• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.657 78 6
Z góry przepraszam za jakość - skaner zaniemógł, więc słuchawka pomogła...( w sumie nie miała nic do gadania)

Zdjęcia z Nasielskiej Kolei Dojazdowej, okres ok wrzesień- październik/ listopad(??) 2000 roku...

IMG_20160823_235155[1].jpg

skład transporterowy wracający z Pułtuska w Nasielsku Wąskotorowym

IMG_20160823_235225[1].jpg
Widok na szopę w Nasielsku ( i formowanie składu z poniższych zdjęć)

IMG_20160823_235323[1].jpg

postój w Winnicy

IMG_20160823_235342[1].jpg

postój w Golądkowie

Zdjęcia wykonane w okresie plenerowych warsztatów szkolnych w ramach Technikum Kolejowego w Warszawie - miejsce będące inicjatywą uczniów ( reszta klasy miała warsztaty na WKD'ce jeśli dobrze pamiętam).
Zdjęcia wybrane ( musiałbym rozbebeszać album).

Pozdrawiam z MMz:)

ps. jeden z nielicznych filmików z NKD
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Wąski tor rządzi się swoimi prawami pod tym względem.

Mam nadzieję, że to też można ująć w wąskotorowych klimatach. Na dwóch pierwszych zdjęciach widnieją bilety z mojego przejazdu z dziadkiem relacji Ozorków Miasto-Sierpów i z powrotem, z sierpnia 1988 r. Są to bilety: szkolny 50% (mój) i normalny (dziadka). Na trzecim zdjęciu bilety z kolejki średzkiej z sierpnia 1985 r. (lewy) i z sierpnia 1986 r. (prawy) w relacji Śnieciska-Środa Miasto i z powrotem, czyli bilet 50% szkolny. Kierownik pociągu na kolejce średzkiej nie wypisywał tych biletów tylko zaznaczał odpowiednią odległość taryfową, a bilet wydzierał z grubego bloczka. To już niestety nie wróci ale wspomnienia są wiecznie żywe.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Mam nadzieję, że to też można ująć w wąskotorowych klimatach. Na dwóch pierwszych zdjęciach widnieją bilety z mojego przejazdu z dziadkiem relacji Ozorków Miasto-Sierpów i z powrotem z sierpnia 1988 r. Są to bilety szkolny 50% i normalny (dziadka). Na trzecim zdjęciu bilety z kolejki średzkiej z sierpnia 1985 r, w relacji Śnieciska-Środa Miasto i z powrotem, bilet 50% szkolny. Kierownik pociągu nie wypisywał tych biletów tylko zaznaczał odpowiednią odległość taryfową i bilet wydzierał z grubego bloczka. To już niestety nie wróci ale wspomnienia są wiecznie żywe.
Takie bilety to skarb! Swoją drogą - narzekają na lekarzy, a i tu się rozczytać nie idzie ;) Ja niestety blankiety pamiętam już tylko z lat 90. w pociągach osobowych (normalnotorowych) jak się wracało do domu od Babci. A z kolejek wąskotorowych mam jeden historyczny bilet, który dostałem od serdecznego przyjaciela:
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Takie bilety to skarb! 100% racji! Po lewej stronie zdjęcia są bilety z kolejki gryfickiej z przełomu lipiec/sierpień 1992 r. Prawie codziennie odwiedzałem dworzec w Pogorzelicy. Zapamiętałem Lxd2 o numerach 474 (niebieska, silnik Maybach), 479 (wiśniowa, silnik Maybach, z dużym sierżantem na czołach), 471 (ceglasto-czerwona, silnik Henschel) i 472 (ceglasto-czerwona, silnik Maybach), 473 (ceglasto-czerwona, silnik Henschel, z dużym sierżantem na czołach).
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.452 27 2
Jarząbku, dziękuję za wszelkie informacje i korekty. :)

Nieżychowo Zakłady Przemysłowe | Bydgosko-Wyrzyskie Koleje Dojazdowe
Źr. eBay | Autor mi nieznany

Jest klimat. :)

s-l1600 (4).jpg
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
@michal.guminiak, te bilety nie są z Ozorkowa do Koryt?
Dzięki za czujność. Przyjrzałem się bliżej mojej kolekcji biletów. Te dwa bilety na pierwszym zdjęciu pochodzą z mojej podróży z Ozorkowa Wąsk. do Koryt i z powrotem, z dnia 20.07.1994 r. Relację tę obsługiwał wtedy Mbxd2-229. Na następnym zdjęciu bilety z tej dawnej podróży z Ozorkowa Miasta do Sierpowa w 1988 r.
 
Ostatnio edytowane:

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Szkoda, że na filmie nie ma przejazdu przez most kolejowo-drogowy.
A sam MBxc1-41, czyli "Ryjek" stoi cały czas pod plandeką na zajezdni tramwajowej Forteczna w Poznaniu.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Na filmie widać dym na linii toru. Przypuszczam, że materiał nakręcono już po zamknięciu ruchu na kolejce kiedy sprowadzono HF-kę i wykonano kilka jazd dla miłośników kolei z Niemiec w 1992 r. lub Px38 i jazdy gościnne z kwietnia 1988 r.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki