• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Port Miejski Wrocław

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
Wiadomość z ostatniej chwili:

Przemytnicy zabytkowych pojazdów zatrzymani w Porcie miejskim we Wrocławiu.

Udana wspólna akcja Policji oraz Głównego Inspektora Transportu Drogowego doprowadziła do uniemożliwienia wywozu z naszego kraju zabytkowych egzemplarzy: trzech Syren R20 oraz pięciu Stali 158. Wszystkie pojazdy zostały zabezpieczone i po czynnościach prawno-celnych zostaną przekazane do Muzeum Motoryzacji w Starachowicach. Pojazdy miały zostać wysłane w kontenerach do Kanady, do prywatnego kolekcjonera.
Zobacz załącznik 906860 Zobacz załącznik 906861 Zobacz załącznik 906862 Zobacz załącznik 906863 Zobacz załącznik 906864 Zobacz załącznik 906865 Zobacz załącznik 906866 Zobacz załącznik 906867 Zobacz załącznik 906868 Zobacz załącznik 906869
Została również powiadomiona celno-skarbowa, że kolega wiedział ale nie powiedział.:devil:
 

odysey

Znany użytkownik
Reakcje
2.155 1 0
Przemytnicy zabytkowych pojazdów zatrzymani w Porcie miejskim we Wrocławiu.

Udana wspólna akcja Policji oraz Głównego Inspektora Transportu Drogowego doprowadziła do uniemożliwienia wywozu z naszego kraju zabytkowych egzemplarzy: trzech Syren R20 oraz pięciu Stali 158. Wszystkie pojazdy zostały zabezpieczone i po czynnościach prawno-celnych zostaną przekazane do Muzeum Motoryzacji w Starachowicach. Pojazdy miały zostać wysłane w kontenerach do Kanady, do prywatnego kolekcjonera.
Gratuluję kolekcji pojazdów. Skoro to przemyt, to brakuje mi tu podstawowych służb państwowych działających w tym zakresie czyli Urzędu celnego.

Ps. Nie wiedziałem, że Port Miejski we Wrocławiu zaczął obsługiwać kontenery i tak odważnymi decyzjami wprowadził od razu rewolucję w biznesie transportowym. Zablokowanie możliwości eksportu samochodów klasycznych z Polski może skutkować taką samą reakcją w stosunku do importu samochodów z USA i Kanady dla prywatnych kolekcjonerów z Polski ;)
20220128_133436 (1).jpg 20211231_110251 (1).jpg 20220615_101534 (1).jpg
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
Podczas pakowania się w Łapczycy Marek niechcący usiadł na jednym z futerałów portu. Teraz okazuje się że dobrze że futerał wytrzymał i się nie zapadł bo chyba bym rzucił modelarstwo ;]
Uszkodzenia 2.jpeg

Uszkodzenia 1.jpeg

Uszkodzenia 5.jpeg
Uszkodzenia 4.jpeg
Uszkodzenia 3.jpeg
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
Mierzone było, dopasowywane a wyszło jak zwykle. Drzwi są za długie przez co belka do wieszania wchodzi w okno na górze otworu.

Dzrwi za duże 1.jpeg
Dzrwi za duże 2.jpeg
Dzrwi za duże 3.jpeg


Powinna belka być tak ale na górze też to źle wygląda do drzwi dalej są za długie. No i belka nie przylega do szyby co też źle wygląda

Dzrwi za duże 4.jpeg
Dzrwi za duże 5.jpeg
Dzrwi za duże 6.jpeg
Dzrwi za duże 7.jpeg


Dlatego musiałem coś wymyśleć. Za pierwszym razem tak przyciąłem drzwi że było widać linię cięcia. Ale wymyśliłem taki sposób że skalpelem odklejam obramowanie od dołu, przycinam drzwi, skracam obramowanie drzwi skrócone i nie widać. Dzięki temu nie będę musiał ich kleić na nowo.
Belkę natomiast wpasowałem w wykusz, którego wyciąłem kawałek tak żeby ceownik był na równo ze ścianą. Tak więc jest szansa że coś z tego będzie chociaż praca się więcej zrobiło i trzeba będzie potem pomalować na nowo fragmenty ściany.

