• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny MTB - modele lokomotyw serii EU05/EP05

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
Nie narzekajmy. nie tylko MTB ma coś nie tak z gabarytami, Ma to Piko, tak tak, Fleischmann, Brawa, stary Rivarossi, przynajmniej te co znam. Ale na plus w MTB są własności jezdne, Ponad 0,5 kg wagi podobnie jak E44 Matrixa z plastikową budą, bez gumek i łożyskowane osie w ramie wózka w tulejkach nie w plastiku. Napęd ala Roco z szerokimi na wózku kołami zębatymi. 8-10 wagonów ciągnie bez problemu no i jest BEZ GUMEK! O ile Bobinka ma krawędzie zaokrąglone i tak nie szpeci na szerokości (nie mówiąc o czołowych oknach) to w 163 Gabrysia już bardziej przeszkadza szerokość bo jest kanciata.
Ale MTB to ma te proporcje rodem z przedszkola.
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.680 37 4
Skoro nie przypomina, to kiedyś jak w Składnicy Harcerskiej pojawiła się BR 130 to zniknęła na pniu a tam szerokość była jak wysokość lokomotywy, podobnie było z Tilligiem jak wydał Bonanzę jako Halberstadta i lamentu nie było, jak wyszła 1/2 z trumienką i skośnym paskiem żółtym jako modernizacja SPOT też wagony zniknęły i jest dobrze a tu lament, Już nie wspominając o kuszetce. W WARSY sypialne Roco? Tu lamentu nie ma że nie polskie wagony tylko czeskie? Jest lament że ich JESCZE nie ma. A Bobinka owszem, jest za szeroka i tyle, ale jak na razie jedyna i to tak mocno nie razi. Ale w Rybniku to "coś" przypominające piątkę z gniazdem wielokrotnym mimo rewizji z 1977 lub 8 roku zniknęły, czyli ktoś kupił i się cieszy modelem. Patrząc tak to Rumun czy SU46 od MTB są o wiele gorsze.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33

