• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[R] Parowóz Pm36-2 projekt własny 1:25

Robert

Znany użytkownik
Reakcje
475 1 0
#21
Hej!
Wieszaki resorów powinny być zabezpieczone taką jakby opaską ale tylko od zewnętrznej części ostoi.
Na zdjęciu w kółku.
Poza tym, poprzecznice były nitowane do kątowników, a dopiero te kątowniki były skręcane z ostoją.
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#31
Bry.
Jak żyć by nic nie robić
więc trza się brać za robotę i nie narzekamy. Kola lasery z ANSWERA ale moim zdaniem są za cienkie, obrzeża kół też ten tego i bandaże bodaj tak się nazywa to to białe są za grube, porównując fotki. Ale co tam. Moje wyglądają tak muszę jeszcze zrobić walorkę i będzie jako tako. Więc fotki.
 

Załączniki

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.374 28 2
#33
Bry.
... moim zdaniem są za cienkie, obrzeża kół też ten tego i bandaże bodaj tak się nazywa to to białe są za grube, porównując fotki
Bry!
Bandarze, to na biało pomalowane czołowe powierzchnie zewnętrzne obręczy. Grubość nowych obręczy wynosi 75mm, a wymiar kresowy bodaj 30mm (pisze z pamięci i nie wiem ile ma Pm36 wpisane, bo może mieć 40mm że względu na prędkość). Jak się mieścisz w 40 do 75mm, to się nie martw,bo na zdjęciach wyglądają dobrze. Pm36 na moje oko obreczowana była przed odstawieniem w 1966 roku, czyli pewnie około 1960 i do dziś nie wymieniono jej obręczy. Dlatego też dziś stoi, bo to kosztowny proces, a i nie wiadomo, co byłoby z kołami bosymi.
Wysokość obrzeża, to 25 do 36mm, wiec tez możesz to zmierzyć. Mimo wszystko wygladaj świetnie! Powodzenia w dalszej budowie! (y)
 

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.676 11 0
#34
bandaże bodaj tak się nazywa to to białe są za grube, porównując fotki.
Model się fajnie zapowiada. Obręcze są prawidłowej grubości. One w miarę eksploatacji się ścierają. Na zdjęciu to już ich praktycznie nie było. Jest to zresztą jedna z największych przeszkód w przywróceniu tej lokomotywy do ruchu. Ona już praktycznie stoi na boso.
 
OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#38
Bry.
Jako że ostoja w piecu, to w roli głównej wózek prowadzący, Ze względu na małą ilość fotek szczegółowych wygląda jak wygląda. Nic więcej nie dało się wycisnąć. Kol @SD masz w tym swój wkład:) Taaa i fotograf ze mnie do d.......y

Pozdrawiam Piotr.
 

Załączniki

OP
OP
K

klint

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 0 0
#39
Bry.
Ostoja wróciła z lakierni więc czas na fotki.
 

Załączniki

Podobne wątki