• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spalinowo-elektryczny hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
same rarytasy - 15 (minuta filmu) .30 sek. i 1( godz ).41.30 w filmie pt."Spotkanie ze szpiegiem"
Fajne scenki. Spróbowałem się pobawić i złapać kilka klatek i mam problem w pociągiem towarowym na przejeździe. Wydaje mi się, że to nie ten sam pociąg dojeżdża do przejazdu i potem przez ten przejazd przejeżdża. Na pierwszych ujęciach zbliżającego się składu widać prowadzącą pociąg ET21, ale już na przejeździe jest moim zdaniem EU20 (może EU04, ale raczej jednak EU20). A w pociągu pasażerskim najciekawszy jest oczywiście sypialny wagon CIWL, co świadczy o tym, że jest to "Chopin" do lub z Wiednia. Ciekawy jest też ostatni wagon, za tym CIWL-em, ale trudno mi go zidentyfikować, może to być bagażowy wagon czechosłowacki, ale głowy nie dam.

A w godzinie 1.41.30 to koledze Hoartowi chodzi o starą Warszawę, czy o widoczny w oddali most? Wydaje mi się, że scena była kręcona na moście przez Wisłę pod Górą Kalwarią, a widoczny w oddali most kratownicowy to linia kolejowa Skierniewice - Łuków.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.314 111 10
Fajne scenki. Spróbowałem się pobawić i złapać kilka klatek i mam problem w pociągiem towarowym na przejeździe. Wydaje mi się, że to nie ten sam pociąg dojeżdża do przejazdu i potem przez ten przejazd przejeżdża. Na pierwszych ujęciach zbliżającego się składu widać prowadzącą pociąg ET21, ale już na przejeździe jest moim zdaniem EU20 (może EU04, ale raczej jednak EU20). A w pociągu pasażerskim najciekawszy jest oczywiście sypialny wagon CIWL, co świadczy o tym, że jest to "Chopin" do lub z Wiednia. Ciekawy jest też ostatni wagon, za tym CIWL-em, ale trudno mi go zidentyfikować, może to być bagażowy wagon czechosłowacki, ale głowy nie dam.

A w godzinie 1.41.30 to koledze Hoartowi chodzi o starą Warszawę, czy o widoczny w oddali most? Wydaje mi się, że scena była kręcona na moście przez Wisłę pod Górą Kalwarią, a widoczny w oddali most kratownicowy to linia kolejowa Skierniewice - Łuków.
A pasazerski mijajacy towarowy na przezdzie pomykajacy czech ze zwezakami;)
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.587 73 0
Moim zdaniem to nie jest Gdynia Gł. Nie wiem co oznacza ten widoczny koniec napisu na budynku - ??? N 11 ??? Chyba nie peron 11 - nie przypominam sobie aby gdzieś w Polsce było 11 peronów.
Lokomotywa początkowo stacjonowała w Ostrowie Wlkp, później krótko w Poznaniu (1967 r) i w tym samym roku była na Odolanach a od 1970 r w Stargardzie. Później trafiła do Żurawicy. Kluczem do rozwiązania tej ciekawej zagadki jest ten zabytkowy budynek.
 

Podobne wątki