• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tory Tillig czy Roco

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#22
To co Zbysio pokazuje na swoim obrazku, to zdjęcie podkładów pasujących do szyn 2,5 mm (82...) i 2,07 mm (85...) :p
A szyna Tilliga 2,07 mm MA 2,07 mm :)
tillig-flex-207.jpg


Wnioski:
-Zbysia zrobili w balonika wciskając mu dw jakie szyny na podkładach od Tilliga,
-Zbysio ma popsutą suwmiarkę.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
798 69 5
#23
Zbysia to zrobił w h..., Pan Piotruś z Czech, ten co wysyła do Polski, ale w sumie nie cyganił jak pytałem o flex 82125, jakbym zapytał o 85125 to też by miał.:)
Dwa, Zbysio suwmiarki popsutej nie ma, ma tylko szyny troszkę XeLite:ROFL: tęgie, ale pociągi na nich jeżdżą.
Idę spać.
 

speedylelek

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
#25
Zbysia to zrobił w h..., Pan Piotruś z Czech, ten co wysyła do Polski, ale w sumie nie cyganił jak pytałem o flex 82125, jakbym zapytał o 85125 to też by miał.:)
Dwa, Zbysio suwmiarki popsutej nie ma, ma tylko szyny troszkę XeLite:ROFL: tęgie, ale pociągi na nich jeżdżą.
Idę spać.
Może sprawdż, czy jedna szyna jest 2,1, a druga 2,5.
Wtedy napisy prawdę mówią.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#26
Kupujemy od Wellera lub robimy sobie sami bazując na jego elementach. Poniżej link do jego oferty:
http://www.g-weller.de/gwe/31/dkg.html

Masz rozjazdy 10°, 9°, 8°30',7°30' i 6°30'.
Jest z czego wybierać. Cena gotowego 10 stopniowego to około 200 zł, podobnie jak cena Roco. A jak chcesz być super real weź sobie 6°30'.... tylko Ciekawe czy Ci miejsca wystarczy.
Ktoś to sprowadza? Mam Tilliga EW5 i potrzebuję Anglika. Niestety Tillig nie produkuje anglików pasujących do ich EW5 czy EW6... O Roco DKW nie myślę bo w zestawieniu z Tilligiem nie bardzo to będzie wyglądało - Roco ma grubsze szyny...
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
304 2 3
#27
Ktoś to sprowadza? Mam Tilliga EW5 i potrzebuję Anglika. Niestety Tillig nie produkuje anglików pasujących do ich EW5 czy EW6... O Roco DKW nie myślę bo w zestawieniu z Tilligiem nie bardzo to będzie wyglądało - Roco ma grubsze szyny...
Zamawiasz bezpośrednio u Wellera. Płatność np. Paypal albo przelew.
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
#30
Ja ze swojej strony polecam tory Weinerta serii mein gleiss...code 75...co prawda na razie są tylko flexy i rozjazdy ale jakością biją Tilligi za niewiele większą cenę...
 
Reakcje
1.731 13 0
#31
Ktoś to sprowadza? Mam Tilliga EW5 i potrzebuję Anglika. Niestety Tillig nie produkuje anglików pasujących do ich EW5 czy EW6... O Roco DKW nie myślę bo w zestawieniu z Tilligiem nie bardzo to będzie wyglądało - Roco ma grubsze szyny...
Nieprawda, jeśli odpowiednio wybarwisz szyny i podkłady, to po zestawieniu będą dobrze wyglądały razem -ja łączyłem anglika rockowskiego z Tilligiem i było cool:).
 

krzys.

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
Witam, czy ktoś może mi powiedzieć czy w torach Tillig elite wybarwia sie również i szyny czy same podkłady. Bo jak zobaczyłem w rzeczxywistości te tory to wyglądają całkiem realistycznie. Do tej pory miałem do czynienia tylko z Piko A_Gleis.?
 
Reakcje
1.731 13 0
#34
Witam, czy ktoś może mi powiedzieć czy w torach Tillig elite wybarwia sie również i szyny czy same podkłady. Bo jak zobaczyłem w rzeczxywistości te tory to wyglądają całkiem realistycznie. Do tej pory miałem do czynienia tylko z Piko A_Gleis.?
Żeby było na maxa realistycznie, najpierw wybarwić się powinno przyklejone już do makiety całe tory na brunatny matt , potem podkłady na prawie czarny matt, a następnie same szyny na jaśniejszy ciemno rdzawy kolor....:).
Ale to już wszystko zależy gdzie tor się znajduje i czy jest to tor główny czy boczny, bo podkłady na nieużywanych bocznicach są zwykle siwo-czarno oliwkowe(wypłowiałe). Zresztą nie ważne czy to tory Piko czy Tillig czy Weinert.
Zasada powinna być ta sama.;)
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
304 2 3
#35
Akurat w kwestii torów Tillig Elite nie mogę się zgodzić do końca z Danielem. Profile mają właśnie taki kolor jak szyny na liniach kolejowych oglądane z odległości 30-70 metrów. Tak więc sugeruję by ich nie patynować. Ale podkłady jak najbardziej.
 
Reakcje
1.731 13 0
#36
Akurat w kwestii torów Tillig Elite nie mogę się zgodzić do końca z Danielem. Profile mają właśnie taki kolor jak szyny na liniach kolejowych oglądane z odległości 30-70 metrów. Tak więc sugeruję by ich nie patynować. Ale podkłady jak najbardziej.
Owszem szyny maja taki kolor jak trzeba (choć odcieni kolorów szyn [w odcieniach brązów] jest dość sporo),ale nie są niestety do końca matowe i patrząc pod pewnym katem, błyszczą się boki co jest nienaturalne...
Dlatego nawet delikatnie ,ale warto szyny też "pociągnąć" profesjonalnym sprayem matowym, bądź areografem....:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
M
Buduję makietę 5
Buduję makietę 3
Buduję makietę 9
Buduję makietę 33
Buduję makietę 36

Podobne wątki