Dzrwi za duże 8.jpeg
Dzrwi za duże 9.jpeg
Dzrwi za duże 9.1.jpeg
Dzrwi za duże 9.2.jpeg
 

sheriff

Znany użytkownik
Reakcje
472 9 0
@Artur a ja bym jeszcze dokleił gzymsik jakiś (albo parapet) od dołu tego okna, tak żeby zbliżał się do drzwi. Inaczej jak deszcz będzie padał to Ci się z góry lac będzie woda, bo z tego co widzę to szpara tam jest.

Ale może tak to wygląda jak się w telefonie patrzy?

Zdroofka
Andrzej
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
Jeszcze mała została. Ale wczoraj nie miałem czasu dokładniej wyczyścić tych otworów pod belkę
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
Dziś taka próba. Sprzęgi Michaela Weinerta - wymagają również wymiany zderzaków na sprężynujące. Zrobię kilka sztuk i sprawdzę jak się zachowują na imprezach.

Sprzęgi MW 4.jpeg
Sprzęgi MW 3.jpeg
Sprzęgi MW 2.jpeg
Sprzęgi MW 1.jpeg
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
Jakieś mam mieszane odczucia co do tych sprzęgów Weinerta. Wyglądają jakoś tak dziwacznie, jak odwrócony pantograf. Według mnie lipa, przekombinowane, ale to tylko moje zdanie. Zdecydowanie lepiej prezentują się śledzie roco.
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
Wyglądają jakoś tak dziwacznie, jak odwrócony pantograf..
A wg mnie całkiem sprytnie imitują sprzęgi śrubowe. :)
Jedyny problem, jaki widzę, to fakt montowania ich w gniazdach na hak cięgłowy w czołownicy wagonu, a nie w gnieździe NEM. Położenie gniazda haka nie jest w żaden sposób znormalizowane przez MOROP, więc w różnych modelach mogą wypadać na różnych wysokościach.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
Tak. Ale test ze sprzęgiem z gniazda NEM pokazało że nie powinno być problemu z montażem. Dodatkowo załączony do nich jest drucik.
1663920961850.png

Zamierzam go właśnie tak przylutować do sprzęgu. Następnie drucik na końcu zagnę i zamontuję w otworze w podłodze wagonu. Dzięki temu powinna powstać mała elastyczność i ruch samego sprzęgu. powinno to też odpowiadać za pozycjonowanie samego sprzęgu.

Na stronie producenta znalazłem też takie rozwiązania. Jeżeli dobrze zrozumiałem to w tej kieszonce można umieścić sprężynę i wtedy cały sprzęg jest ruchomy.
1663920910100.png


Ja też używam już tych sprzęgów w parowozach i tam się sprawdzają. Ale z drugiej strony są sprzęgi standardowe. Teraz zobaczę jak będzie się to sprawdzało kiedy cały skład będzie w nie wyposażony.

Co do wyglądu wizualnego uważam że jest o wiele lepszy niż każdy inny standardowy bo przypomina właśnie sprzęg śrubowy a nie sprzęg rodem z EZT ;)
 

Krzysztof Fiałka

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.082 19 0
Czyli konstrukcja osadzenia sprzęgu pozwala na jego lekkie wychylenie gdy wagony wchodzą w łuk a drucik z tyłu ma działać jak sprężyna?
Pytanie, czy sprzęgi nie powinny być osadzone tak, żeby miedzy zderzakami była odległość ok. 1 mm, pomimo stosowania sprężynujących zderzaków. Tak chyba jest w normie dot. "fremowania" sprzęgów.
A czy możesz sprawdzić jak, lub czy, te sprzęgi współpracują ze zwykłymi sprzęgami oczkowymi.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
Masz rację. Zgodnie z instrukcją tak właśnie powinno mi to wyjść ;]. Na ten moment mam tylko włożone w ten otwór sprzęgi w czołowinicy. Przy zabawie z drutem postaram się to zrobić tak jak napisałeś.



1663922944220.png
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 11
Buduję makietę 75

Podobne wątki