• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Minidiorama

mae

Użytkownik
Reakcje
297 0 0
Wygląda świetnie! Jeśli wolno mi coś zasugerować - ramka wystająca nad wodę z boków modułu niestety psuje efekt, chyba byłoby fajniej jakby woda urywała się razem z krawędzią modułu (może warto ją dociąć?).
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
Trochę zaryzykowałem jednak. Kilwater trochę wydłużony, w efekcie nie ma takiego wrażenia "rybiego ogona", dodatkowa niewielka fala wzdłuż pokładu i lekkie użycie białego suchego pędzla.

Zobacz załącznik 889074
Przyznaję - jest lepiej! Warto jednak było zaryzykować. :love:
Szkoda, że w tej skali mocno widoczny staje się menisk wokól barek i pływających dźwigów. Ale praw fizyki niestety nie da się przeskoczyć... :ostrozny:

Co do ramki, to przyznam, że nawet nie zauważyłem jej wcześniej. Ale po wpisie @mae zobaczyłem i już nie "odzobaczę". ;) Faktycznie, standardem dioram jest woda doprowadzona do krawędzi. A tu dodatkowo ramki kończą się jakby na różnych wysokościach.
 
Ostatnio edytowane:

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
Zdrada69 napisał(a):
Zamontowałem wreszcie dźwigi portowe - myślę, że to one właśnie nadają bardzo mocnego charakteru całej dioramie.
Diorama przepiękna ale - trochę spóźniona i być może nieaktualna uwaga - żuraw środkowego dźwigu wyskoczył z mocowań na dachu i jest trochę przekrzywiony.