• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SM31 (typ 411D)

grosiszcze

Znany użytkownik
Reakcje
1.247 223 2
Postanowiłem zresetować dekoder i wyświetlił mi się błąd "error2". Lokomotywa nie jeździ, nie świeci i nie ma dźwięku. Przy próbie sprawdzenia jakiegokolwiek CV jest ten sam komunikat "error2" i lokomotywa nie daje oznak funkcjonowania. Teraz nie wiem co z tym zrobić.
Błąd error2 może wynikać z nieprawidłowego połączenia elektrycznego między programatorem a dekoderem. Sprawdź czy dekoder reaguje na zmianę jakiejś CV, lokomotywa powinna drgnąć i światła mrugnąć.
Po resecie adres dekodera zmienia się na fabryczny 3, jeśli w manipulatorze miałeś inny adres przypisany do tego dekodera to dekoder nie będzie reagować.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
3.105 87 0
Dekoder w takiej sytuacji w ogóle nie reaguje, a programator "nie widzi" dekodera, aby móc wykonać jakąkolwiek operację np. wspomniany reset.
Miałem na myśli, czy standardowe CV8=8 wpisane z myszy nie przywraca ustawień, które były w momencie sprzedaży? W innych dekoderach działało, tego konkretnie niestety nie mam. Jeżeli któremuś z moich dekoderów nie pomagał taki reset, kończyło się lutowaniem.


Po resecie adres dekodera zmienia się na fabryczny 3, jeśli w manipulatorze miałeś inny adres przypisany do tego dekodera to dekoder nie będzie reagować.
O właśnie, to cenna uwaga.
 

xTOMOx

Użytkownik
Reakcje
48 36 9
Dekoder w takiej sytuacji w ogóle nie reaguje, a programator "nie widzi" dekodera, aby móc wykonać jakąkolwiek operację np. wspomniany reset.
A wspomniany reset to nie to samo co ustawienia fabryczne ? Najnowszy dekoder i takie cuda.
Chyba norma, ze po CV8=8 należy od nowa zaprogramować adres dekodera. Co się z wami dzieje, pomroczność jasna ? :ROFL:
 

Marek D

Nowy użytkownik
Reakcje
18 0 0
Chyba norma, ze po CV8=8 należy od nowa zaprogramować adres dekodera. Co się z wami dzieje, pomroczność jasna ? :ROFL:
A co zrobić Jak po wpisaniu CV8 wyskakuje od razu "error2" i nie można ustawić =8 ?

PP1970
Zresetowanie dekodera do ustawień fabrycznych nie pomaga?
Nie da rady zresetować bo nie można wpisać żadnego CV, ani 8 ani żadnego innego. Ciągle wyskakuje "error2". Jak wpiszę numer CV który chcę zmienić to dekoder długo myśli i potem wyskakuje ten błąd.
 

rprail

Znany użytkownik
Reakcje
1.094 49 1
Jeżeli Kolega ma dekoder sprzedawany do tego modelu przez PIKO, warto ściągnąć ich aplikację "PIKO ProgrammerApp" na smartfona. Wtedy można załadować w tej aplikacji definicję lokomotywy i po wprowadzeniu zmian z poziomu aplikacji, uzyskać listę CV do przeprogramowania.
Dzięki tej aplikacji właśnie zrobiłem sobie światła manewrowe w EU07:)
Rzeczywiście przy ustawieniach różnych opcji, wyświetlane są CV. Tak to wygląda w przypadku SM31:
IMG_20241017_151726.jpg
 

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.261 33 6
A wspomniany reset to nie to samo co ustawienia fabryczne ? Najnowszy dekoder i takie cuda.
Chyba norma, ze po CV8=8 należy od nowa zaprogramować adres dekodera. Co się z wami dzieje, pomroczność jasna ? :ROFL:
Chyba norma, że widać, że to nie problem. A programowanie w trybie CV działa niezależnie od adresu dekodera, więc reagowałby on na to!
 

Remaj12

Znany użytkownik
Reakcje
5.112 129 19
A jak tego programu użyć. trzeba mieć jakiś zewnętrzny programator, czy wystarczy zwykła centralka ?
Aplikację można pobrać na telefon i korzystać z niej bez dodatkowych urządzeń, ale żeby zaprogramować przy jej użyciu dekoder, potrzebny jest jeszcze programator - PIKO SmartProgrammer (PIKO 56415). Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mam jeden nowy na sprzedaż.
 

rprail

Znany użytkownik
Reakcje
1.094 49 1
Aplikację można pobrać na telefon i korzystać z niej bez dodatkowych urządzeń, ale żeby zaprogramować przy jej użyciu dekoder, potrzebny jest jeszcze programator - PIKO SmartProgrammer (PIKO 56415). Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mam jeden nowy na sprzedaż.
Programator nie jest potrzebny. Po prostu wpisuje się odpowiednie CV wyświetlane przy odpowiednich funkcjach. Tak właśnie ustawiłem sobie światła manewrowe w SU45, EU07. Przy okazji w EU07 zmniejszyłem głośność wentylatora:
https://youtube.com/shorts/LBQBZpCbro4?si=X6ppX_R04jDqcUcx
 

Podobne wątki