• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki Gryngola 1:43

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#41
Świetnie przerobiłeś tego Jelcza. Jednak miniaturki z Daffi mają swój potencjał i w rękach wprawnego modelarza nabierają zupełnie innego wyglądu. Podoba mi się taka przeróbka.
 

kuba007

Aktywny użytkownik
Reakcje
886 1 0
#42
Pięknie przerobiony Jelcz, jak żywy.
W jakiej cenie jest zestaw kół do Jelcza, oraz gdzie można nabyć kierunkowskazy i tylne lampy?
Pozdrawiam
 
OP
OP
gryngol

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
252 0 1
#43
Zestawy kół kupiłem kiedyś w ResinLabor, za komplet z zapasowym wyszo wtedy 45zł (7 opon i felgi). Tylne lmpy i kierunkowskazy też od nich brałem, malowane akrylami Tamiya Clear.
 
OP
OP
gryngol

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
252 0 1
#46
Witajcie. Przedstawiam najnowszy przerobiony model w mojej kolekcji, STAR w28. Model powstał na bazie Star 29 Osinobus. Została skrócona rama, dorobione nowe błotniki tylne, belka i światła. Kabina przemalowana, dorobione uchwyty na podszybiu, wycieraczki fototrawione i nowe drukowane lusterka. Zabudowa to kiper wydrukowany z żywicy. Osłona i mocowanie koła zapasowego, oraz skrzynka wykonane z hipsu. Model za jakiś czas dostanie ślady eksploatacji.














 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#47
Świetny model. Oglądałem na żywo i stwierdzam, że zrobiłeś go świetnie. Jestem pod wrażeniem. (y)
 
OP
OP
gryngol

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
252 0 1
#55
Niedawno ukończony model JELCZ 316. Został jeszcze do naklejenia napis 316 na bokach kabiny i znaczek POLMO na masce.
Model wykonany na bazie niebieskiego jelcza 315M z kolekcji Kultowych ciężarówek. Została wydłużona rama i dodana trzecia oś wleczona, koła żywiczne z Resin Labor, schodki i wycieraczki Polish Rsin Models, skrzynia zrobiona od zera z hipsu i kartonu modelarskiego. Dorobiłem od nowa uchwyty pod wycieraczkami, ma masce. Kalki od Polskimodel.











 
OP
OP
gryngol

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
252 0 1
#60
Mercedes-Benz NG 1936 skończony. Bazowy model to Mercedes-Benz 2236 z kolekcji Kultowe Ciężarówki z Epoki PRL. Rama została sktócona, przesunięte tylne zawieszenie. Siodło i błotniki druk to 3D, natomiast kalki od X-Decals.













W między czasie powstał drugi model dla kolegi. Technika wykonania modelu taka sama, kalki od Polskimodel.










Wczoraj dojechały do mnie kalki, więc mogłem dokończyć jeden z rozpoczętych jakiś czas temu modeli, SKODA 706 w wersji skrzyniowej. Model dla kolegi, ale w planach mam zamiar wykonać podobny dla siebie, możliwe że z przedłużoną ramą i skrzynią ładunkową.







 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki