• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki z okresu PRL - skala 1:43

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.546 12 6
Tak przeglądając zdjęcia wozów strażackich i mając na uwadze słowa Mąćka o następnych modelach z kabinami Steyera w kolekcji, to pomyślałem że może wydawnictwo wyda w kolekcji również sam. pożarniczy Jelcz 006/1, podwozie z kabiną już mają,
006-1.jpg
006134min.jpg
jako że wydali model Jelcza holownika. Do wydania pozostało jeszcze 30 numerów modeli.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.518 63 2
To jest wczesniejsza wersja kabiny Jelcza 640. Holownik ma nowszy grill, z resztą to Jelcz 642 czyli wersja rozwojowa. Dużo zależy czy formy kabiny mają wymienne elementy frontowe.
Ja na swój model jeszcze muszę poczekać. Natomiast chciałbym żeby w kolekcji się pojawiły wywrotki Jelcz 640 i Steyr 91. Co wyjdzie czas pokaże.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
Dziś kolejny model z gazetkowej serii DeA. Mamy małą niespodziankę, bo zamiast Tatry 111 z koparką jest Star wywrotka. Tatra ma się ukazać w późniejszym terminie (nie podano dokładnej daty).
Wracając do dzisiejszego modelu... Wykonanie nie powala. Forma dokładnie ta sama co w modelu KAP. Nowe podwozie, metalowe, ale mocowanie takie jak w modelu KAP, bez śruby mocującej z przodu. Kabina dokładnie taka jak w KAP, tylko dodano lusterka.

Star 20 W14

Star 20 W14 008.jpeg
Star 20 W14 001.jpeg
Star 20 W14 002.jpeg
Star 20 W14 003.jpeg
Star 20 W14 004.jpeg
Star 20 W14 005.jpeg
Star 20 W14 006.jpeg
Star 20 W14 007.jpeg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
27.488 108 2
W Jelczu dali za małe koła, a tu w Starze wygląda jakby były ciut za duże , ogólnie z daleka wygląda nie najgorzej , ale niestety widzę że idą w złą stronę ceny podnieśli a jakość widać że spada :(
 

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
293 0 1
Szału nie robi, ale mam nadzieje że po modyfikacjach uda się z niego coś wycisnąć. Ciekawe czy da się zamienić same opony z Jelczem 315M?
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
ogólnie z daleka wygląda nie najgorzej , ale niestety widzę że idą w złą stronę ceny podnieśli a jakość widać że spada :(
Niestety, masz rację Marcinie. Jakość modeli jest różna. Widać, że tam gdzie mogą to idą w oszczędności i wykorzystują stare formy odlewowe.

W Jelczu dali za małe koła, a tu w Starze wygląda jakby były ciut za duże
Koła są dokładnie takie same jak w poprzednich modelach Starów. Może zdjęcia sprawiają takie wrażenie. Popatrz na te fotki w trakcie przeróbek tej wywrotki na Stara 25 KLIK. Koła są od Stara 25 i wyglądają tak samo.
 

Monster3

Aktywny użytkownik
Reakcje
357 1 0
Ja też dostałem Tatrę z uszkodzoną klapą, napisałem do DEA i mam dostać całą. I teraz pytanie jaką zabudowę można na niej zamontować?? Coś pasuje z innych modeli co jest historycznie zgodne?
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.546 12 6
Maćku, pełna zgoda, wywrotka posiadała bardzo krótki zwis przedni, jeżeli kolega chce mieć model który był w realu tak jak ta uszkodzona wywrotka, to jedyne wyjście jest zdemontowanie kipra i pozostawienie samego podwozia. Takie Tatry wywrotki po przejściu w ręce prywatne były przerabiane, przeważnie na szambowozy. To że nie ma zdjęć takiego pojazdu nie świadczy o tym że takiej przeróbki nie było. Ale o tym co postanowi kolega zrobić z tym podwoziem, musi sam zadecydować.
 

Monster3

Aktywny użytkownik
Reakcje
357 1 0
Pomyślę i popatrzę co jest w internetach dostępne. Moje umiejętności w tej materii są na poziomie odróżnienia ręki lewej od prawej więc nie będzie nic skomplikowanego :p.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.202 30 1
Przepraszam za mały off-top , ale chciałem coś napisać na temat tych modeli.
Sam mam kilka i w prawie każdym modelu koła pozostawiają trochę do życzenia. Chodzi dokładnie o osadzenie gumowych opon na felgach.
Słyszałem opinie (muszę sam sprawdzić) ,że należy zdjąć opony z modelu i wygotować je we wrzątku 2-3 min.
Po ostygnięciu po naciągnięciu na felgi opony leżą idealnie.
A może ktoś już to testował i może potwierdzić tą informację ?
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
Dziś jeden z bardziej wyczekiwanych przeze mnie modeli w tej gazetkowej serii i jednocześnie jedno z największych jak do tej pory rozczarowań. Ja rozumiem, że seria jest przygotowana do wydawania w różnych krajach, ale zrobienie na nasz polski rynek malowania, które sugeruje czechosłowacka firmę CSAD jest dla mnie trudne do zrozumienia. A już danie na drzwiach loga Volvo, jest tym bardziej bezsensownym działaniem, utrudniającym położenie kalek CSAD. Coraz bardziej nie podoba mi się działanie wydawnictwa… :cenzura: No ale to tylko moje zdanie. Mam cichą nadzieję, że kiedyś IXO wyda trzyosiowy ciągnik siodłowy z tą kabiną w barwach żółto-czerwonych.
Wracając do miniatury, to trzeba przyznać, że modelik wykonany jest bardzo poprawnie, żeby nie napisać, że dobrze. Zresztą zobaczcie sami…
Volvo F89 w barwach - imitujących CSAD.

Volvo F89 001.jpeg
Volvo F89 002.jpeg
Volvo F89 003.jpeg
Volvo F89 004.jpeg
Volvo F89 005.jpeg
 

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
293 0 1
Model jest świetny (wykonanie), na minus skrzynia z plandeką no i oczywiście malowanie. Ja swojego przerabiam na solówkę z ze skrzynią i plandeką od Fiata 190NC (chyba że zaszaleje i ją przerobie na taką z trzema uchylnymi burtami), a drugiego na ciągnik trzyosiowy.
 

Podobne wątki