• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Port Miejski Wrocław

OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Powieś jakieś lampy nad swoim stanowiskiem pracy, zobacz jak jasno ma żona na swoim
Słuszna uwaga ;)

A ciasteczka z kuchni dla gości na sofie serwowane są koleją?
Jest taka możliwość ;)

Co steruje Metronem wiszącym na ścianie?
Ma wymieniony mechanizm na klasyczny na baterię. Jest to zegar, który zawsze pokazuje jedyny słuszny czas letni ;)
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.184 8 0
Arturze, proponuję jeszcze wstawić małe łóżko przed ladę barową - będziesz miał wszystko w jednym rejonie i zaoszczędzisz dużo czasu traconego na przemieszczanie ... ;)

Masz super wyrozumiałą rodzinkę. Jak ja bym wstawił skrzynki do kuchni, to ... Nawet nie chcę o tym myśleć ... ;)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Dostałem pozwolenie w związku z wyjazdem w czwartek do Wołowa. Jak stoi całość to łatwiej pewne rzeczy zrobić przy makiecie.
Są też plusy jak przychodzą w odwiedziny znajomi z dziećmi :)
Ja zarządzałem a dziewczyny woziły, krowy, piach, mleko, ryby i inne towary po porcie :) Po 2 godzinach ciężko było je zgarnąć do domu

Helena.jpeg Basia.jpeg

Po lewej znana już Helena, po prawej jej siostra Basia
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Jest ciekawiej ja już wiem czemu tegoroczny zestaw Gagsów ma inny numer katalogowy a nie dodaną kolejną cyfrę za starym. Ale tutaj muszę was potrzymać jeszcze trochę w niepewności.
Natomiast mogę powiedzieć że maczałem w tym palce ;)

Co do wypadających mebli :) głowa już pracuje ;)
Dziś nadszedł ten dzień kiedy mogę się z wami podzielić moim maczaniem palców przy tym wagonie.

Prace trwały długo i długo szukaliśmy czegoś co będzie wyróżniało ten wagon. Na szczęście natrafiliśmy na film z 1981 r. z Małkini i dzięki niemu powstała prawdziwa perełka. Niestety cena będzie wysoka ponieważ wagon po za odeskowaniem posiada również w środku imitacje mebli, które są przewożone. Całość da się rozebrać i dodać kilka smaczków w środku jak i bezproblemowo całość spatynować.


Będzie to zestaw dwóch wagonów, gdzie każdy będzie z innym odeskowaniem! Myślę że będzie to rewelacja i warto już składać zamówienia na ten zestaw!

Zdjęcia, które były inspiracją w tym projekcie
PIKO 58259 Fot-1.jpg

PIKO 58259 Fot-2.jpg



Poniżej zdjęcia modelu :)

PIKO 58259 Fot-3.jpg
PIKO 58259 Fot-4.jpeg
PIKO 58259 Fot-5.jpg
PIKO 58259 Fot-6.jpeg
PIKO 58259 Fot-7.jpeg
PIKO 58259 Fot-8.jpeg
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Jak pamiętacie w porcie popełniłem błąd i "zatłuczniowałem" tory zamiast je "zaszutrować" ;]

Znalazłem zdjęcia z portu, które pokazuje +- jak to tam mogło wyglądać. oczywiście minus trawa po całości. Ale zapewne coś zielonego się pojawi.

Basen_portowy_Wroclaw_5883675.jpg


W pierwszej kolejności zrobiłem sobie masę mieszając pył przesiany przez sitko to farb oraz SemLight. Wyszło tak sobie. Druga próba to wypełnienie SemLight wszystkiego między szynami. Potem zasypałem to pyłem. Co ciekawe nie użyłem kapki kleju. Ale o tym więcej przy okazji poradnika. Oczywiście o ile będzie taka potrzeba a pierwszy efekt wam się spodoba.

