• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Port Miejski Wrocław

OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Żona zwróciła uwagę że z budynków za mocno bije światło. Ja tego nie widziałem ale następnym razem trochę je przygaszę. Może efekt będzie lepszy. Wtedy też dostawię segment z mostem zwodzonym. Co pozwoli na małe manewry :)
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
Dokładnie taka mgła była kilka dni temu w nocy we W, szczególnie upodobała sobie obszary przyrzeczne,
- a odnośnie tego co pokazał autor dioramy, to dodam, że byłem tam wtedy, namówili mnie znajomi, że coś niesamowitego się szykuje w porcie, ale jak przyszliśmy (4~no może piąta nad ranem- dziwne, ale wszystkim rozładowały się baterie w telefonach, zegarków okazało się, że nikt nie stosuje), to nie wiem czy za późno czy za wcześnie,ale nikogo w okół i w ogóle nie było-żywej duszy, dziwnie jakoś tam wtedy było, pokręciliśmy się trochę i poszliśmy stamtąd -nie wiem, nie rozumiem zamysłu pomysłodawcy całej tej akcji, czy jak to nazwać?-Nie wiem o co chodzi, były owszem światła i ta ogromna dekoracja, manekiny, różne elementy, atrapy samochodów rajdowych i tak dalej.
Ciekawostką, którą pamiętam, jak przez mgłę dla takiego fanloka jak ja, było to, że na terenie portu stały dwa parowozy, jakiś tendrzak i dwója, ale były zimne, zdziwiło mnie, że mają zaświecone po jednej latarni, okazało się,że prąd był z akumulatorka.
Ciekawe, że na filmie jeżdżą i syczą niby na prawdę, ale to taki trik, bo w rzeczywistości, musiały być "uruchamiane" na odrzut, czymś czy jakoś? No i jakoś wyhamowywane.
Idąc z portu z tej wystawy(?)zastanawialiśmy się - co to było na czym byliśmy?..... I się obudziłem w Warszawie..ufff ! -Pomyślałem;-jak to dobrze,że my tu w Warszawie nie wiedząc -dlaczego mamy na prawdę port miejski o nazwie Wrocław.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Jakiś czas temu postanowiłem zrobić własne drzwi do magazynu. Dlatego zacząłem przeglądać co mam na zdjęciach, które zrobiłem w porcie.

Drzwi 3.jpg Drzwi 4.jpg Drzwi 5.jpg Drzwi 6.jpg Drzwi 2.jpg Drzwi 1.jpg

Na podstawie tych zdjęć powstał projekt do wycięcia z kartonu skrzydeł drzwi. Każde skrzydło składa się z 12 elementów. Do tego dojdą rolki ale tutaj jak zostaną zrobione okaże się podczas wyboru szyny, po której będą się drzwi toczyły.
Jak widać wyżej obecnie prawie każde skrzydło jest nieco inne. Ja zrobiłem coś co łączy większość i mi się podoba.

Drzwi model 1.jpg Drzwi model 2.jpeg Drzwi model 3.jpeg

Drzwi model 4.jpeg Drzwi model 5.jpeg Drzwi model 6.jpeg

Drzwi model 7.jpeg Drzwi model 8.jpeg

Na dzień dzisiejszy Wszystkie skrzydła są sklejone. Zostało ich malowanie, patynowanie i montaż na szynach :)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Długi weekend daje trochę czasu. Jak do tego dodać chodzenie spać koło 2 w nocy to nawet idzie coś zrobić.

Po drzwiach przyszedł czas na prace przy dachu.

Świetlik ma wycięte z kartonu ściany razem z zaznaczonym deskowaniem oraz otworami na okna.
WhatsApp Image 2022-01-08 at 16.19.43 (1).jpeg WhatsApp Image 2022-01-08 at 16.19.43 (2).jpeg WhatsApp Image 2022-01-08 at 16.19.43 (3).jpeg

Do poprawnego przyklejenia ściany pod kątem na powierzchni dachu użyłem wcześniej przygotowanych wzorników dodać je na zdjęciach. One również od spodu podpierają pod odpowiednim kątem dach.
WhatsApp Image 2022-01-08 at 16.19.43 (4).jpeg WhatsApp Image 2022-01-08 at 16.19.43 (5).jpeg

Tutaj test dachu. Docelowe będzie raczej ściągany ale muszę jeszcze wymyśleć jak go przygotować. tak żeby ściąganie było dla niego bezpieczne.
WhatsApp Image 2022-01-08 at 16.19.43 (7).jpeg WhatsApp Image 2022-01-08 at 16.19.43 (6).jpeg WhatsApp Image 2022-01-08 at 16.19.43.jpeg
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Kolejny element to dodanie transporterów kubełkowych do transportu zbóż na piętro magazynu. Zsyp będzie znajdował się obok ściany budynku. W środku będą zbiorniki na zboże. Każdy o pojemności około 40m3 - waga przy pszenicy około 32t. Natomiast w przypadku Owsa będzie to 16t.

Do obsługi wewnętrznego redlera dostarczającego do zbiorników zboża powstaje pomost technologiczny. Dojdzie również dodatkowe oświetlanie w miejscach zrzutów zbóż do zbiorników. Niestety obecne oświetlenie trochę staje się źle zamontowane ale tym problemem zajmę się później.

Ze zbiorników będę wychodziły zrzuty do wagonów i samochodów. Wejście na pomost zapewniają schody. Cały pomost jest wykonany z drewnianych listewek. Dojdzie jeszcze barierka (również drewniana), oraz całość będzie spatynowana. Z redlera będą wychodzić rury do zbiorników. Zbiorniki będą całe odeskowane razem z wzmocnieniami. Prace trwają...

Dodatkowo przy okazji robienie zdjęć i filmów z mgłą wyszły miejsca, które trzeba doświetlić. Dlatego na ścianie od strony basenu portowego zostaną zamontowane dodatkowe lampy. Ich przymiarkę widać na zdjęciach.

Redler 2.jpeg Redler 3.jpeg Redler 4.jpeg
Redler 9.4.jpeg Redler 9.3.jpeg Redler 9.2.jpeg Redler 9.1.jpeg 9.0.jpeg Redler 8.jpeg Redler 6.jpeg Redler 5.jpeg Redler 7.jpeg

Tutaj ogólna koncepcja. Zsyp, redler oraz miejsce, w którym będzie pomost technologiczny.
Redler 1.jpeg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 11
Buduję makietę 75

Podobne wątki