• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Minimoduły

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#62
Co z tym posterunkiem przy torach to jeszcze zobaczę, ale natchnął mnie kolega @t_domagalski z posterunkiem odstępowym. Dlaczego ma być już nieczynny ? Po wrzuceniu do wujka Googla wyskoczył mi nawet taki przykład jak Wejherowo Śmiechowo. Oczywiście inny typ budynku.
Kilka fotek:
https://www.wrphoto.eu/details.php?image_id=25989
https://semaforek.kolej.org.pl/wiki...miechowo#/media/Plik:Wejherowo_Smiechowo5.JPG

Lokalizacja taka jak opisałem - tylko droga czy ścieżka dojazdowa:

Posterunek.png


(zrzut z Google Maps).
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#65
Tymczasem zaczął powstawać nowy modulik, którego tematem przewodnim jest wiadukt z linią wąskotorową. Wiadukt ręcznie robiony na bazie z kartonu:

IMG_9286.JPG


IMG_9287.JPG


Poskładany z nasypami:

IMG_9314.JPG


I przymierzony do modułu:

IMG_9313.JPG


IMG_9316.JPG


Czy ktoś wie jakie miejsce jest inspiracją ?
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 72 3
#66
Tymczasem zaczął powstawać nowy modulik, którego tematem przewodnim jest wiadukt z linią wąskotorową. Wiadukt ręcznie robiony na bazie z kartonu:

Zobacz załącznik 884155

Zobacz załącznik 884156

Poskładany z nasypami:

Zobacz załącznik 884158

I przymierzony do modułu:

Zobacz załącznik 884157

Zobacz załącznik 884159

Czy ktoś wie jakie miejsce jest inspiracją ?
Jedna z opcji jaka mi przychodzi do głowy, to CMK/Rogowska KD, ale wiadukt mi nie pasuje...
Pozdr,...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#67
Jedna z opcji jaka mi przychodzi do głowy, to CMK/Rogowska KD, ale wiadukt mi nie pasuje...
Pozdr,...

To nie jest właściwa odpowiedź. Plebiscyt wciąż trwa - może pomogą zdjęcia moduliku po zazielenieniu, pewnie jeszcze jakieś drobne uzupełnienia jeszcze będą. Przypomnę - wiadukt wąskotorowy nad linią normalnotorową z dwoma torami. W realu obecnie zelektryfikowaną.



IMG_9511.JPG


IMG_9510.JPG


IMG_9512.JPG
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
#69
Kolego sebek, kolega Zdrada napisał że linia dwutorowa jest zelektryfikowana, na zdjęciu które pokazałeś brak sieci trakcyjnej. Może kolega Zdrada doprecyzuje pytanie, czy na tym wiadukcie w modelu będzie ułożony tor wąskotorowy, czy też nie?
 

sebek1974

Aktywny użytkownik
Reakcje
877 1 1
#70
Kolego sebek, kolega Zdrada napisał że linia dwutorowa jest zelektryfikowana, na zdjęciu które pokazałeś brak sieci trakcyjnej. Może kolega Zdrada doprecyzuje pytanie, czy na tym wiadukcie w modelu będzie ułożony tor wąskotorowy, czy też nie?
A jednak siec trakcyjna jest. Jestem prawie pewny ze o ten wiadukt chodzi.
 

Załączniki

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#72
KMoże kolega Zdrada doprecyzuje pytanie, czy na tym wiadukcie w modelu będzie ułożony tor wąskotorowy, czy też nie?
Tor wąskotorowy został ułożony. Na zdjęciach widać jaką zmianę moim zdaniem robi też uzupełnienie o balustradę:

IMG_9558.JPG


IMG_9559.JPG


Zostały dodane także siatki ochronne nad torami normalnymi. Kąt robienia zdjęć trochę myli ale są one zamocowane w osi obu dolnych torów:

