• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytania dotyczące Roco z21

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
#61
No to luzik, jak będę w domu mogę Ci podać moje pomiary, ale szczytowo miałem na torach więcej pojazdów i było daleko do pełnej mocy z21. Do tego mam kilkanaście rozjazdów Roco Line z dekoderami zasilanymi z torów. Po wymianie starego systemu na z21 wszystkie boostery poszły na sprzedaż.
 
Reakcje
1.102 113 0
#64
Sprawdziłem. I tak: SU45 z dekoderem jazdy i oświetlenia (nie wiem jaki to dekoder) bierze przy Vmax ok 280 mA. I to wydaj się być OK. Natomiast Bipa Rivarossi bierze tylko na światełka końca pociągu 250 mA. Moim zdaniem za dużo jak na 4 małe diody LED... :ostrozny:
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
#67
No to elektronika wagonu najwyraźniej pożera prąd. Muszą mieć tam jakiś stabilizator, który zapewnia LEDom stały prąd w szerokim zakresie napięcia - zgaduję, że od mniej więcej 3 V do rozsądnych granic, jakie mogą wystąpić w DCC.

Jeśli pozostałe wagony będą miały dekodery, będą miały apetyt nie większy, niż moja BIPA z dekoderem. BIPA ma co najmniej tyle LEDów, co 4 wagony typu Y. Oświetliłem każde piętro, korytarze, kibelki. Mam 1 dekoder na całą BIPA.


Same tory (2 rozjazdy z dekoderami podgumowymi Roco Line i 1 moduł pętli):

IMG_1081.JPEG



BIPA z wyłączonymi światłami:

IMG_1079.JPEG



BIPA z włączonymi światłami (wnętrze + obie końcówki):

IMG_1080.JPEG
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
#69
To żadna tajemnica - kupiłem taki zestaw: https://archiwum.allegro.pl/oferta/listwa-led-bipa-rivarossi-4-ro-wagonowa-i7591739631.html
Podłączyłem całość pod 1 dekoder, a pomiędzy wszystkimi członami poprowadziłem kable.

Razem z końcówkami świecącymi z 1 strony, wychodzi 60 LEDów i dekoder. A pobór prądu j.w.

Nie bawiłem się żadne sekcje - BIPA nie ma przedziałów, więc albo cała świeci (poza ew. zepsutymi lampami), albo jest cała ciemna.
 

Noah

Aktywny użytkownik
Reakcje
505 2 0
#71
Który port X-BUS w Roco z21start to master, a który slave? Czy może z21 tego już nie rozróżnia? W żadnej instrukcji nie mogę znaleźć takiej informacji.

Chcę podłączyć trzecią myszkę na kablu za pomocą rozgałęźnika Roco 10758.
Jedynie na stronie pewnego czeskiego sklepu znalazłem taki obrazek Z21, ale nie jest to oficjalne źródło.

_vyrp12_10503ROZDELOVAC.jpg
 

Alonzo

Aktywny użytkownik
Reakcje
262 4 2
#73
Panowie doradźcie w czym może być za problem ,że nie mogę dodać nowej lokomotywy na z21 start z czerwonym multimouse .Jak próbuje dodać nową ( jako już 65 z kolei) to wyskakuję error 8. Firmaware 2.00
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
#74
Wg Roco, w Multimaus można zapamiętać do 64 nazw lokomotyw. Rozwiązaniem jest podłączenie drugiej myszy, wtedy można mieć łącznie 128 lokomotyw. Albo sterowanie lokomotyw po adresach, bez nazw.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 3
DCC 9
DCC 14
DCC 25

Podobne wątki