• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersje Astro na Car System

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#62
Też stosowałem kiedyś taśmę, jednak należy tu uważać aby na łukach taśma nie pękła! Nawe mikropęknięcie powoduje że zmieniają się bieguny i taśma zamiast przyciągać zaczyna w tym miejscu odpychać i wyrzucać blaszkę z drogi. Co do kontaktronów to nigdy mi się nie zdarzyło aby taśma rozłączyła kontaktron.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#63
Witam. Trochę zamarło tu więc postanowiłem podciągnąć nieco temat. Jako że odzyskałem kontrolę nad moim warsztatem, zrobiłem Żuczkowi oczka. Niestety twórca Żuczka, Ra, był mało dokładny, prace idą wolno. Sam model, o ile z zewnątrz nie jest najgorszy, o tyle wewnątrz przypomina gniotka z plasteliny, co utrudnia mi pracę bardzo...
Nie mniej jednak udało mi się wkleić diody. Będą podmalowane od środka i dostaną mocniejsze rezystory. Póki co świecą tak:
PSX_20180408_014532.jpg
PSX_20180408_014556.jpg
PSX_20180408_014511.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#67
Ostatnio tak świeciły oczy Brunhildzie w "Wakacjach z duchami";)
Zobacz załącznik 565325
Coś w tym jest :D
Wpis połączony automatycznie:

Witam ponownie, Brunhilda doczekała się świateł z tyłu oraz częściowego okablowania, a także osadzonego włącznika, gniazda ładowania i kontaktronu służącego zatrzymaniu auta w systemie fallera. Całość przygotowuję do użycia systemu car stop. Z uwagi na małą ilość miejsca i duże zamieszanie w kablach, zdecydowałem, że auto będzie zawsze jeździć na światłach. No chyba że zmienię zdanie...
Pozdrawiam
PSX_20180408_235803.jpg
PSX_20180408_235740.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#69
Grzegorz, nie podmalowywales karoserii w srodku jak zrobiles dziury? Wyglada zwlaszcza przód jakby swieciła karoseria. Pomysł dobry, bedzie świetny żuczek na car system (y);)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#70
Grzegorz, nie podmalowywales karoserii w srodku jak zrobiles dziury? Wyglada zwlaszcza przód jakby swieciła karoseria. Pomysł dobry, bedzie świetny żuczek na car system (y);)
No nie pomalowałem karoserii. Jeszcze. Pomalowałem póki co chromem otwory po nawierceniu, Potem przykleiłem diody. Potem zalałem Bondicem. Teraz będę malował karoserię w okolicy diod oraz ów bondic czarnym matem. zobaczymy czy będzie prześwietlać.
Natomiast karoseria nie świeci, jak w przypadku modeli z plastiku (jak np. Unimog) bo Brunhilda jest odlana z żywicy a ścianki mają ponad milimetr grubości. poza tym są malowane akrylem obustronnie...
Zresztą zdjęcie mocno przekłamuje - sam wiesz, bo robiłeś foty na alebardzodrogo i pisałeś, że w rzeczywistości świecą słabiej...
Tak czy owak jeszcze huk roboty przy niej...
Wpis połączony automatycznie:

