• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Makieta H0e - rozbudowa

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Reakcje
2.464 79 2
Ciężko to nazwać :p szukałem jakiejś nazwy do tego no i znalazłem przyczułek, przyczółek. Niech będzie element mostu no bo zaraz się zacznie elaborat na trzy strony ;)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Po małej niedyspozycji zdrowotnej wróciłem do dalszego dłubania przy skrzynce. Następny krok to nasyp. Zobacz załącznik 957918
Mam nadzieję, że to co widać na dole fotki to nie jest docelowy kształt nasypu, a to sugeruje ten niebieski bok skrzynki (chyba, że to nie bok skrzynki). Przy takim skosie żaden nasyp by się nie utrzymał w takim kształcie w rzeczywistości...
 
Reakcje
2.464 79 2
A zwróciłeś uwagę że nasyp nie jest zrobiony do pełnej wysokości przyczółku? ;) Trzeba wziąć pod uwagę że mosty będą ukośnie, a szerokość skrzynki to zaledwie 35cm więc szaleństwa co do nasypu z jednej strony nie będzie. Wszystko w swoim czasie ;)
 
Reakcje
2.464 79 2
Cześć. Nie chciałem Was zanudzać poszczególnymi etapami budowy tym bardziej ze tylko w wolnym czasie mialem okazję dlubac. Pierwsza z dwóch skrzynek jest na ukończeniu. Jeszcze coś pewnie poprawie i dołożę. Pozdrawiam słonecznie.
20230319_154144.jpg
20230319_154156.jpg
20230319_154207.jpg
20230319_154221.jpg
20230319_154242.jpg
20230319_154301.jpg
20230319_154316.jpg
20230319_154331.jpg
20230319_154413.jpg
20230319_154444.jpg
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
Oba mosty wyszły super, mój faworyt to ten wyeksploatowany (jest w nich potencjał). Całkiem ciekawy pomysł zrealizowałeś i całość fajnie się prezentuje.
PS. Brakuje drabinki na rusztowaniu, pomiędzy dolnym a górnym pomostem ;)
 
Reakcje
2.464 79 2
Niestety kolegę rozczaruję w tym temacie i każdym innym ale powtarzałem wielokrotnie że buduję fikcję , a kolega chyba przez przypadek zajrzał że teraz jest zdziwiony ;). Zdaję sobie sprawę jak przebiegały trasy kolejek wąskich i co można umieścić na skrzynkach. Nie chce powielać tego co inni koledzy maja już na skrzynkach, stąd pomysły na coś innego. Niestety fikcyjnego.
A to bardzo ciekawe :ROFL: Czyli wymyślone skrzynki pana Lewińskiego też nie wchodzą w grę bo zalatuje tam fikcją? A to przecież guru tu co niektórych. Kolega powinien mniej pisać bo to zabiera czas, a więcej tworzyć tak jak to ostatnio popełnił w kartonie długi czas temu bo chyba to wszystko?! Pozdrawiam serdecznie.
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
Moim zdaniem nie chodzi tu o fikcję, że nie jest to odwzorowane miejsce z rzeczywistości , chodzi tu o nasyp który chociażby po pierwszym deszczu by spłynął. Po prostu jest nie możliwe to co zrobiłeś w realu, co innego gdyby zamiast tych stromych nasypów była by skała.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Dokładnie o to chodzi. Rzadko buduje się wierną kopię istniejącej stacji czy fragmentu linii kolejowej, w większości wypadków na makietach jest mniej lub bardziej inspirowana rzeczywistością, ale jednak fikcja. Chodzi jednak o to, aby ta fikcja była w miarę możliwości jak najbardziej realistyczna, to znaczy żeby coś, co jest przedstawione na makiecie, mogło istnieć w realu, a więc było zbudowane zgodnie z zasadami prawdziwej kolei. Oczywiście nie da się uniknąć kompromisów, jak choćby promienie łuków, skosy rozjazdów, czy długość torów, ale to, co się da, powinno być zrobione zgodnie z rzeczywistością.
 
Reakcje
2.464 79 2
Oki ale czy nikt nie zwrócił uwagi że nasyp jak i samo przęsło jest w tzw remoncie? Wierzcie mi że takie cudo widziałem w latach 90 będąc we Włoszech. Bez spekulacji dokładnie pod samym Rzymem. Nie chcę nikogo tym zadręczać więc w wolnym czasie dobuduję zarys muru oporowego ;)Zdaję sobie sprawę jaki powinien być nasyp i jeśli ktoś śledzi mój wątek widział już co popełniłem w tym temacie. Tutaj celowo chciałem tak zrobić aby wykorzystać pojazdy i maszyny budowlane. Ale jak słusznie kolega Andrzej zauważył ciężko cokolwiek wyciągnąć na szerokości 35cm.
Ja nikogo nie chce atakować ani tym bardziej nie usprawiedliwiam się tym że buduję fikcyjnie. Po prostu mam taką wizję i tego się 3mam. Mimo że jest to fikcja to chętnie pokazuję ją na wystawie, a większość i tak będzie miała wywalone na to czy nasyp jest taki czy inny. Ma coś jeździć, świecić, ładnie wyglądać i tyle. Może to i nie profesjonalne podejście ale mnie to wszystko dobrze bawi, a poważne modelarstwo kolejowe zostawiam fachowcom.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki