• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tory tiling Code 100

M

Melchior

Gość
#1
Na Modelmani znalazłem tory Tillinga zwrotnicę łukową.Pisze że kosztuje 29zł.I tu moje ale.Zrotnica jest do samodzielnego montażu.Czy ktoś wie jak to wygląda,może już składał z podobnych zestawów,lub wie czy taka operacja jest trudna :smile:
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.462 33 0
#2
Nie miałem tego nigdy w rękach niestety. Koledzy TTkowcy sie takimi posługiwali swego czasu. Trzeba by ich zapytać. Z tego co widziałem to ta zwrotka ma osobno szyny, osobno iglice i osobno odlew podkładów. Trzeba to poskłądać do kupy, ale jak to niewiem.

PS. Zapytaj WM-modela może on będzie coś wiedział na temat tego produktu.
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#3
Eeee... generalnie daj se synku spokój z Tillg'ami code 100...

Lepiej dołóż kilka złotych i kup sobie porządnie wykonaną wajchę, z 11° na końcu:
http://www.modelmania.com.pl/product_in ... ts_id=8721

A jak Ci zależy na jeszcze lepszym rozjeździe, kup taką uniwersalną:
http://www.modelmania.com.pl/product_in ... ts_id=8722
Uniwersalną, bo da się wyginać na lewo i prawo, tzn. możesz zrobić z tego wajchę prostą, łukową lub symetryczną, wtedy dowolnie dobierasz promienie.

Porządne złożenie takiej wajchy to dla średnio inteligentnej @ jakaś godzina, może półtorej. Trzeba nieco popoprawiać szyny, Tillig się za bardzo nie przejmuje niedoróbkami.
 
OP
OP
M

Melchior

Gość
#4
Dziękuję za odpowiedzi.Generalnie potrzebuję zwrotnice na łuku,ale amkieciarz ma Rocowskie to tam to załatwie.Tory potrzebne do torcika,więc promień nie jest aż tak ważny ;)
 
OP
OP
M

Melchior

Gość
#6
Chodził mi oto że 18 stopniowe rozjazdy mi nie przeszkadzają ;)
Na makiecie będę używa zwrotnic łukowych.jeszcze mniej miejsca zajmują.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 10
Buduję makietę 3
Buduję makietę 9
Buduję makietę 33
Buduję makietę 36

Podobne wątki