• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje przeróbki modeli w skali 1:43 - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
Wielkie dzięki koledzy za opinie i podtrzymywanie na duchu. ;) :)

Dziś taka szybka weekendowa przeróbka.
Porządkując po przeróbkach Jelcza w ręce wpadły mi graty z innych przeróbek, m. in. podwozia z kabiną ZIŁ-a 130 i cysterna z Bucegi. Więc postanowiłem połączyć je ze sobą,
Otwory mocujące pasują ale trzeba było trochę ją dopasować, przesunąć błotniki dorabiając mocowania. No, i wyszedł taki chyba dość zgrabny model.

ZIŁ 130 do przewozu mleka

Ził 130 mlekowóz 001.jpeg
Ził 130 mlekowóz 002.jpeg
Ził 130 mlekowóz 003.jpeg
Ził 130 mlekowóz 004.jpeg
Ził 130 mlekowóz 005.jpeg
Ził 130 mlekowóz 006.jpeg
Ził 130 mlekowóz 007.jpeg
 

herbi

Znany użytkownik
Reakcje
2.158 2 0
Jelcz wywrotka jest piękny.. żałuję że nie kupiłem 2 egzemplarzy wtedy, zeby teżzrobic wywrotkę. Pamietam jak w Jeleniej Górze jeździł cały szary.
Piękny był odgłos silnika jak jechał załadowany.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
zaczynam się martwić bo ty ostoja 1:87 coraz bardziej skręcasz w stronę 1:43
Widzisz Heniu... Jak już sam w którymś z tematów zauważyłeś, że z wiekiem to i ręce się trzęsą, wzrok się psuje i trudniej cokolwiek zrobić w 1:87... No to trzeba powiększyć modele, żeby łatwiej było działać... ;)
A tak na prawdę, to chodzi o dostępność modeli z okresu PRL i o koszty ewentualnego zepsucia modelu i konieczności wyrzucenia go do śmieci...
Modele DeA są sporo tańsze od odpowiedników w 1:87.
Jak producenci miniatur z okresu PRL w skali 1:87 ogarną się na tyle, żeby ceny dać poniżej ceny modelu DeA w skali 1:43, to pewnie wrócę do modelarstwa w H0.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
Jeszcze musiałem zrobić małą poprawkę, bo jak kolega @KoVaL zauważył, jakoś za bardzo kabina była odchylona do tyłu. No i znalazłem. Uchwyt mocujący kabinę w moim egzemplarzu jest niestety zagięty...

Jelcz 315M przeróbka 010.jpeg



To zmuszony byłem poprawić to i teraz chyba Jelcz wygląda lepiej... :)

jelcz-315m-przerobiony-007.jpg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.518 63 2
Zdecydowanie lepiej ten model wygląda w tej stonowanej kolorystyce.
Oryginalny był zbyt pstrokaty. Chyba to wpływ kultury kraju w którym te modele są produkowane.
bangladesz-mały-i-kolorowy-ciężarówka-na-brudnej-drodze-w-dhaka-feb-bangladesh-kid-colful-...jpg

Dobrze że tak nie malują naszych modeli.;):LOL:.
Przepraszam za offtopa.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
Popracowałem ciutkę nad przekładką i zrobiłem Stara 25 wywrotkę. Kabina jest od skrzyniowej wersji, podwozie od betonomieszarki.
Fotki zrobione na szybko w trakcie przymiarek i jeszcze pozostało spasować bolce ramiaka z kiprem do ramy, no i muszę jeszcze zamontować koło zapasowe.

Star 25W 001.jpeg
Star 25W 002.jpeg
Star 25W 003.jpeg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 1
Skala 1:43 6
Skala 1:43 13
Skala 1:43 104
Skala 1:43 24

Podobne wątki