jacol_placol

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 17 2
Nooo ale przypomina? Pytam się. Aaa bo kiedyś BR130 ale to było kiedyś. A dzisiaj technologia jest na o wiele wyższym poziomie w projektowaniu jak i w obróbce. Wystarczy kogoś kto ma trochę pojęcia w dostrzeżeniu kształtów i zaprojekrowania. A robić coś byle robić? No jak ktoś musi. Cena tej zabawki powinna być 500 to max.
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.680 37 4
Każdy widzi i kupuje co chce. I obrzydzanie innym, że to zabawka nie przystoi. Każdy model to zabawka tylko dla kogo? Taty czy dziecka. Skoro mowa o technologii i podróży w kosmos to polecam Brawę, BR 132 i pochodne oraz BR 211, Te są za małe, I to Brawa nie widziała co robi i nikomu to nie przeszkadza. O i Stettina wagon motorowy co jest modelem bublem, bo numer z innej serii a kolor dachu ma z innej.
A ja mam MTB: Gabrysię, bobinki i Ganza SN61 i mnie się podobają. A na modele na makiecie nie patrzę z odległości 3 cm żeby widzieć czapkę maszynisty i siatkę wentylatora silników w przedziale maszynowym Przynajmniej można chwycić bez obawy urwania czegokolwiek no i ładnie jeżdżą. O wiele lepiej niż np. Matrix ze starym napędem Märklina ale i lepiej też od Brawy - tej super z technologii XXII wieku co części odpadają.
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.680 37 4
A która inna lokomotywa niż pomarańczowa EP05 ma kolorystykę zgodną z oryginałem, chodzi o połysk. Aż miło na to patrzeć. Inne firmy mają naście odcieni seledynu a MTB ma kolory jednakowe i moim zdaniem takie jakie były.
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
6.783 119 1
Wszyscy jak zawsze narzekają, że kiepska jakość i fikcja, a Czesio 05-23 już w sklepach wyprzedany :ROFL:
Tylko pytanie: ile osób kupujących wiedziało jak naprawdę jest ten model oznaczony, ile osób dopiero po zakupie dowiedziało się co właściwie kupiło a ile osób do tej pory nie wie, że to co kupiło nie jest dokładnie tym co myśleli, że kupili:niepewny:
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 8 0
Koledzy narzekają, a kto kupił i tak będzie zadowolony. Wyroby mtb to takie woły robocze, maja jeździć i jeżdżą.
Co prawda skala TT ale tak się prezentuje moje stadko Skód czy tam Czesiów. EU05 jeździ piąty albo szósty rok, EP za to to obecne wypusty z 2022.
Przydziału czy rewizji bez lupy i tak nie widzę, za to w modelu TT trzeba było podmalować krany, bo były jak na zdjęciu. Trzeba też podmalować budę od środka, od przodu bo prześwitują LEDY.
I to jest modelarstwo.;)
IMG_20220708_150956~2_copy_1449x1249.jpg IMG_20220714_093612_copy_3366x2496.jpg
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
2.067 143 7
Wszyscy jak zawsze narzekają, że kiepska jakość i fikcja, a Czesio 05-23 już w sklepach wyprzedany
W jakich sklepach? Widzę, że tylko w SM się skończyły, bo była najniższa cena (a i tak będzie dostawa). W niektórych sklepach w ogóle tego modelu nie ma / nie było. Zatem nie można na tej podstawie wysnuwać żadnych wniosków na temat popytu.
Czy kolega bierze wszystkich za niemoty?
Dlaczego od razu niemoty? Nie wszyscy kupujący czytają forum, a informacji o modelu (np. nr rewizji) na próżno szukać czy to w SM czy w innych sklepach. Zatem część osób mogło go kupić faktycznie nie mając pełnej wiedzy, lub mając wiedzę i akceptując braki.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 8 0
W jakich sklepach? Widzę, że tylko w SM się skończyły, bo była najniższa cena (a i tak będzie dostawa). W niektórych sklepach w ogóle tego modelu nie ma / nie było. Zatem nie można na tej podstawie wysnuwać żadnych wniosków na temat popytu.
Na stronie mtb jest znaczek niebieski czyli u producenta juz nie ma, będzie wznowienie.
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
6.783 119 1
Czy kolega bierze wszystkich za niemoty?
Nie biorę wszystkich za niemoty ale... Może wystarczy obejrzeć filmik z Unboxingu i zdziwienie, konsternację autora jak producent podszedł do przedstawienie w miniaturze tego konkretnego modelu.

Jednak model ten mimo wszystko "w miarę" odzwierciedla rzeczywistość.
Moje zastrzeżenia nie dotyczą odwzorowania samego modelu ale naniesionych na nim oznaczeń. A tutaj "rzeczywistość" bardzo odbiega od tego co powinniśmy zobaczyć.
Sam mam nadzieję, że wyjdzie poprawiony model (z właściwymi oznaczeniami), który będę mógł z czystym sumieniem kupić.
Stąd również mój apel do sklepów, dystrybutorów modeli MTB w Polsce o zwrócenie firmie uwagi na ten problem.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 8 0
Chyba cały czas taki był, więc to nie wyznacznik.
Czyli cały nakład się rozszedł, to co im zostaje jest wtedy na zielono i wtedy np taka modelmania ściągnie.
Mam prawie cały tabor mtb w polskich barwach i tak kupowałem. Jak było na zielono to zamawiałem i zawsze przychodziło, jak na niebiesko to trzeba było i rok czekać.
 

Wojciech49

Aktywny użytkownik
Reakcje
231 2 0
Zaiste dziwne jest tutaj to forum. EP05 wychodzi z błędnymi oznaczeniami czyli datą rewizji i jest lament (słuszny zresztą), że jest źle. Jak Robo zapowiedziało EN57 i się okazało że przydział i data do bani, to pojawiły się głosy, że byleby detale były zgodne z rzeczywistością a data i przydział może być z Pcimia. Od skrajności do skrajności...
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
6.783 119 1
Wystarczy zachowywać obiektywizm bez względu, kto jest producentem. Chwalić dobre rzeczy, zwracać uwagę na niedociągnięcia, błędy. Tyle i aż tyle.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki