• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poznań – Targi Hobby 2022 / 29-30 Października 2022 r.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.994 498 33
#61

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
2.074 143 7
#72
O jaki restauracyjny chodzi? Ten WARS na filmie (2'02) to żadna nowość, był już jakiś czas temu. Na filmie (2'25) widać też inny, w malowaniu PKP Intercity, ale to model skrócony, w:100, też już od pewnego czasu produkowany.
Chodzi o Roco 74823, ale spokojnie, bo on ma się pojawić dopiero w czwartym kwartale, który obecnie należy rozumieć przynajmniej na 31.12.2022 ;). Także zrozumiałe, dlaczego go jeszcze nie ma - mój błąd.
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.278 26 1
#77
No to teraz zagwozdka Robo czy Piko
Każdy oceni sobie sam - to więcej niż pewne!
Z tego, co ja dotychczas widziałem na własne oczy i pomacałem palcami to:
Z (pobieżnego jednak) oglądu całości i wyposażenia modelu, Robo pobije Piko.
Proporcje wyglądają dobrze, jakość pudeł i "armatury" też.
Ten Robo wygląda naprawdę dobrze. Silnik i głośnik ukryty w środkowym członie na środku, aby dobrze wyważyć.
Od silnika odchodzą 2 wały kardana (bardzo długie) na 2 wózki tegoż członu.
Silnika nie widać. Nie rzuca się w oczy.
Maskowanie silnika jest płaskim plastikiem poniżej linii okien i nie ma w tym miejscu siedzeń. Tu może możnaby choć oparcia zrobić...:niepewny:
Głośnik jest duży i pewnie dobrze zagra po wpięciu dekodera.
Na razie widać go przez środkowe drzwi (błyszczy się magnes, widać na zdjęciach), ale po mej sugestii zamaskują go też - tak myślę.
Gdzieś tam jest też gniazdo dekodeta MTC21.
Siedzenia wewnątrz z poręczami - nie widziałem, bo okulary nie te ubrałem...:) Tak mówił Robert.
Wnętrze ma być szczegółowe i dopracowane. Jest też oświetlone w standardzie.
Podwozie chyba bardzo dobrze, szczegółowo odwzorowane. Robert mówił, że leżał pod nim aż odcisków na du*ie dostał. :D
Wszystko ładnie świeci, czołowe tablice kierunku też docelowo zaświecą. W ręku człon, który macałem wydaje się być solidny i spasowany.:ROFL::ROFL::ROFL:
Produkcja będzie w tej samej "żółtej" fabryce, w której robią mu wagony. Więc jak wiecie pewnie, jakość powinna być więcej niż zadowalająca.
Jeśli brać za miarę jakościową te nowe wagony bagażowo-osobowe itp. to idzie w górę z jakością wykończenia.
Jak w EN też tak zrobią, to będzie extra.
Człony połączone są "autorskimi" 10 pinowymi sprzęgami przewodzącymi.
Cała elektryka poprowadzona jest ze środkowego członu do skrajnych poprzez te sprzęgi.
A cena... 1650 na teraz w przedsprzedaży. Z tym wyposażeniem świecąco - prawie grającym w standardzie, na wypasie, to Piko nie fiknie. :D
No i jeszcze jedno. Robo jeździ, świeci i prawie gra a Piko dalej stoi smutne w ciemnej gablocie i zielenieje jeszcze bardziej z wkurzenia. :LOL::ROFL::LOL:

PS, Mi się wszystko podobało. W tym roku mym zdaniem dużo się działo, a duch w modelach i modelarzach jakby lepszy...
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki