• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spalinowo-elektryczny hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
Ale to kolega Krzysztof wyjaśnił sprawę wagonu, nie ja. Rozumiem, że podziękowania dla mnie są za wzmiankę o SN52 i SN60.
 
OP
OP
Szwed1978

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.351 58 3
http://jareks.zonk.pl/am/dl.htm
Spalinowa lokomotywa manewrowa SM15-01 (z hydrauliczną przekładnią) podczas manewrów w Krakowie, gdzie przez pewien czas stacjonowała.
Sm15 Kraków.jpg


Prototypowa SM42-001 pomiędzy SM41-31 i Ok1-215, w Lokomotywowni Tłuszcz, wtedy jeszcze nazwywającej się parowozownią II klasy.
SM42 01 Tłuszcz.jpg

[DOUBLEPOST=1425321356][/DOUBLEPOST]Targi w Poznaniu, a na nich wystawa lokomotyw. Pierwszy z brzegu SM15-003, kolejno: SM30, 409Da lata 70
arch_sm15_Poznan_2.jpg

http://www.wrphoto.eu/details.php?image_id=12397&sessionid=0c562bfc419af6baf67dbea5ab2103ad
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
875 9 4
Jakość kiepska ale warto zobaczyć.

Czy w 4 min. to Tetmajer rel. Zakopane - Gdynia? Nie pasuje mi tu jakoś barowy i bagażowy/rowerowy.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
https://www.facebook.com/pages/Zwiedzamy-MTP/109229605896225?sk=photos_stream&tab=photos_stream
Kilka fotografii ze strony MPT w Poznaniu
EW53 z prawej oraz w środku i po lewej jak dobrze rozczytałem EW57
Piękne zdjęcie, ale zupełnie nie wiem, co mogłoby mieć wspólnego z Poznaniem i MTP...???

EW51 (na stronie ktoś opisał że to poznań)
Ten ktoś tak napisał, bo jest... (dopowiedzcie sobie sami) :).

Co to za oznaczenie Lw55 czy Lwp55 ? proszę o pomoc czemu SM 30 ma takie oznaczenie
Jest to oznaczenie Lwe55, pochodzące jeszcze sprzed roku 1959, wg ówcześnie stosowanych zasad oznaczania lokomotyw spalinowych PKP.
A dlaczego ? A no dlatego, że była to lokomotywa z przekładnią elektryczną...
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
[DOUBLEPOST=1425321356][/DOUBLEPOST]Targi w Poznaniu, a na nich wystawa lokomotyw. Pierwszy z brzegu SM15-003, kolejno: SM30, 409Da lata 70
Zobacz załącznik 274799
Niestety, ale zdjęcie to nie może pochodzić z lat 70, tylko co najwyżej z lat 60, a dokładnie najprawdopodobniej z roku 1964...
Widać to już na pierwszy rzyt oka. Wystarczy spojrzeć na wagon bagażowy stojący za lokomotywami. Może to być jedynie wagon typu 3F lub 201C (4F), którego produkcję zakończono w roku 1964.
Szkoda, że osoby opisujące zdjęcia na tej - bardzo ciekawej skąd innąd stronie - mają aż tak (!) niewielką wiedzę na temat historii, którą próbują wszystkim przedstawiać.
Jest to o tyle niebezpieczne (i szkodliwe), że fałszywa informacja idzie w "świat" i praktycznie już nigdy później nie będzie mogła być skorygowana. Można się pomylić w datowaniu zdjęcia o rok lub o dwa, ale nie o dekadę ! W końcu nie mamy tutaj do czynienia ze starożytnym Egiptem i nie trzeba w tym przypadku stosować datowania przy uzyciu wegla radioaktywnego :). Wystarczy zainteresować się np. kiedy była produkowana lokomotywa SM15 i po 2 minutach będzie można z bardzo dużym prawdopodobieństwem poprawnie datować to zdjęcie. Moim zdaniem nikomu po prostu "się nie chce" i najłatwiej jest wkleić "gotowe" zdjęcie na "sieci", aby w ten sposób "zaistnieć".
Inaczej mówiąc, kolejne pokolenia będą myślały, że było inaczej, niż w rzeczywistości było. Aż strach pomyśleć, co będzie za 30-40 lat...
 
Ostatnio edytowane:

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.587 73 0
Szkoda, że osoby opisujące zdjęcia na tej - bardzo ciekawej skąd innąd stronie - mają aż tak (!) niewielką wiedzę na temat historii, którą próbują wszystkim przedstawiać.
Nie tylko na tej :(, na wielu, wielu innych też :(, niektóre ..... niby fachowe, w części większej lub mniejszej zalatują beletrystyką ;). A co gorsza tego typu "kiksy" zdarzają się też na tym Forum.:(
Inaczej mówiąc, kolejne pokolenia będą myślały, że było inaczej, niż w rzeczywistości było. Aż strach pomyśleć, co będzie za 30-40 lat...
A .... to z całą pewnością nie mój problem....... :( może mojego Wnuczka. :)
 

Podobne wątki