• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje przeróbki modeli w skali 1:43 - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.903 386 20
#61
Dzięki koledzy za opinie. (y)

Nabyłem ostatnio drukowane wycieraczki i lusterka, podmalowałem trochę i zmieniłem te oryginalne od DeA. Star 28 wygląda chyba trochę lepiej.

Star 28 skrzynia 013.jpeg
Star 28 skrzynia 014.jpeg
Star 28 skrzynia 015.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.903 386 20
#70
Wciąż trochę za grube, ale i tak 100 razy lepsze niż te co funduje producent modelu.
A fototrawionki Ci nie pasują? Pewnie za delikatne? ;)
Czy za delikatne? Nie, ale nie mam fototrawionek. Poza tym fototrawione lustra są płaskie. Natomiast te drukowane są wypukłe od przodu i lepiej to wygląda. Właściwie to nie da się idealnie przeskalować wysięgników lusterek, bo takie cienkie będą bardzo kruche. Nie wiem jaką średnicę ma oryginalny wysięgnik lustra w Starze, ale jak miałby np. 1 cm, to w tej skali średnica będzie 0,23 mm. Zostaje tyko cienki drucik...
 

cysior

Aktywny użytkownik
Reakcje
298 0 0
#71
Znaczy bardziej chodzilo mi o grubość wycieraczkiek ;)
Co do lusterek, to jak miałem trawione, to normalnie miały wypukłe wzory , do tego ramki.

A jeśli chodzi o wycieraczki to polecam produkty kolegi Pablo. Zestawy do Starów też miał opracowane, bo przecież zanim Stary wyszly w gazetówkach, to wydali śliczną serię własnych .
https://m.facebook.com/photo.php?fb...4967509087413&set=a.422525841998244&source=49
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.903 386 20
#74
Tło gdzie można zamówić czy wlasny projekt.
Wszystkie tła robię sam. Wybieram odpowiedni kadr, robię zdjęcie, potem kadrowanie w prostym programie do obrazków i powiększanie do odpowiednich rozmiarów no i podzielenie na poszczególne arkusze A4, następnie wydruk na drukarce atramentowej na papierze fotograficznym matowym samoprzylepnym, a na koniec spasowanie i naklejenie na pleksi.
Niektórzy koledzy zlecają wydruk w drukarni i wtedy mają jeden długi arkusz albo wydruk bezpośrednio na jakimś plastiku, ale to trzeba pytać w drukarni.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.903 386 20
#75
Po lusterkowych wycinankach Star 28 z żurawiem trafił na warsztat. Podmalowałem troszkę wnętrze kabiny, zmieniłem olinowanie, dałem inne wycieraczki i pocięte przeze mnie lusterka od tego modelu. Chyba wygląda teraz troszkę lepiej.
Star 28 ŻS-4 po drobnych przeróbkach

Star A28 ŻS-4 gotowy 001.jpeg
Star A28 ŻS-4 gotowy 002.jpeg
Star A28 ŻS-4 gotowy 003.jpeg
Star A28 ŻS-4 gotowy 004.jpeg
Star A28 ŻS-4 gotowy 005.jpeg
Star A28 ŻS-4 gotowy 006.jpeg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.404 108 2
#77
Od razu wygląda lepiej , jedyne co bym zmienił to linę pomalowałbym na srebny kolor było by bardziej realnie , stalowa lina ma srebny lub szarostalowy kolor ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 1
Skala 1:43 6
Skala 1:43 13
Skala 1:43 104
Skala 1:43 24

Podobne wątki