• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Znalazłem ten archiwalny materiał na YT zupełnie przypadkiem (ponoć przypadków nie ma!). Nie chciałbym aby przepadł poza wątkiem wąskotorowym, więc wklejam go tutaj:
Przyznam, że oglądam ten film na okrągło.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.657 78 6
Sam przejazd na "7" był poprawiany jakieś nie wiem... z 10-15 lat temu, bo poprzednia konstrukcja TIRów nie wytrzymała.
Co do samego ruchu na kolejce, to na tym odcinku od czasu SKPL nic nie jechało pominąwszy przemieszczenie taboru do Przasnysza. Osobiście cienko widzę wznowienie ruchu - tor pasowało by rozebrać, skorytować i dać nową podsypkę i dopiero nowy tor. Jaka kolwiek próba przejechania taborem może skończyć się rozejściem się szyn pod taborem.
Poza tym z tego co wiem, zginęło już ok 4 kmb toru...:devil::devil::devil:

Michale, filmik szczękę urywa - szkoda, że klimat ten już nie wróci:cry:

Pozdrawiam z MMz:)
 
Ostatnio edytowane:

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Tak, ten film jest niesamowity. Widać też, jak ubogą i wyeksploatowaną infrastrukturę miała kolejka wieluńska. Oglądam go również z łezką w oku. Z kolejki wieluńskiej trafił do Środy Wlkp. jeden wagon typu 1Aw. Nie pamiętam niestety numeru. W połowie lat 90 pocięto go tam na złom.
 

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.397 442 99
Sam przejazd na "7" był poprawiany jakieś nie wiem... z 10-15 lat temu, bo poprzednia konstrukcja TIRów nie wytrzymała.
Co do samego ruchu na kolejce, to na tym odcinku od czasu SKPL nic nie jechało pominąwszy przemieszczenie taboru do Przasnysza. Osobiście cienko widzę wznowienie ruchu - tor pasowało by rozebrać, skorytować i dać nową podsypkę i dopiero nowy tor. Jaka kolwiek próba przejechania taborem może skończyć się rozejściem się szyn pod taborem.
Poza tym z tego co wiem, zginęło już ok 4 kmb toru...:devil::devil::devil:

Michale, filmik szczękę urywa - szkoda, że klimat ten już nie wróci:cry:

Pozdrawiam z MMz:)
Wczoraj wpadłem na informację na facebooku (na profilu Mławska Kolej Dojazdowa) - ktoś coś pisał 12 kwietnia (znaczy wrzucał jakiś artykuł z gazety lokalnej) o tym, że parowóz zabrali. Znaczy piszą iż lokomotywy i wagony. Jest szansa, że wrócą gdy (jak mówi wójt gm. Krasne) będzie koncepcja na wąskotorówkę. Ale tu nie temat o polityce. Tak tylko piszę o tym przy okazji postu kolegi 'Harry Potter'. Pozamiatane?

17884568_1307201942694210_4711625885651208796_n.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.657 78 6
Na zdjęciach które Junior robił sporo widać... a właściwie czego już na stacji nie zobaczysz.
Co do samej gazety... od 2007 póki co kolejka jest na równi pochyłej a na jej odrodzenie nie licze.


Pozdrawiam z MMz:)
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
61 0 0
To Px 48 przetrwał dwie wojny światowe?;)
Poniżej moje pamiątki z Krośniewic
1. Wczesna wiosna 1998-,,Łajka" po przyjezdzie z Ostrów w oczekiwaniu na kolejny kurs
Krośniewice 98-1.jpg

I wagon p-poż. który ,,zjechał na wykolejnicy
Krosniewice 98-2.jpg

A tutaj ostatni dzień imprezy KUJAWY 2000-19.05.2000 r. Lxd 2 252 przyprowadziła skład z Ostrów.
 

