Mimo to, należy wziąć poprawkę na:
- zmianę odcieni kolorów spowodowanych światłem (poranek?)
- zmianę odcieni kolorów spowodowanych obróbką zdjęcia
- zmianę odcieni kolorów spowodowanych oglądaniem zdjęcia na nieskalibrowanym monitorze
Ogólnie uważam, że cała ta dyskusja jest bezprzedmiotowa, bo nie ma podstaw do merytorycznej dyskusji - wszystkie wyżej pokazane fotografie każdy z nas widzi nieco inaczej - mamy nieskalibrowane monitory, na których ta sama fotografia wygląda inaczej. Ponadto zdjęcie z katalogu obarczone jest dużymi zmianami odcieni kolorów. Kolejna kwestia to to, że model zapewne został opracowany na podstawie innej fotografii i raczej nie jest błędem to, że ma czarną ramkę wokół numeru - to można potwierdzić u producenta.
Dlaczego ta fotografia została umieszczona w katalogu, skoro model opracowano na podstawie innej/innych? Odpowiedź jest prosta - ta zapewne jest po prostu ładniejsza, z punktu widzenia fotografii, które umieszcza się w katalogu. Może być też tak, że nie było zgody na publikację tamtej. Natomiast wybrano tę, a nie inną, gdyż pokazuje lokomotywę z numerem, który zostanie wyprodukowany, nawet, jeśli z nieco innego okresu eksploatacji niż na fotografii, ale różnice mogą być minimalne, typu wspomniana ramka wokół numeru. Nie oznacza to, że model jest źle odwzorowany, a aby stawiać tak kategoryczne opinie, trzeba by mieć jakiekolwiek dowody na to, aby to udowodnić.
Jak ktoś ma wątpliwości co do prawidłowości odwzorowania modelu ET21-92, to może zamiast pisać bzdury na forum (a później się dziwić jaką opinię mają fachowcy o naszym forum i jego użytkownikach...) lepiej skontaktować się z PIKO Polska i dowiedzieć się, dlaczego jest tak, a nie inaczej.