• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja Model EN57 PIKO - nasze oczekiwania...

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.388 442 99
Odgrzewając temat, czy ma ktoś wiedzę kiedy tak naprawdę zaczęto dokonywać zmian w części dachowej w tych jednostkach --- opisanych w TYM WPISIE ? Z tego co zrozumiałem fabrycznie wychodziły z tymi skrzynkami przy krawędziach dachu.... a przeniesienie tych skrzynek na ściany czołowe dokonywano podczas modernizacji później... no chyba że jest inaczej (że od jakiegoś numeru już z fabryki dach był w tej części zmieniony)???

Jak dane nam było zobaczyć model PIKO będzie miał dach (z tego co wynika z cytowanego wpisu) po tychże modernizacjach, o których była mowa wcześniej...

Jeśli modernizacje te były robione przy okazji napraw, to czy mogły mieć miejsce jeszcze w latach 80-tych?

Model:

een.jpg


Próbuję wykalkulować czy wersja z takim dachem jest możliwa w latach 80-tych..... niestety nie udało mi się znaleźć zdjęcia z epoki IVc gdzie widać było by dach i coś takiego jak w modelu (nie wykluczam, że tak było, tylko po prostu ujęć z dachem nie znalazłem).
 
Ostatnio edytowane:

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.817 15 1
Czy ktoś lepiej zorientowany jest w stanie określić czy model trafi do sprzedaży np. w II czy III, a może i IV kwartale 2023 roku ?
Ja cały czas mam nadzieję, że w grudniu sobie nim pojeżdżę po makiecie :) Miesiąc temu miałem info, że modele są gotowe, tylko wymagają pomalowania i poskładania. Na ile prawdziwe - nie wiem.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
3.079 87 0
Taniej będzie zrobić je od nowa. Takie głębokości są kosztowne przy wydobywaniu. Zęby same zgrzytają, jak co parę miesięcy pełno towaru ląduje w morzu i truje środowisko. To już co najmniej drugi w tym roku. Kolejna wada produkowania rzeczy poza Europą.

Ale PIKO, skoro ma własną fabrykę w Chinach, raczej prędko się stamtąd nie wycofa. Także moje oczekiwanie w stosunku do EN57 jest tylko jedno: żeby do 2025 znalazł się w sklepach. A dalej, to już sobie poradzimy. Konwerterzy czekają z aerografiem w dłoni :)
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
709 79 8
Taniej będzie zrobić je od nowa. Takie głębokości są kosztowne przy wydobywaniu. Zęby same zgrzytają, jak co parę miesięcy pełno towaru ląduje w morzu i truje środowisko. To już co najmniej drugi w tym roku. Kolejna wada produkowania rzeczy poza Europą.

Ale PIKO, skoro ma własną fabrykę w Chinach, raczej prędko się stamtąd nie wycofa. Także moje oczekiwanie w stosunku do EN57 jest tylko jedno: żeby do 2025 znalazł się w sklepach. A dalej, to już sobie poradzimy. Konwerterzy czekają z aerografiem w dłoni :)
Podejrzewam, że mogą się wycofać bardzo szybko. Wszystko wynajęte, od hali fabrycznej, po szafę na miotły.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.751 30 1
Biorąc pod uwagę, że w Chinach wszystkie grunty należą do państwa nie ma to dużego znaczenie że wynajęte. Jeśli lokalna administracja uznaje, że na miejscu fabryki będzie coś innego to trzeba się przenosić i budować nowe hale w innym miejscu.
 

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 58 11
No to gruby strzał w PIKO ........ROBO prezentuje właśnie EN57 :)
Model w najstarszej wersji z kalsycznym żółto granatowym malowaniem. Mają być 3 wersje . Wszystkie w standardzie oświetlone. Kolejny będzie model EN-71. Wiernie odwzorowane podwozie i wnętrze wraz z pulpitem maszynisty. Cena promocyjna w przedsprzedazy z bonusem 150zł. ..... 1650zł bez dekodera cyfrowego ale z głośnikiem zamontowanym. Przedsprzedaz rusza 7.11 ..... Dla mnie wiadomość 2022 roku . Brawo ROBO
 
Ostatnio edytowane:

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 58 11
Prawdę mówiąc ja osobiście nie jestem zachwycony. Model EN57 będzie od Piko i biorąc pod uwagę obecny poziom Piko model będzie na bardzo wysokim poziomie. Ja bym wolał jakiś inny zespół trakcyjny, najlepiej z tych nowoczesnych.
No tu akurat przykładając kalkę na porównanie modeli wagonów osobowych PIKO vs ROBO, Robo jest absolutnie na czele, wiec zaryzykowałbym , ze podobnie bedzie z EN57 przynajmniej w kategorii wnętrze. Póki co napewno w kategorii cena jest dużo lepiej niz PIKO. bo bez dekodera mamy 345 EUR
 

Podobne wątki