• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SM31 (typ 411D)

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.512 19 0
Słabo. Modele piękne, ale liczyłem na uczciwą IV epokę. Kolejna przykrość po pewnym rozczarowaniu zmianą numeru i przydziału w stosunku do zapowiedzi ze zdjęcia w katalogu.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.972 275 41
20 lipca 1989 ... :mad: kto tą dokumentacje wykonuje ?!

Najwyraźniej po niebieskiej Cargo pkp są to poprostu dwie lokomotywy w V epoce jedna tradycyjna oliwkowa druga trawiasta ....
Nadal trzeba czekać na IV epokę ... :podstepny:
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.956 493 33
liczyłem na uczciwą IV epokę. Kolejna przykrość po pewnym rozczarowaniu zmianą numeru i przydziału w stosunku do zapowiedzi ze zdjęcia w katalogu.
Prawdę mówiąc, ja też liczyłem na trochę wcześniejszą datę. Ale trzeba też powiedzieć, że poza datą rewizji, którą da się odczytać tylko pod lupą, lokomotywa wyglądała dokładnie tak samo, jak 5 czy 10 lat wcześniej. Dla mnie to nie jest wielki problem, a na drugi, praktycznie identyczny model z inną datą chyba nie ma co liczyć w najbliższej przyszłości.
Wg niemieckiego podziału na epoki to ep. IV. Wg NEM 825 PL ep. V
Zgadza się, granice epok różnią się w różnych krajach, bo istotne zmiany na kolei, skutkujące wyglądem i oznaczeniami taboru w poszczególnych państwach zachodziły w różnym czasie. Nie mówiąc o tym, o czym już wielokrotnie pisano na forum, że granice epok nie są wyznaczone z dokładnością do jednego dnia i były długie okresy przejściowe, gdy epoki zachodziły na siebie w takim sensie, że jednocześnie (czasami w tym samym składzie) jeździł tabor we wcześniejszym i późniejszym malowaniu czy oznaczeniach.
widać datę rewizji jakby z 2008r. Poprawcie mnie proszę jeśli źle odczytuję (08.11.07)
A ja widzę datę jakby z 2007 roku. ;) Takie są, niestety, skutki nieprawidłowego, niezgodnego z normą pisania dat, nie tylko rewizji. Ale tak było w rzeczywistości...
 

prezesedi

Aktywny użytkownik
Reakcje
321 1 0
A ja widzę datę jakby z 2007 roku. ;) Takie są, niestety, skutki nieprawidłowego, niezgodnego z normą pisania dat, nie tylko rewizji. Ale tak było w rzeczywistości...
Sugerowałem się formatem daty jaki widnieje na maszynie w malowaniu oliwkowym - czyli RR-MM-DD (zielona była by wtedy z 2008-11-07)
Wg tego co odczytuje @Andrzej Harassek wychodzi format daty DD-MM-RR (08-11-2007).
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.956 493 33
Powtarzam, jest to wynik nieprawidłowego zapisu daty. Zgodnie z normą, przy pisaniu daty rok-miesiąc-dzień (z kreskami pomiędzy liczbami, a nie z kropkami) obowiązuje podanie roku czterema cyframi, czyli jeżeli miałby to być rok 2008, zapis powinien wyglądać 2008-11-07. Zapis 08.11.07 dla mnie oznacza 8 listopada 2007 roku (przy zapisie dzień.miesiąc.rok nie stosuje się kresek, tylko kropki). Ale pisano różnie i może to faktycznie być rok 2008.
 

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
411 2 1
Mnie bardziej martwi kolor SM31-108, na zdjęciach z Sosnowca jest on zdecydowanie inny niż na stronie Piko czy też zdjęciach oryginału.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.972 275 41
Zastanawiam się czy za tymi datami rewizji nie stoi p.Gransicki ? :podstepny:

W casce mi się nie mieści taki poroniony dobór dat rewizji ?!
Teraz Piko będzie miało "twarde" dane że w przypadku Trumny IV epoka nie sprzedaje sie szczególnie
Więc następnej edycji oliwkowej Trumny w IV epoce możemy się spodziewać w okolicy 2030 r ... :podstepny:


Ogłaszam Pandemię DEBILI !
Tak jest wszędzie ! W urzędach w firmach... w ...


Postindustrialno-liberalno-laicki -Euroburdel ... :D
 

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.388 442 99
Zastanawiam się czy za tymi datami rewizji nie stoi p.Gransicki ? :podstepny:

W casce mi się nie mieści taki poroniony dobór dat rewizji ?!
Teraz Piko będzie miało "twarde" dane że w przypadku Trumny IV epoka nie sprzedaje sie szczególnie
Więc następnej edycji oliwkowej Trumny w IV epoce możemy się spodziewać w okolicy 2030 r ... :podstepny:


Ogłaszam Pandemię DEBILI !
Tak jest wszędzie ! W urzędach w firmach... w ...


Postindustrialno-liberalno-laicki -Euroburdel ... :D
Fakt. Robić niby IV epokę w roku, kiedy już "skończył się komunizm" :)
Zrobili by 1987 i już było by lepiej....
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.584 141 0
Teraz Piko będzie miało "twarde" dane że w przypadku Trumny IV epoka nie sprzedaje sie szczególnie
Znaczy jak tego modelu nie kupi 10 (przykładowo) użytkownikw tego forum, to Piko sie zastanowi dlaczego pozostałe kilkaset modeli rozeszło się w świecie poza forum, fejsbukiem a światem dysku wg Prachetta?

p.s. mimo wszystko, ładna jest ta oliwka ;)
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.972 275 41
Jeżeli nie dysponuje się realną datą rewizji z IV epoki . To wybiera się udokumentowaną atrakcyjną terytorialnie lokomotywownię ! i numer lokomotywy czyli zwiazaną z długoletnią obecnością trumien ewentualnie typową dla nich krainę w IV epoce...
I dorabia się datę rewizji ( aby nie była to niedziela ) - tu ma miejsce logiczny kompromis w danych ! :obcy:
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.972 275 41
Znaczy jak tego modelu nie kupi 10 (przykładowo) użytkownikw tego forum, to Piko sie zastanowi dlaczego pozostałe kilkaset modeli rozeszło się w świecie poza forum, fejsbukiem a światem dysku wg Prachetta?

p.s. mimo wszystko, ładna jest ta oliwka ;)
Ty redukujesz to forum do wagi 10 osób ale z taką osobowością jak Twoja to liczyłbym to forum przynajmniej
na wagę 110 (10 forum + 100 Misiek ) :D
Rabbi niech się spełni Twoja prognoza... ! :rolleyes:
Tylko nie zmieni ona faktu że po ukazaniu się kiedyś trumny w rasowym czasokresie IV epoki ta pierwsza obecna edycja będzie traktowana jako pseudo IV epoka i ćwierć V epoka ...
Bo ktoś popełnia błędy udowadniajac po raz kolejny swoją amatorszczyzne w tym temacie...
 

Podobne wątki