• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2022

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.497 35 1
i jeszcze takie:
740193 er Set PKP Pers.
740203 er Set PKP Pers.
741912 er Set Schlafwag. PKP
74222 Packwag. Zg PKP
74811 Speisewagen WRdun PKP
74823 Speisewag. PKP ICC
760083 er Set Selbstentladew. PKP
760172 er Set Kesselwag. PKP
76322 Ged.Güterw. PKP
770373 er Set Selbstentladewag. PKP

oraz czeskie gruszki
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
Są jeszcze takie nowości:

Skład pasażerski do OKo1 od PIKO, st. mac. Gniezno: Bi+ABi+Bi+F (wspominany już na forum).

Roco-74019.jpg
Roco-74222.jpg


Zestaw 3 boczniaków (ex C3itr Pr11 i modyfikacje) ze stacji Inowrocław, pasujący do zapowiedzianej na rok ubiegły Oi2-10 od Roco (rew. 1967 r.). Skład z późnej epoki IIIc, rewizje z 66 i 67 roku (wg niemieckiej nomenklatury III-IV).

Roco-74020.jpg


Kryty polskiej budowy, rodziny 75W (1K), oznakowany jako wersja z montowanymi później zastawami zbożowymi (ktoś mnie na górze czyta ... ;)). Tu w epoce IIIc, włączony do wspólnego parku wagonów OPW.

Roco-76322.jpg


Szkoda, że tak mało wagonów towarowych PKP z szeroko pojętej epoki III. Przewodowy 7K! S Augsburg (A11).
 
Ostatnio edytowane:

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.738 102 1
Jak już trochę opadły emocje związane z nowościami od dwóch gigantów (PIKO, Roco) mam do Kolegów pytanie. Co się dzieje z czeską firmą MTB:niepewny: Od dłuższego czasu nie wydaje modeli związanych z Polską. A swego czasu była bardzo aktywna na naszym rynku. Czy się "obraziła":( I w bieżącym roku też nic od niej nie otrzymamy:niepewny:
Osobiście jest bardzo zainteresowany modelem lokomotywy ST43, której cały czas brakuje na naszym rynku.
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Ostatnio edytowane:

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Możliwe że ktoś z modelmanii był na szkoleniu u wrocławskiego mistrza chał<y>tury. Niestety zabrakło im czasu na lekcje fotografii, tak by w tle było widać ceny w Żabce i listę usług salonu fryzjerskiego, a sam model był nieostry.
Moim zdaniem zostali z niesprzedawalnymi modelami, nawet gdy jakiś klient niedowidzi wad na zdjęciach, to zawsze może odesłać. Ktoś włożył jakąś tam pracę by tak spartaczyć model, kalki też trzeba było zrobić. Taniej by było obniżyć cenę oryginalnych husarzy i by się sprzedały, teraz to wyrzucili w błoto powiedzmy tak 1100-1200 od sztuki.
Świat Modeli z Rybnika też wydaje swoje modele specjalne, ale tam to zajmuje się tym ktoś, kto ma pojęcie jak pomalować i położyć kalki.
Ostatnio bylejakość jest w modzie, jak zobaczyłem u znajomego modele wykonane przez twórcę ST48, to patrząc na tamte modele ze skopanymi kalkami miałem zbliżone odczucia, co w przypadku dzieła modelmanii.
Może ta Skoda PR co zamówili u ACME ukaże się w tym roku, też model specjalny sygnowany nazwą sklepu, ale jakże inaczej będzie zrobiony. Powinni iść w tą stronę(PMR też zamawia u Roco specjalne serie), samoróbki zdecydowanie powinni odpuścić by się nie ośmieszać.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 23 0
Jeszcze taki drobny szczegół: czy ta konkretna lokomotywa (001) miała tą reklamę? Ba ja pamiętam, że miały ją dwa "Husarze" i były to maszyny o numerach: 009 i 010!
 

sun71

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
648 9 1
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 217
Tabor 301
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 382

Podobne wątki