• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Katastrofy i wypadki

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Było już kilka akcji ostrzegających na przejazdach kolejowych, zatrzymaj się i żyj itp. Ale gdyby pojawiły się takie zdjęcia z wypadków to pewnie odniosłoby największy skutek.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
... podciągnęli by to pod reklamę i "rada reklamy" by PLKę odsądziła od czci i wiary (drastyczne treści)...
Swoją drogą tyczy się to też kretynów i kretynek z gigasłuchawami na pustych łbach, którzy włażą na tory mimo (wręcz)
"na:gwizd::gwizd:a" (tu autocenzura) po syrenach...
Może parę zdjęć osób po zabiegach trepanacji czaszki i amputacji kończyn wykonanych pociągiem choć jednej osobie by dało do myślenia??? :niepewny:

Pozdrawiam,...
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Ale najlepsze jest rozżalenie kierowcy:
Zgasł mi samochód na torach. Widziałem zbliżającą się lokomotywę, ale nie mogłem cofnąć. Maszynista próbował hamować, ale nie udało się uchronić przed zderzeniem. Mogło się to skończyć gorzej. Może to jakaś przestroga na przyszłość i ktoś w końcu zainteresuje się naszym niestrzeżonym przejazdem - powiedział nam kierowca mitshubishi outlandera.
Przestroga na pewno, ale może przede wszystkim dla nieuważnych kierowców, którym z niewiadomego powodu gaśnie silnik. Już widzę, jak na polnej drodze zrobią mu pełne rogatki. Nie mówię już o tym, że to niewiele pomoże, jak zgaśnie silnik - no i pytanie, dlaczego mu zgasł?
 

AliveC4T

Nowy użytkownik
Reakcje
28 0 0
Jeszcze lepsze jest rozżalenie pewnej osoby w komentarzach:
Wyborca jasnej strony napisał(a):
Tylko w państwie pis stare lokomotywy wypuszczają na stare nienadające się do użytku tory, potem tragedia bezbronnych kierowców samochodów osobowych.
Nikt normalny nie korzysta w obecnej rzeczywistości z rchaicznyc rozwiązań
Tak bardzo nie mieć pojęcia, a się wypowiadać. Na takie coś słów szkoda...
 

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
Pociąg pojawił się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie... Jedzie sobie pan szofer spokojnie, dłubie w nosie, pisze esmesa a tu bach - pociąg. Nie mógł ten pociąg poczekać aż auto osobowe sobie przejdzie?...
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Robię porządki w różnych zdjęciach kolejowych, jakie od kogoś kiedyś dostałem. Nie wiem kto jest autorem poszczególnych fotografii, a zatem jeśli znacie autora albo jest nim ktoś z Was i sobie nie życzycie publikacji, to śmiało proszę dane zdjęcia usunąć.
Te akurat dotyczą katastrofy kolejowej. Wyraźnie widać, że wszystkie pochodzą z tego samego wypadku. Poszeregowałem je, by się jakoś układały względem siebie.
Ponieważ na zdjęciach widać ET22-1053, sprawdziłem co można o niej znaleźć i już wiem, że 20.08.1990 roku "brała udział w katastrofie pod Ursusem (szlak Pruszków - Warszawa Włochy), gdzie prowadząc pociąg pospieszny nr 41008 "Silesia"Praga - Warszawa Wschodnia, najechała na tył pociągu osobowego nr 114 Szklarska Poręba - Warszawa Wschodnia. W wypadku śmierć poniosło 16 osób, a 43 zostały ranne." Informacja pochodzi ze strony https://ilostan.forumkolejowe.pl
Wstawiam, bo mnie te zdjęcia potrzebne nie będą, a może komuś z Was się przydadzą do czegoś.
 

Załączniki

dyżurny ruchu

Znany użytkownik
Reakcje
154 3 0
Jedno z powyższych na pewno widziałem; dawno temu był artykuł n/t wypadków na przejazdach w "Młodym Techniku", ktoś może pamięta z którego roku i dokładny numer?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 82

Podobne wątki