• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spalinowo-elektryczny hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
2.014 6 0
-20 listopada tego roku minie pol wieku jak pierwszy ET21 wjechal do Karsznic z "weglem", tym samym magistrala weglowa na odcinku Tarnowskie Gory - Karsznice zostala zelektryfikowana i w zwiazku z tym mam pewna propozycje dla zainteresowanych ,
mianowicie chcialbym 20 listopada tego roku zaaranzowac spotkanie(niekomercyjne zaznaczam) na terenie lokomotywowni karsznickiej dokladnie w klubie zwiazkowym - spotkanie z kolejarzami szczegolnie tymi , ktorzy pamietaja tamten czas, jak i milosnikami kolei - szczegolnym motywem spotkania by byla projekcja dokumentu pt "Szlakiem wielkiej elektryfikacji"- ktory to film opisuje dokladnie to wydarzenie , a ktory to film posiadam w swoich zbiorach
-film 16 mm, czarno bialy , dzwiekowy odtworzony by byl z mojego projektora
- oczywiscie wstep wolny dla wszystkich zainteresowanych , w filmie spora dawka atrakcji nie tylko dla "elektowoziarzy" - poniewaz - wiadomo - Karsznice to matecznik najnowoczesniejszych na kontynencie w tamtych czasach towarowych naszych "dziesiecionogich"
informacje odnosnie postepow w wyzej napisanej propozycji w dziale "Imprezy" , tak , ze prosze zainteresowanych z dzialu "Kolej prawdziwa" o zagladanie w tej sprawie rowniez do dzialu "Imprezy"
 

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
738 4 0
Piękna inicjatywa, jestem ,,za". Karsznice to moje ulubione miejsce do krótkich wypadów od wielu lat i jestem bardzo emocjonalnie związany z tym miejscem, może dla tego że mieszkam blisko. W przeciągu ostatnich kilku lat lokomotywownia jednak straciła swoją rangę, gdyż obecnie świeci pustkami. W hali stoją pojedyncze sztuki na naprawach rewizyjnych głównie ET22. Będę z uwagą śledził temat
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
2.014 6 0
-20 listopada tego roku minie pol wieku jak pierwszy ET21 wjechal do Karsznic z "weglem", tym samym magistrala weglowa na odcinku Tarnowskie Gory - Karsznice zostala zelektryfikowana i w zwiazku z tym mam pewna propozycje dla zainteresowanych ,
mianowicie chcialbym 20 listopada tego roku zaaranzowac spotkanie(niekomercyjne zaznaczam) na terenie lokomotywowni karsznickiej dokladnie w klubie zwiazkowym - spotkanie z kolejarzami szczegolnie tymi , ktorzy pamietaja tamten czas, jak i milosnikami kolei - szczegolnym motywem spotkania by byla projekcja dokumentu pt "Szlakiem wielkiej elektryfikacji"- ktory to film opisuje dokladnie to wydarzenie , a ktory to film posiadam w swoich zbiorach
-film 16 mm, czarno bialy , dzwiekowy odtworzony by byl z mojego projektora
- oczywiscie wstep wolny dla wszystkich zainteresowanych , w filmie spora dawka atrakcji nie tylko dla "elektowoziarzy" - poniewaz - wiadomo - Karsznice to matecznik najnowoczesniejszych na kontynencie w tamtych czasach towarowych naszych "dziesiecionogich"
informacje odnosnie postepow w wyzej napisanej propozycji w dziale "Imprezy" , tak , ze prosze zainteresowanych z dzialu "Kolej prawdziwa" o zagladanie w tej sprawie rowniez do dzialu "Imprezy"
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.313 111 10
20151017_110354~2.jpg Panowie, zdjecie tego spalinowozu mam w ksiazce "Encyclopedia of Railways". Nie ma w opisie nic na temat serii, lub panstwa gdzie zdjecie bylo robione. Czy ktos wie jaki to spalinowoz? Wyglada jak 4-ro osiowy SU46, detale jak by polskie. Nie wiedzialem gdzie zdjecie umiescic.
 
Reakcje
1.058 25 2
... Czy ktos wie jaki to spalinowoz? Wyglada jak 4-ro osiowy SU46, detale jak by polskie ...
Witam,
to że jest podobny o niczym nie świadczy, bo jest tylko podobny.
Jest to lokomotywa wąskotorowa na tor 1000 mm z przekładnią hydrauliczną.
Produkcja Henschel 1964 rok, typ DH 1200, dla Hiszpanii, kolej Compania Minera de Sierra Menera (SM).
Więcej informacji o niej tu:
http://www.le-rail.ch/text/projekt73.htm#o
Jest tam też jej późniejsze zdjęcie:
FEVE-1402-ra.jpg
FEVE-1402

A tak przy okazji, ze strony:
http://www.entlang-der-gleise.de/werkbahn-henschel-2.html
lokomotywa tej samej produkcji, też H&S Kassel.
Jakbym SM42 lub lepiej Ls600 widział, prawda ?

Henschel DHG1000BB, Dillingen Hüttenwerken 2010.jpg
Henschel DHG1000BB, Dillingen Hüttenwerken 2010

Pozdrawiam podobnie ;)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.313 111 10
Witam,
to że jest podobny o niczym nie świadczy, bo jest tylko podobny.
Jest to lokomotywa wąskotorowa na tor 1000 mm z przekładnią hydrauliczną.
Produkcja Henschel 1964 rok, typ DH 1200, dla Hiszpanii, kolej Compania Minera de Sierra Menera (SM).
Więcej informacji o niej tu:
http://www.le-rail.ch/text/projekt73.htm#o
Jest tam też jej późniejsze zdjęcie:
FEVE-1402

A tak przy okazji, ze strony:
http://www.entlang-der-gleise.de/werkbahn-henschel-2.html
lokomotywa tej samej produkcji, też H&S Kassel.
Jakbym SM42 lub lepiej Ls600 widział, prawda ?
Henschel DHG1000BB, Dillingen Hüttenwerken 2010

Pozdrawiam podobnie ;)
Wielkie dzieki, ta manewrowa rzeczywiscie jak skopana z naszych stonek.
 

Podobne wątki