• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja Model EN57 PIKO - nasze oczekiwania...

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
362 98 10
Ciekawe jak rozwiążą sprzęgi?
Czy będzie to klasyczny sprzęg oczkowy, pozwalający łaczyć EZT z innym taborem np. lokomotywami, aby móc bawić się w tzw. "przeciąganie"?
Czy też zastosują zgodnie z oryginałem samoczynny sprzęg Scharfenberga?:niepewny:;)
 

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
794 89 3
Ciekawe jak rozwiążą sprzęgi?
Czy będzie to klasyczny sprzęg oczkowy, pozwalający łaczyć EZT z innym taborem np. lokomotywami, aby móc bawić się w tzw. "przeciąganie"?
Czy też zastosują zgodnie z oryginałem samoczynny sprzęg Scharfenberga?:niepewny:;)
Stawiam, że wersji do gabloty będzie na pewno a do jazdy gniazdo NEM.
Pytanie czy są imitacje sprzęgów Scharfenberga, które dają się włożyć w gniazdo i łączyć między pojazdami, bo tu dochodzi jeszcze kwestia otwartych/zamkniętych klawiatur.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
362 98 10
Stawiam, że wersji do gabloty będzie na pewno a do jazdy gniazdo NEM.
To, mają być dwie wersje, do gabloty oraz do jazdy?:niepewny:
Pytanie czy są imitacje sprzęgów Scharfenberga, które dają się włożyć w gniazdo i łączyć między pojazdami, bo tu dochodzi jeszcze kwestia otwartych/zamkniętych klawiatur.
Aż tak dokładnie odwzorowane to (chyba) nie będzie?:niepewny:;)
Obstawiam tradycyjne sprzęgi oczkowe. Piko "otwartych drzwi" to raczej nie "wyłamie".;)
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
1.002 63 25
Szybko się obudziłeś... Ale myślę że w swoim zaprzyjaźnionym sklepie (y)
Bardziej interesujące powinno by czy cena nie wystrzeli w górę znacznie...
 

Bolutek

Znany użytkownik
Reakcje
1.612 378 7
I widzę, że zaczynia się szukanie przysłowiowych bibelotów. "Jak tu połączyć EN57 z SM42?" bo trzeba będzie stworzyć "realistyczne zestawienie składu"...
Osobiście zastanawiałbym się jak wyglądałby model w trakcji ukrotnionej - przynajmniej 2 x EN57 i rozwiązanie połączenia pomiędzy nimi. Tutaj ciekawe jest połączenie - jakie sprzęgi??? - bo nawet w "gablotowej wersji" ma to znaczenie...
Z resztą - czekam na model Herr dr Piko i mam nadzieję, że będę miał dużo satysfakcji jak przy wypustach dotychczasowych - za wyjątkiem SM/SP42 :(... ale to moja prywatna opinia.
 

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.817 15 1
Przedstawiciel Piko w naszym kraju twierdzi że będą to sprzęgi oczkowe.;)
Przedstawiciel PIKO na szczęście często rozmija się z prawdą

Na zdjęciach widać gniazdo sprzęgu modelowego. Po jego wyjęciu będzie się wkładać zaślepkę będąca imitacją sprzęgu Scharfenberga. Nie widziałem tego modelu na żywo ale oglądając te zdjęcia mam wrażenie, że PIKO dość dobrze kombinuje. Gniazdo jest na wysokości sprzęgu Scharfenberga czyli wyżej niż sprzęg modelowy. Przypuszczam, że sprzęgi oczkowe jakie znajdą się w standardzie będą miały regulowaną wysokość. Wątpię by PIKO projektując tak szczegółowy model na koniec odwaliło babola i wypuściło model bez imitacji oryginalnych sprzęgów.
 

browar łódź

Aktywny użytkownik
Reakcje
248 11 9
I widzę, że zaczynia się szukanie przysłowiowych bibelotów. "Jak tu połączyć EN57 z SM42?" bo trzeba będzie stworzyć "realistyczne zestawienie składu"...
Osobiście zastanawiałbym się jak wyglądałby model w trakcji ukrotnionej - przynajmniej 2 x EN57 i rozwiązanie połączenia pomiędzy nimi. Tutaj ciekawe jest połączenie - jakie sprzęgi??? - bo nawet w "gablotowej wersji" ma to znaczenie...
Z resztą - czekam na model Herr dr Piko i mam nadzieję, że będę miał dużo satysfakcji jak przy wypustach dotychczasowych - za wyjątkiem SM/SP42 :(... ale to moja prywatna opinia.
Obyśmy doczekali się w przyszłości kolejnych wydań. Może sklepy zamówią krótsze serie w okreslonych malowaniach. Wtedy będzie można łączyć
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
362 98 10
Przedstawiciel PIKO na szczęście często rozmija się z prawdą

Na zdjęciach widać gniazdo sprzęgu modelowego. Po jego wyjęciu będzie się wkładać zaślepkę będąca imitacją sprzęgu Scharfenberga. Nie widziałem tego modelu na żywo ale oglądając te zdjęcia mam wrażenie, że PIKO dość dobrze kombinuje. Gniazdo jest na wysokości sprzęgu Scharfenberga czyli wyżej niż sprzęg modelowy. Przypuszczam, że sprzęgi oczkowe jakie znajdą się w standardzie będą miały regulowaną wysokość. Wątpię by PIKO projektując tak szczegółowy model na koniec odwaliło babola i wypuściło model bez imitacji oryginalnych sprzęgów.
Przedstawiciel PIKO na szczęście często rozmija się z prawdą
Jak do tej pory, a znam go już kilka lat wszystko co mi przekazał ( informacje, wiadomości) sprawdziło się. Nie mam podstaw aby mu nie dowierzać. Ale Ty w tej materii na podstawie własnych doświadczeń w kontaktach z tym panem, możesz mieć własne zadanie. Doceniam i szanuję je.;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.957 494 33
czy byłby to właściwy sprzęg?
Opis na stronie producenta jest bardziej niż lakoniczny, ale wydaje mi się, że to jest niedziałająca atrapa, więc dołączenia dwóch zespołów się nie nadaje. Ktoś gdzieś kiedyś produkował działające modele sprzęgów Scharfenberga, ale żadnych szczegółów nie pamiętam, a było to dość dawno.
Gniazdo jest na wysokości sprzęgu Scharfenberga czyli wyżej niż sprzęg modelowy.
A skąd takie przypuszczenie? Ja na zdjęciach tego tak nie widzę, wydaje mi się, że gniazdo jest na standardowej wysokości, czyli za nisko jak na prawdziwy sprzęg. Bajdurzenia o otwieranej i zamykanej klawiaturze nawet nie komentuję...
 

Podobne wątki