• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN57

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.139 120 0
Tylko ja nie chcę "babrać" w modelu na gwarancji i otwierać niepotrzebnie wagonów rozrządczych. Otwierałem tylko silnikowy żeby włożyć dekoder.

BTW. Sprawa wygląda tak, że ŚM wysłał do mnie paczkę z nowym egzemplarzem. Ponieważ teraz wyjechałem na święta więc dopiero po powrocie włożę do niego dekoder i sprawdzę czy jest OK. A stary odeślę do ŚM, czyli reklamacja będzie załatwiona. :)

Edit: Mierzenie byłoby OK, gdyby w ogóle nie działało, czyli była totalna przerwa gdzieś w przewodach/lutach. A tu było tak, że model przerywał, zwalniał, zatrzymywał się. Więc miernikiem byłoby trudno znaleźć taką nie do końca przerwę...
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
522 41 1
Tyle że zmodernizowane, z dużymi wyświetlaczami nad kabiną maszynisty, wyświetlaczami w górnej części na środku każdego z boków wszystkich członów i rynienkami tylko nad drzwiami.
Faktycznie, słuszna uwaga, nie zauważylem na filmie...
Z tym, że jak już wcześniej, słusznie zauważył Kolega @rprail
 
Ostatnio edytowane:

VSM

Użytkownik
Reakcje
63 0 0
Mam pewien dziwny problem z Piko 51456 z dekoderem ESU LokSound V5. Otóż przy włączonej funkcji F1 (dźwięki) lokomotywa co jakiś czas sama zwalnia i przyspiesza. Widać to na tym flimie w 1:12 i 3:18:
Testowałem ten model na dwóch różnych systemach sterowania (Z21 i DR5000), zarówno ustawiony sam na torach, jak i z 10 innymi lokomotywami. Te kwestie nie mają żadnego wpływu na tą przypadłość - jedynie funkcja F1 coś miesza. Jak widać na filmie przy prędkości maksymalnej występuje to co około 2 okrążenia na moim torowisku, ale gdy zmniejszam prędkość to występuje to co około 1 okrążenie więc skoro jest mniejsza prędkość to wynika z tego, że jest to przypadłość cykliczna, w konkretnym odstępie czasowym. Czy macie jakieś pomysły co może powodować ten problem?
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.074 20 1
Mam pewien dziwny problem z Piko 51456 z dekoderem ESU LokSound V5. Otóż przy włączonej funkcji F1 (dźwięki) lokomotywa co jakiś czas sama zwalnia i przyspiesza. Widać to na tym flimie w 1:12 i 3:18:
Testowałem ten model na dwóch różnych systemach sterowania (Z21 i DR5000), zarówno ustawiony sam na torach, jak i z 10 innymi lokomotywami. Te kwestie nie mają żadnego wpływu na tą przypadłość - jedynie funkcja F1 coś miesza. Jak widać na filmie przy prędkości maksymalnej występuje to co około 2 okrążenia na moim torowisku, ale gdy zmniejszam prędkość to występuje to co około 1 okrążenie więc skoro jest mniejsza prędkość to wynika z tego, że jest to przypadłość cykliczna, w konkretnym odstępie czasowym. Czy macie jakieś pomysły co może powodować ten problem?
Niedawno któryś z kolegów miał kłopot taki, że po włączeniu F1 (dźwięku) światełka zaczęły mu dziwnie migać.
Reszta działała chyba normalnie. Było to TKt3 Roco z fabrycznym dekoderem dźwiękowym.
Żadne korekty CV nie pomagały. Po oddaniu do serwisu okazało się, że to nie była wina dekodera (Zimo MS450)- był OK,
tylko jakieś przebicie prądowe na płytce lokomotywy.
Nie wiem, czy to może być coś podobnego, ale kto wie, zmieniłeś kontrolnie na inny dekoder?
 

Podobne wątki