• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN57

arvent

Aktywny użytkownik
Reakcje
598 8 0
Gdyby ktoś był uprzejmy, kto ma pod nosem połączone człony EN57 od PIKO, o zmierzenie i podanie realnej długości całego zespołu trakcyjnego.;)
Producent podaje długość: 747 mm.
Tuby Train-Safe 75 cm są zakończone wsuwanymi dekielkami grubości ok. 2,5 mm każdy, co powinno dawać wymiar wewnętrzny ok. 745 mm.
Zakładam, że jak się popieści, to się zmieści.:niepewny:
 

SU45-122

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 1
Chyba jednak rewizja 12.12.94
Poniewaz według danych z ilostan.forumkolejowe.pl
W 2002 była decyzja o kasacji tej jednostki, drugie primo jeżeli rewizja była by ukończona 12.12.2004, to tego dnia akurat była niedziela, więc mało to prawdopodobne, żeby ZNTK oddawał pojazd po naprawie w tym dniu.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
2.214 156 7
Producent miał do wyboru albo zrobić całe wycieraczki w kolorze żółtym albo w czarnym, bo przecież dwukolorowe to już za duży wyczyn. Wybrał żółte. I dobrze, bo patrząc od przodu żółty kolor jest na pierwszym planie. Ale...patrząc lekko z boku tu żółe gumy psują wygląd i w tym kolorze wycieraczki wyglądają na trochę przewymiarowane. Założę się, że niektórzy Koledzy na tym forum pokuszą się o ich zdjęcie i podmalowanie od spodu na czarno ;).
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
3.269 88 0
Czy ktoś miał taką sytuację - albo jeśli będziecie tak uprzejmi, możecie sprawdzić w swoich modelach?

EN57-925 PIKO z dekoderem ESU LokSound 5. W trybie analogowym w jedną stroną rusza gładko, w drugą potrzeba "pokombinować" pokrętłem. Przy rozkręceniu na maksa i cofnięciu o 1/4 w końcu rusza.

W DCC (z21 Roco) jeździ płynnie od najmniejszych prędkości.
 

Podobne wątki