IMG_9560.JPG


IMG_9561.JPG


Trzeba jeszcze tylko w kolejnym odcinku zaaranżować spotkanie taboru wąskiego i normalnego - czyli jakaś "ustawka" z modelami się przyda...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
#73
Te siatki ochronne są trochę nietypowe (choć może teraz takie się montuje, na zdjęciach ze Środy widać, że są dość nowe). Ale przede wszystkim stosuje się je głównie na wiaduktach nad liniami zelektryfikowanymi, w celu zabezpieczenia sieci trakcyjnej.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#74
Te siatki ochronne są trochę nietypowe (choć może teraz takie się montuje, na zdjęciach ze Środy widać, że są dość nowe). Ale przede wszystkim stosuje się je głównie na wiaduktach nad liniami zelektryfikowanymi, w celu zabezpieczenia sieci trakcyjnej.
Tak wiem, że to głównie dla ochrony nad siecią trakcyjną. Ja tu nie będę jej robił ale myślę, że skoro to inspirowane średzkim wiaduktem to dodaje smaku. Żeby zrobić "ustawkę" z taborem to trochę nad wąskotorowym trzeba popracować kończąc stare rozgrzebane projekty. Na ten moment do dyspozycji będą dwie "Lidki" z wydruku 3D i bez napędu (to tak dla jasności):

IMG_9564.JPG


IMG_9565.JPG


IMG_9566.JPG
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#76
Tor wąskotorowy został ułożony. Na zdjęciach widać jaką zmianę moim zdaniem robi też uzupełnienie o balustradę:

Zobacz załącznik 887063

Zobacz załącznik 887064

Zostały dodane także siatki ochronne nad torami normalnymi. Kąt robienia zdjęć trochę myli ale są one zamocowane w osi obu dolnych torów:

Zobacz załącznik 887065

Zobacz załącznik 887066

Trzeba jeszcze tylko w kolejnym odcinku zaaranżować spotkanie taboru wąskiego i normalnego - czyli jakaś "ustawka" z modelami się przyda...
Mógłbyś pokazać jak wygląda ten tor Ze na tym wiadukcie, bo z tego kąta nie widać?
Może nie doczytałem, ale spytam - skąd go wziąłeś /tzn. ten tor/? Jakaś samoróbka?
Na ten moment do dyspozycji będą dwie "Lidki" z wydruku 3D i bez napędu (to tak dla jasności):
...gdyby były z napędem, to czapki z głów....
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#77
Chwila... A po jakim torze to będzie jeździło? Dla skali Ze wychodzi mi rozstaw szyn koło 3,4mm. Norma NEM 010 już tego nie przewiduje... :niepewny:
Akceptuję uproszczenia - wykorzystany jest tor od skali T czyli 3mm szerokości.

Mógłbyś pokazać jak wygląda ten tor Ze na tym wiadukcie, bo z tego kąta nie widać?
Może nie doczytałem, ale spytam - skąd go wziąłeś /tzn. ten tor/? Jakaś samoróbka?

...gdyby były z napędem, to czapki z głów....
Pierwsze pytanie - odpowiedź wyżej a fotki niżej.

IMG_9567.JPG


IMG_9568.JPG


Co do poruszającej się "Lidki" to nie wykluczam takiej opcji ale byłaby bez napędu. Napęd wtedy powinien być w wagonie tzw. "duchu". Tak zrobiłem przy moim pierwszym podejściu do wąskotorówki w Zetce z tym, że wtedy środkiem trakcyjnym był tendrzak:


Trafiłem ostatnio na informację, że jest w skali T podwozie z napędem z wózkami trzyosiowymi (wcześniej były tylko dwuosiowe wózki) - może to da się jakoś zamontować ... Melodia przyszłości

Na razie statyczne wyglądają na torze tak:

IMG_9569.JPG
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#78
Akceptuję uproszczenia - wykorzystany jest tor od skali T czyli 3mm szerokości.
Przerabiałeś podkłady, czy wcale tego toru w wielkości "T" nie 'ruszałeś'?
Dokładnie nie widać, ale patrząc na fotki wydaje się jakby podkłady były w miarę OK do wielkości Ze....
Z ciekawości.... gdzie taki tor można kupić?

Przy okazji mała uwaga: Nasyp o takiej stromiźnie raczej nie miał by prawa istnieć. Może to kwestia fotki, ale jeśli nie, to może dałbyś to rade jeszcze jakoś poprawić? /szkice tyko poglądowe/....

nasyp.jpg



Jak już to coś takiego jak naszkicowałem na czerwono...

nasyp_popr.jpg


...ale on chyba wypada "do rogu" skrzynki, więc musiałbyś wówczas podnieść nieco boki tej skrzynki....

nasyp_mod_boki.jpg
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł Z 13

Podobne wątki