bawić w blaszki. Często widzę modele gdzie pozostawia się elementy z zestawu - nie tylko o druk chodzi, ale też o kity plastikowe - np. SDV czy Z+Z - grubaśne uchwyty lusterek nijak się mają do oryginału.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
Heniu, tu nie trzeba utwardzać, wydruk jest wystarczająco dobrze utwardzony
Grzesiu, to chyba nie do mnie?
O przeskalowaniu to już tak.
Opisuję prezentowany premierowo model, który widzę i dzielę się swoimi wrażeniami. Mam świadomość, że delikatniejsze elementy mogą odpaść. Stąd u innych producentów te detale są kartonowe w komplecie lub w postaci dedykowanych blaszek.
 

Marino

Użytkownik
Reakcje
13 0 0
Patrzę na zdjęcie oznaczone jako K6 i mam wrażenie, że zderzak Jelcza ma kształt "kołyski".
Być może to tylko złudzenie.
 
OP
OP
Reduced

Reduced

Aktywny użytkownik
Producent
Reakcje
389 0 0
A nie lepiej zamiast mierzyć zrobić skan 3D? Teraz nawet w telefonach są skanery Lidar.
Oczywiście, że lepiej ;) Natomiast problem zaczyna się w momencie obrabiania skanu 3D. Skaner wypluwa plik powierzchniowy, który następnie trzeba obrobić. Skaner sprawdza się idealnie w nowszych pojazdach, gdzie mamy wiele załamań, wypukłości i wklęsłości. Nie jesteśmy w stanie tego zmierzyć metrówką. Jeśli chodzi o pojazdy rodem z PRL nic nie zastąpi złapania bazy i objechania pojazdu tradycyjnie ;) Sprawdzaliśmy wiele sposobów na to, żeby uprościć sobie życie. Mamy za sobą ponad 60 modeli i stara, dobra metrówka zrobiła nam lepszą robotę, niż jakikolwiek skan 3D.

Ale spostrzeżenie trafne, dziękuję ;)
 

szifo30

Znany użytkownik
Reakcje
4.364 2 0
Witam
Czy małe zmiany w druku to wielki problem?
Chodzi mi dokładnie czy nie warto spróbować w Starze zmniejszyć jogo na atrapie i sam napis (STAR) .Są wielkie i szpecą model do tego stopnia że wygląda trochę jak karykatura.Nie wiem czemu ale każdy producent popełnia to samo i tylko w modelu Stara.Kabiny Adama (Austria) mają odpowiednie logo. Logo Jelcza zrobione jest prawidłowo i wygląda świetnie. Dziwi mnie dlatego tłumaczenie że napis jest powiększony żeby był widoczny.
 

Podobne wątki