• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja Model EN57 PIKO - nasze oczekiwania...

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.358 144 0
Sorry ale co innego dorobić parę elementów którymi różni się SU42 od SM42 a co innego zrobić EW55, który ma zupełnie inne pudło niż EN57. Już prędzej można liczyć na EN57 z przodem Edkowym (nazwa od ED72) czyli o nr powyżej 1900, gdzie różnica to przód i jedno okno w "kanarówie".

A już najprościej to dodać drugi wagon silnikowy (nawet bez napędu) i będzie EN71 jak znalazł. :)
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
711 80 8
A dlaczego akurat EW53? Dlaczego miałby być jednym z najważniejszych? Było ich raptem 20, wszystkie jeździły tylko w Warszawie. Według mnie ważniejszą serią były EW55, których zbudowano dużo więcej (72 szt.), a jeździły, oprócz Warszawy, również na Górnym Śląsku. Poza tym na podstawie tej konstrukcji opracowano EN57, która praktycznie była niskoperonową wersją EW55. Główne różnice to rozplanowanie wnętrza i liczba drzwi, no i oczywiście konstrukcja drzwi i przedsionków, ze stopniami.
Ponieważ EW53 to były pierwsze EZT zaprojektowane powojennej Polsce i pierwsze jednostki wyprodukowane przez Pafawag.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.958 494 33
No cóż, dla mnie nie jest to powód, żeby je określić mianem jednych z najważniejszych, ale to kwestia indywidualnego podejścia. Natomiast niestety na pewno nie jest to argument, żeby wypuścić seryjny model.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
362 98 10
Przeglądałem otrzymany katalog modeli Piko Nowości 2022, i nie widzę w nim propozycji wydania EN57, więc skąd ta pewność że ten model przez tego producenta w tym roku zostanie wydany?:niepewny:
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
3.079 87 0
Nie przywiązuję się do "roczników" katalogów, ale na stronie PIKO nadal podają, że będzie:

1650542961942.png



Owszem, ta strona nie jest aktualizowana z dnia na dzień, ale gdyby całkowicie zaniechali, w końcu zdjęliby to. A gdyby mieli już prawie gotowe, pokazaliby coś innego, niż zdjęcie pierwowzoru.

Stąd wnioskuję, że mają zamiar zbudować taki model :D

Nie mam żadnej pewności, że będzie to w tym roku. Po prostu, jak będzie, to będzie - ale w/w strona sugeruje, że projekt nie został porzucony.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
3.079 87 0
No tak. Zapomniałem zamazać cenę i teraz wątek się rozjedzie. Chyba nikt nie kupuje w sklepie PIKO :p


Z opóźnienia wynika też jeden pozytyw. PIKO w międzyczasie zaczęło stosować nowy dekoder. W innych modelach ludzie chwalą jego dźwięk.
 
Ostatnio edytowane:

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
711 80 8
Trochę drogo, jak wyjdą na sklepy to powinny być taniej. Ja mogę zamówić bez dźwięku za $395 CDN i $495 CDN z dźwiękiem.

https://www.thescuderia46.com/product/piko-51410-electric-multiple-unit-en-57-pkp/
I to jest cena do zapłacenia. Podatek już wliczony.
Nabyłem tam sporo modeli. O dziwo jest duże zainteresowanie europejskimi kolejami i dość szybko się rozchodzą. Marco ma dobre relacje z ACME, co jest bardzo cenne, ponieważ uzyskanie części, poza tym co w instrukcji jest praktycznie niemożliwe.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki