• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki z okresu PRL - skala 1:43

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.149 387 20
Maćku, wybacz że umieszczam tę stronę w Twoim temacie, może będzie przydatna
Nie wiem jaki jest cel umieszczenia tego linku. Podejrzewam, że ma on cel informacyjny... Tylko w takim przypadku w moim temacie nikt go później nie znajdzie. Dużo lepszym miejscem będzie temat o ciężarówkach PRL w dziale Aktualności. Tym bardziej, że link pokazuje nie tylko wydane już modele ale i kolejne, które mają się ukazać.
Także na przyszłość proponuję takie informacje wklejać w temacie, który jest do tego stworzony.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.546 12 6
Maćku, to przenieś ten link do odpowiedniego działu w którym będzie przydatny lub też może przenieś go na sam początek Twojego tematu, wtedy będzie łatwo go zlokalizować. Jeżeli jednak uważasz że ten link jest niepotrzebny to go po prostu usuń razem z moim wpisem.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.149 387 20
Dziś ukazał się kolejny model z gazetkowej serii. Oczywiście, jak model ciekawy to i ogromne problemy z kupieniem. Część punktów nie dostała w ogóle, a reszta pojedyncze egzemplarze. Na szczęście udało mi się nabyć jeden egzemplarz.
Model zrobiony naprawdę bardzo dobrze. Może trochę nie pasują pokręcone rury do dysz lania wody, bo nie przypominam sobie takich, ale poza tym to naprawdę fajny. Szkoda też, że dali kabinę z podwójnymi światłami, bo przy pojedynczych mogłaby pasować do polewaczki z filmu "Nie lubię poniedziałku". No ale dość narzekania, czas na prezentację.
Skoda 706 RTH - polewaczka.

Skoda-Liaz 706RTH polewaczka 001.jpeg
Skoda-Liaz 706RTH polewaczka 002.jpeg
Skoda-Liaz 706RTH polewaczka 003.jpeg
Skoda-Liaz 706RTH polewaczka 004.jpeg
Skoda-Liaz 706RTH polewaczka 005.jpeg
Skoda-Liaz 706RTH polewaczka 006.jpeg
Skoda-Liaz 706RTH polewaczka 007.jpeg
Skoda-Liaz 706RTH polewaczka 008.jpeg
Skoda-Liaz 706RTH polewaczka 009.jpeg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.519 63 2
No na prawdę bardzo piękny model. Na reszcie pierwszy model marki Skoda. Bardzo podoba mi się właśnie z tą starszą kabiną. Pamiętam jeszcze z dzieciństwa te starsze grille. Niestety nie pamiętam czy reflektory były podwójne czy pojedyncze, ale pewnie jak znam życie były takie i takie. Szkoda że znowu na zagranicznych blachach, ale to mały mankament.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.149 387 20
Trochę z opóźnieniem, ale dzięki Maćkowi @gryngol jest. Dystrybucja tych modeli coraz dziwniejsza. U mnie w środę praktycznie nie było, za to w piątek dopiero się pojawiło kilka sztuk w kioskach i salonikach. Tym razem model, który można przerobić na jeżdżący w PEKAES-ie, ale trzeba włożyć w to trochę pracy... Szkoda, że skrzyni nie dali takiej jak powinna być, metalowej, tylko wrzucili starocia z Pegaso... :niepewny::(
Dziś Mercedes NG 2236

Mercedes NG 001.jpeg
Mercedes NG 002.jpeg
Mercedes NG 003.jpeg
Mercedes NG 004.jpeg
Mercedes NG 005.jpeg
Mercedes NG 006.jpeg
Mercedes NG 007.jpeg
Mercedes NG 008.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.149 387 20
Tak, błędów sporo. Największym to skrzynia i tu będzie trzeba zrobić ją od nowa, jak ktoś będzie chciał mieć model zgodny z oryginałem jeżdżącym w PEKAES-ie. Niepasujące kolory zderzaka, błotników, klimatyzatora, końcówki snorkela, felg i spojlera to już mniejszy problem.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.149 387 20
Dziś kolejna prezentacja modelu z gazetkowej serii DeA.
Model wykonany bardzo dobrze i jego zaletą jest unikatowość. Co prawda, nie pasuje mi do kolekcji z lat PRL-owskich, ale jako kolejny model w kolekcji polskich ciężarówek zostanie.
Jelcz 642P - holownik

Jelcz 642P Holownik 001.jpeg
Jelcz 642P Holownik 002.jpeg
Jelcz 642P Holownik 003.jpeg
Jelcz 642P Holownik 004.jpeg
Jelcz 642P Holownik 005.jpeg
Jelcz 642P Holownik 006.jpeg
Jelcz 642P Holownik 007.jpeg
 

Podobne wątki