O tak wygląda Brunhilda z oczkiem na rezystorze 2,5 kilo ohma. Podmalowana od środka. W realu świeci jeszcze słabiej, dzieki czemu wygląda naprawdę realistycznie.
PSX_20180410_013718.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#71
No zywica tez lubi swiecic jak plastic ale jesli chodzi o zdjecia to niestety ciezko zrobic zdjecie zeby świecące światło w modelu odwzorowywało jego światło na żywo, dlatego wiekszosc modeli wyglada na fotkach jakby napierdzielała światłami jak latarnie morskie :D
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#72
dziś zamontowałem moduł AHIRM (car stop) polutowałem diody IR, spasowałem i złożyłem budę z podwoziem (musiałem tu i ówdzie doszlifować, bo przez kable i zabezpieczający je Bondic, elementy te nie pasowały.
ów Ahirm pozwala zmniejszyć obroty silnika, ale przyznam się, ze spodziewałem się lepszego efektu - pomimo przykręcenia prędkości do minimum i tak zasuwa jakby go stado szerszeni goniło.... może jakiś jeszcze rezystor mu zapodam?
ponadto mam kłopot z osią skrętną - lubi sobie skręcić w lewo i nie odbić na zakrętach. I w zasadzie nie wiem czemu akurat zawsze w lewo (niesymetryczne obciążenie? źle dopasowana oś do podwozia? w zasadzie nic tam nie haczy...) może jak zamontuję gumowe opony i dociążę kabinę, nie będzie tak cyrkował. Chciałem nagrać film z jazdy, ale nie warto.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#75
Nadszedł kit od kolegi @piotr66 - Jelczyk c422 ciągnik siodłowy. Odlewy i blaszki bardzo pięknie wykonane. No i mam kłopot, bo nie skończyłem Żuczka, a już chce mi się robić owego Jelcza. Z jednej strony chce ów model ożywić, z drugiej trochę żal ingerować w taki fajny model. Ciężka sprawa... Dobrze że w zestawie mam browarek...
PSX_20180427_232056.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#77
Witajcie ponownie w warsztaciku. Dziś św. Mikołaj przedwczesnie zawitał i przyniósł paczkę a w niej oto takie cuda:
PSX_20180922_024025.jpg

Patrząc od lewej: Adam, trzy Seweryny i Helmut do montażu. Z tej piątki Seweryny nie są moje, tylko naszego kolegi z forum, jednego z Adamów, który poprosił mnie o konwersję.
Plan jest taki by zacząć od Liaza smieciary.
Reszta jutro.
PSX_20180922_024254.jpg
PSX_20180922_024220.jpg
PSX_20180922_024236.jpg
PSX_20180922_024056.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#78
Nadejszło jutro... I przyniosło refleksję na temat modeli kolegi Seweryna. Otóż jest to model bardzo delikatny i bardzo trudny w adaptacji do car systemu. Żywicą, której użył autor jest krucha i zachowuje się nieprzewyidywalnie. Jeśli komuś się marzy taka zabawa, niech zaczyna od herpy, buscha czy wikinga. Modele Saw odradzam, są to modele zdecydowanie półkowe. Nawet koła mają na sztywno wklejone do nadkoli.
No ale do rzeczy, udało się zdjąć budę, oderżnąć koła, dopasować silnik, który jednak ustawię inaczej, dopasować włącznik, który też pewnoe ustawię inaczej... W budzie jest mnostwo miejsca więc nie powinno być problemów z pomieszczeniem "bebechów"
PSX_20180922_024317.jpg
PSX_20180922_024413.jpg
PSX_20180922_024337.jpg
PSX_20180922_024357.jpg
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#79
Niestety wiekszosc zywic jest krucha. Moze warto posilkowac sie wydrukami 3D z ABSu lub lepiej Vivaku. No ale to trzeba wtedy na nowo zrobic cale podwozie albo przynajmniej rame w 3D.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#80
Niestety wiekszosc zywic jest krucha. Moze warto posilkowac sie wydrukami 3D z ABSu lub lepiej Vivaku. No ale to trzeba wtedy na nowo zrobic cale podwozie albo przynajmniej rame w 3D.
Ale drukowanie mija się z celem. Mam zwyczaj przy konwersjach zostawiać z oryginału ile tylko możliwe. Wprawdzie mnie nie minie modelowanie i drukowanie kół (mam nadzieję, że kolega @popowe nie zawiedzie) bo koła w oryginale chyba były odlewane jako całość. Wprawdzie podjąłem próbę odzysku felgi ale roboty z tym od groma a efekt średni.
Wracając jednak do żywic... Ta której używam do syrenki zachowuje się zupełnie inaczej. Więc nie jest to zasada.