• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
W 1975 r. odbył się przejazd specjalny dla entuzjastów kolei z Wielkiej Brytanii. W którymś ze ŚK z lat 2005-2009 był artykuł o stacji Włocławek Wąsk. i informacja o tym przejeździe. Pociąg specjalny prowadził Px48-1723. Być może zdjęcia przedstawiają właśnie przygotowania przed podróżą po Kujawach.
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.212 3 1
W szopie na pewno nie ma 1925. 1925 miał czołownice z pamiątką po pracy na torach 785mm.
Najbardziej zastanawia mnie sposób umieszczenia tabliczki z orzełkiem na 1723. Podobne sztuki robiono w przypadku Px49. Swoją drogą ostatnio naszła mnie refleksja, że nie ma praktycznie zdjęć "mojego" 1723 z czasów eksploatacji. A tymczasem objawiły się dwa i w dodatku w kolorze. Dziękuję!
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Ostatnio edytowane:

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Wyprawa z Hajnówki do Topiła w dniu 4 sierpnia br. Kolejka ma niepowtarzalny urok. Linia ma charakter typowo gospodarczy. Tor wraz z rozjazdami zbudowany jest z szyn typu lekkiego lub nawet bardzo lekkiego. W Topile niedaleko toru głównego ustawiony jest parowóz typu LAS z wagonem gospodarczym.
W którymś z numerów Stalowych Szlaków z roku 1993 opisano przejazd specjalny, jaki odbył się na kolejce. Pociąg specjalny objechał wtedy linie, które obecnie już nie istnieją: do Białowieży i Gródka oraz na półnoć od Hajnówki do ładowni Gnilec.
Ten tenderek leśny spodobał mi się bardzo. Przymierzam się do wykonania jego modelu, tak aby ładnie komponował się z HF-ką na tor 9mm.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Jazda powrotna z Topiła do Hajnówki w dniu 4 sierpnia br. Na trzecim zdjęciu nieczynne i odcięte tory trójkąta dawnego odgałęzienia do Białowieży i Gródka. Na czwartym zdjęciu widać koronę torowiska w kierunku Białowieży, która obecnie spełnia rolę kołowej drogi leśnej. Na następnym zdjęciu dwa wiadukty: pierwszy kolejowy normalnotorowej linii do Białowieży, a drugi drogowy w tym samym kierunku.
 

Załączniki

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Po powrocie do Hajnówki manewry z wagonami odbywały się z udziałem dwóch lokomotywek V10C. Lokomotywka niebieska przeszła niedawno naprawę, łącznie z remontem albo wymianą silnika. Z ciekawostek, to w obu pojazdach nie działa rewers. Aby zmienić kierunek jazdy maszynista każdorazowo gasił silnik.
 

Załączniki

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
A jak fachowo nazwać mechanizm do zmiany kierunku jazdy? W gaszeniu silnika spalinowego też nie widzę nic niestosownego.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
259 35 1
Plesze w dniu 9.08.2015. Frekwencja prawie zerowa w MBxd2-216. Jak ktoś ma okazje to może się przejechać, bilet tylko 3 zł, zawsze to jakieś wsparcie dla tej kolejki. Pozdrawiam ekipę z miasta na Ł co wyjechała pociągiem z Pleszewa o 14:14
IMG_8386.JPG
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.351 58 3
Praca kolejki waskotorwej w nasycalni podkładów kolejowych Czeremcha
Ciekawy paten ciągnięcia/pchania wagonów, aby wagoniki zmieściły się w autoklawie do impregnacji
 
Ostatnio edytowane:
K

KiersNo

Gość
Nasycalnia podkładów w Czeremsze ma dodatkowy atut, bardzo miłych pracowników. Wystarczy zadzwonić wcześniej i umówić się na wizytę. Oprowadzą ( gdzie można ), pokażą i wytłumaczą proces technologiczny. Gorąco polecam odwiedzić to miejsce.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
Px48-1778 w Markach, 07.08.2016 r. Zdjęcie zrobione z samochodu, w drodze powrotnej z Podlasia. Parowóz jest nieco zdekompletowany. Z lewej strony widać scieżkę edukacyjną poświęconą kolejce mareckiej.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.015 508 29
Nasycalnia podkładów w Czeremsze ma dodatkowy atut, bardzo miłych pracowników. Wystarczy zadzwonić wcześniej i umówić się na wizytę. Oprowadzą ( gdzie można ), pokażą i wytłumaczą proces technologiczny. Gorąco polecam odwiedzić to miejsce.
Ja z Repczyc doszedłem z buta bez zapowiedzi, przyjęcie takie samo,oprowadził mnie Pan Grzegorz (pękaty jak ja, absolwent miejscowej zawodówki, wesoły i uczynny człowiek), pogadaliśmy, powspominaliśmy dawne czasy, zrobiłem mnóstwo zdjęć, a na zachętę widok podłogi w portierni.

DSC_0007 (2).JPG

[DOUBLEPOST=1470852253][/DOUBLEPOST]A to z wczorajszej wyprawy, z prawie całą klubową załogą do Pleszewa.

DSC_0205.JPG
 

Podobne wątki