Załączniki

Reakcje
109 0 0
CD Imprezy Kujawy 2000. Nie obyło się bez niespodzianek: Wykolejenienie na skutek ,,zmiany prześwtu toru".16.04.2000r. Szlak Jerzmanowo-Dobre.
Jechałem w brankardzie na końcu tego składu. W pewnym momencie mówię do kolegi "ale tutaj się kurzy". Po kilkunastu sekundach pociąg zatrzymał się i okazało się, że kurz byłe efektem jazdy wagonów po podkładach. Ale cała impreza była świetna :)
 

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
61 0 0
Ja jechałem ta wykolejoną klasą. Rodeo za darmo,ale ,,pifo'' ocalało. No to cd. imprezy
Następnego dnia porót do Jerzmanowa przez Płowce
Kujawy 2000-17.04.Płowce.jpg

I kolejne na szlaku z Dobrego do Brześcia Kuj.
Kujawy 2000- 18.04.szlak Dobre-Brześć Kuj..jpg

I jeszcze jedno ciekawe ujęcie.25.10.2003. Odbudowa szlaku z Krosniewic do Ozorkowa w Topoli Szlacheckiej.
Odbudowa Kr-Ozorków.Topola szl. 25.10.03.jpg
 

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
61 0 0
Kończę wybiórczą prezentację imprezy Kujawy 2000.
1.Pociąg specjalny żwawo podąża do miejsca wykolejenia przez most w Lubrańcu. 16.04.2000
Kujawy 2000.Lubraniec 16.04..jpg
Następnego dnia o g.8.00 skład był gotowy do odjazdu ze st.Dobre
Kujawy 2000.St.Dobre 17.04..jpg

Ostatni dzień 5-dniowego maratonu. Krośniewice- Mbxd2-229 jako pociąg do Ostrów.
Kujawy 2000. Mbxd2-229.Krosniewice.jpg

[DOUBLEPOST=1492420257,1492419621][/DOUBLEPOST]Przejdżmy do kolejek cukrownianych.
29.03.2003. Pociąg pożegnalny cukrowni Kruszwica. Udrażnianie szlaku odbywało się na bieżąco
29.03.03 Poc.pożegnalny ckr Kruszwica w Brześciu.jpg
po czym z małym ,,planowym" opóznieniem skład wjechał na ładownię Piotrków Kuj.
29.03.03. Wjazd do Ptr.Kuj..jpg
 

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
61 0 0
na moje oko to ,,Leon".
Rok 2000. Pociąg rozbiórkowy ckr. Kruszwica podąża do miejsca rozbiórki linii Leszcze-Nowa Wieś.
2000.Poc.rozbiórkowy ckr.Kruszwica.jpg

[DOUBLEPOST=1492421217,1492420843][/DOUBLEPOST]Rok 2001.Lxd2-313 z pociągiem buraczanym do stacji Dobre w pełnym biegu ,,złapana" na st.Ujma.
Kujawy 2001.Lxd2-313 z burakami.Ujma..jpg
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.587 73 0
Ależ, nie! Nie jest to żaden Leon!!! Jest to parowóz Px27-775.

A Autorem zdjęć jest P. Roger Joanes ... o czym zapomnieli napisać "spece" tej mętnej stronki, ale nie zapomnieli usunąć oryginalnych podpisów pod zdjęciami.
 

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
61 0 0
1:0 dla ,,doktora" Jarząbka;).
Cukrownia Tuczno 2002 r.Ostatnia kampania obsługiwana kolejką. Pusty skład po buraki uchwycony w Rojewie.
Tuczno 2002..jpg

i Wls-ka pracowicie wpychająca wagony na ,,myjkę"
Tuczno 2002-2.WLS-ka.jpg
 

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
61 0 0
Przenosimy się do Czarnej Białostockiej. Lata temu uczestniczyłem w pierwszym przejeżdzie pociągu już pod zarządem Fundacji na Rzecz Leśnych Kolei Wąskotorowych.Tylko nie opisałem zdjęć:cry:.Obecnie co roku przechodzę ten odcinek do przejazdu w ciągu DK 19. Szyny leżą, przejazdy zasypane,na wiadukt zakaz wstępu.
[DOUBLEPOST=1492424311][/DOUBLEPOST]Jarząbku szanowny, jeżeli mój wpis odczytałeś jako epitet to...przykro mi bardzo. Z mojej strony był to ukłon dla Twojej szybkiej i merytorycznej odpowiedzi.
[DOUBLEPOST=1492424600,1492424075][/DOUBLEPOST]I na koniec drugie życie starej szyny. Okolice Wigierskiej KL. Sierpień 2002.r
Szyno-pług. Okolice Wigierskiej KL.08.2002 r..jpg
 

Załączniki

Podobne wątki