• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Minidiorama

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Niestety nie 1:220 to chyba jednak cały czas niszowa skala , a japońskie samochody to chyba problem w każdej skali a w zasadzie ich brak :(
Dla Japończyków akurat przy ich metrażach 1/220 jak znalazł. Mają zresztą swojego dużego producenta w tej skali czyli Rokuhana - no ale oni robią pociągi i dodatki kolejowe ...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Wracając do prac stoczniowych - kolejne dwie barki - innego typu. To także wydruki 3D które podlegają modyfikacji. Jedna z barek będzie wykonana jako zamknięta a drugą planuję otwartą - w trakcie załadunku.

Z oryginalnego wydruku zmuszony byłem usunąć wystającą nadbudówkę - tak by upodobnić ja kształtem do barek rzecznych używanych na Warcie w okresie odwzorowanym na dioramie. Celowo mówię upodobnić bo tu raczej o ogólny klimat chodzi a nie będzie to "idealny model" bo nie dysponuję bazą do tego by taki wykonać. Wstawione są też grodzie które będą utrzymywać zamknięcie barki

IMG_9023.JPG


Dodane pokrywy:

IMG_9024.JPG


Wykonane podstawowe malowanie:

IMG_9048.JPG


Po dodaniu detali - między innymi łódka częściowo okryta brezentem oraz malowaniu ręcznym i patynowaniu:
 

Załączniki

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Doszły wydruki 3D beczek więc można było pociągnąć dalej scenę z zakładu Likwowin. Wóz z koniem na razie jedyni postawiony. To tez ardzo delikatny wydruk 3D więc poczekam z jego przyklejeniem do końca prac - tak by nie uległ uszkodzeniu. Myślę, że jeszcze 1-2 figurki piesze pracowników zakładu i ten element będzie można uznać za zamknięty. No może jeszcze tylko przydałyby się lejce ...

IMG_9095.JPG


IMG_9096.JPG


IMG_9097.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.445 72 3
Doszły wydruki 3D beczek więc można było pociągnąć dalej scenę z zakładu Likwowin. Wóz z koniem na razie jedyni postawiony. To tez ardzo delikatny wydruk 3D więc poczekam z jego przyklejeniem do końca prac - tak by nie uległ uszkodzeniu. Myślę, że jeszcze 1-2 figurki piesze pracowników zakładu i ten element będzie można uznać za zamknięty. No może jeszcze tylko przydałyby się lejce ...

Zobacz załącznik 868812

Zobacz załącznik 868813

Zobacz załącznik 868814
Pokazałem Żonie... Ładne, (jak powiedziałem że Z'ka to
stwierdziła) jakieś porównanie by się przydało...

Pozdr,...

ps. dawaj choć te jednogroszówkę;)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
I drugi koń, do takich wozów zawsze zaprzęgano 2 konie.
Zaprzęg dla jednego konia - z dwoma dyszlami został amputowany i zbudowany nowy - z pojedynczym dyszlem - dla dwóch koni. Drugi koń (chyba figurka Preiser albo NOCH) był w stanie "na pastwisko" więc dorobiłem uprząż i chomąto wykorzystując najwęższą taśmę maskującą Tamiya:

IMG_9105.JPG


Po poskładaniu wszystkiego razem dodałem woźnicy lejce i bat:

IMG_9106.JPG


IMG_9107.JPG


No i jeszcze zdjęcie dla małżonki kolegi @Harry Potter :

IMG_9103.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Ja nie mogę, gdzie takie wielkie złotówki są. W jakim banku?
Narodowy Bank Kingsajzu ... ;)

Wstępna przymiarka do poustawiania jednostek pływających:

IMG_9098.JPG


IMG_9100.JPG


IMG_9101.JPG


Zastanawiam się czy w miejscu oznaczonym czerwonym prostokątem nie dodać wyciąganego spod wody wraku - byłby to statek zrobiony z tej samej bazy co niewielki stateczek na środku rzeki - chociaż z pewnością inaczej zmajstrowany.

IMG_9099.JPG
 

odysey

Znany użytkownik
Reakcje
2.188 1 0
Zastanawiam się czy w miejscu oznaczonym czerwonym prostokątem nie dodać wyciąganego spod wody wraku
Faktycznie ruch jest spory na tym odcinku. Być może nawet dlatego doszło do zatonięcia tej jednostki na skutek kolizji. Całe szczęście, że kapitanowi udało się doprowadzić statek do krawędzi toru wodnego i tam posadzić go na dnie, w przeciwnym razie mogło by dojść do całkowitego zablokowania szlaku wodnego.
Jeżeli tak było, tym bardziej trzeba jak najszybciej przeprowadzić akcję wydobycia zatopionego statku z wody. Nie można dopuścić, aby tak oblegany szlak wodny, był dodatkowo ograniczony tą przeszkodą nawigacyjną.