To teraz kilka zdjęć :)

Szutrowanie 16.jpeg
Szutrowanie 15.jpeg
Szutrowanie 14.jpeg
Szutrowanie 13.jpeg
Szutrowanie 12.jpeg
Szutrowanie 11.jpeg
Szutrowanie 10.jpeg
Szutrowanie 9.jpeg
Szutrowanie 8.jpeg
Szutrowanie 7.jpeg
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Hydrant jest wydrukowany jakiś czas temu przez @Adam66 i wzmocniony od środka drutem chyba 0,4mm. Drut jest dłuższy i zamontowany w sklejce. Założenie jest takie że ma być pancerny i bronić wskaźnik przed wykolejonym taborem, który ryje międzytorze ;] Czego doświadczyłem podczas imprez wiele razy. Dlatego hydrantów będzie więcej więcej niż w oryginale.

Wagon to dzisiejsza zabawa w patynkę. Zrobię jeszcze fotki w świetle dziennym. Aerograf został tylko użyty do nałożenie sidoluxu i lakieru. Szału nie ma ale wagon nie jest plastikowy. Dodatkowo ma stopnie od Kluby i zderzaki od Weinerta (sprężynują).

Wagon, wskaźnik, hydrant 8.jpeg
Wagon, wskaźnik, hydrant 7.jpeg
Wagon, wskaźnik, hydrant 6.jpeg
Wagon, wskaźnik, hydrant 5.jpeg
Wagon, wskaźnik, hydrant 4.jpeg
Wagon, wskaźnik, hydrant 3.jpeg
Wagon, wskaźnik, hydrant 2.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Jako że metoda patyny jest dość łatwa to wczoraj zabrałem się że jeszcze za chłodnię. Tutaj zdjęcia bez lakierowania. Po lakierze mogą trochę się zmienić barwy.

Wiem też że chłodnia ma słaby dach i że zgubiłem gdzieś wentylatory ale może uda mi się namówić @Heniek_Star na małe wsparcie w detale ;)

Chłodnia - 2.jpeg
Chłodnia - 3.jpeg
Chłodnia - 5.jpeg
Chłodnia - 6.jpeg
Chłodnia - 10.jpeg
Chłodnia - 11.jpeg
Chłodnia - 14.jpeg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Jako że metoda patyny jest dość łatwa to wczoraj zabrałem się że jeszcze za chłodnię. Tutaj zdjęcia bez lakierowania. Po lakierze mogą trochę się zmienić barwy.

Wiem też że chłodnia ma słaby dach i że zgubiłem gdzieś wentylatory ale może uda mi się namówić @Heniek_Star na małe wsparcie w detale ;)
Artur ten wagon to nie chłodnia ;) a "owocarka" Czy to jest ten wypust Rivarossi ? (podejrzewam , że tak ) No fakt nie popisali się z tym modelem.
Chcesz zrobić sobie konwersję tego modelu na "rasową" owocarkę ?
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Jako że dostawa LiPo (baterie) się opóźnia a jest kilka wolnych wieczorów to wykorzystałem:
- koszyczek na baterie płaskie
- przełącznik DIP - 2 rzędy
- rezystor 1kOhm
- rezystor 510Ohm
- dioda niebieska

Dzięki temu mam palnik, który świeci w 3 różnych natężeniach (co mniej więcej widać na zdjęciach)

Plandeka przygotowana wcześnie z foli aluminiowej oraz chusteczki higienicznej.

Palnik 6.jpeg
Palnik 5.jpeg
Palnik 4.jpeg
Palnik 3.jpeg
Palnik 2.jpeg
Palnik 1.jpeg
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Plandeka:
- karton z niego zrobiłem obrys tego co ma być przykryte.
- potem karton obłożyłem folią aluminiową. Żeby po wyjęciu kartonu plandeka była bardziej trwała.
- chusteczka higieniczna - rozwarstwiłem ją i wziąłem 1 warstwę. Następnie naciągnąłem na folię i maczałem pędzlem z mlekiem wikolowym od razu formując fałdy
- następnie pomalowałem akrylem i po wyschnięciu użyłem washa od Ammo żeby zrobić zacieki.
- jak wszystko wyschło wyjąłem ze środka karton.

Plandeka 3.jpeg

Plandeka 4.jpeg

Plandeka 2.jpeg

Plandeka 1.jpeg

Plandeka 5.jpeg

Plandeka 6.jpeg

Plandeka 7.jpeg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 11
Buduję makietę 75

Podobne wątki