• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spalinowo-elektryczny hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
875 9 4
EU06-17 Warszawa Wschodnia z poc. 380 do Bucuresti Nord.
EU06-17 at Warszawa Wschodnia on train 380 from Bucuresti Nord.jpg


EU07-320 Kraków Gł. z poc. 33503 do Zagórza.
EU07-320 at Krakow on train 33503 to Zagorz.jpg


EU07-376 Poznań Gł. z poc. 391 Szczecin - Budapest-Keleti.
EU07-376 at Poznan on train 391 from Szczecin - Budapest-Keleti.jpg



EU07-432 Jarosław z poc. 31108 Zagórz - Warszawa Wsch.
EU07-432 at Jaroslaw on train 31108 from Zagorz - Warszawa Wsch.jpg



EU07-435, EU07-234, SP45-246 Poznań Gł.
EU07-435, EU07-234 & SP45-246 stabled at Poznan.jpg


http://www.loco-photos.net/
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
A tak dziś zauważone, przy okazji przeglądania pewnego niemieckiego forum...

Autor powszechnie znany,Helmut Phiipp (powinniśmy postawić mu jakiś pominik za te setki zdjęć z epoki IV które zrobił w kolorze i które zachowały się do naszych czasów)

Zwracam uwagę na ciekawe malowanie Gagrina...



 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
No to jeszcze jeden hit od Helmuta Philippa...ja przyznam, że nie wiem co to jest...wygląda jak jakiś Ls...

 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

JacekZet

Znany użytkownik
Reakcje
471 1 0
To niemiecka lokomotywa V10B produkcji LKM Babelsberg. Kilka lub kilkanaście takich lokomotyw było używanych przez wojsko do obsługi bocznic na terenie jednostek Pod wzgledem osiągów coś pośredniego pomiędzy Ls60 a SM03
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
Dzięki za info...nie wiedziałem.

To jeszcze jeden dziwoląg...tym razem co prawda akumulatorowy (więc nie wiem czy pasuje do tego wątku)...autor znany...Helmut Philipp (koniecznie musimy ufundować mu pomnik) - cukrownia Witaszyce



 

Ariel Ciechańsk

Znany użytkownik
Reakcje
274 3 0
SM03 z takimi wielkimi ślepiami? Faktycznie interesujące.
W MD Białogard mieli podobną, nawet na dodatek ze sprzęgiem Schafenberga...[DOUBLEPOST=1393630269][/DOUBLEPOST]
SM03 z takimi wielkimi ślepiami? Faktycznie interesujące.
W MD Białogard mieli podobną, nawet na dodatek ze sprzęgiem Schafenberga...

To jeszcze jeden dziwoląg...tym razem co prawda akumulatorowy (więc nie wiem czy pasuje do tego wątku)...autor znany...Helmut Philipp (koniecznie musimy ufundować mu pomnik) - cukrownia Witaszyce



Nazywanie naszego eksponatu dziwolągiem uważam, że jest lekko nie na miejscu :p
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 5 2
- które to miejsce we Wrocławiu ? - kombinuję i nic nie przychodzi mi do głowy - pomyłka w opisie autora wykluczona zakładam - Ktos wie gdzie to jest we W.?
Mam ten sam problem, dzisiaj dziadka się pytałem ale też nie wie gdzie to mogło być. Wiadomo na pewno jedno, że zdjęcie robiono z wiaduktu, ciekawe co to za budynki z tyłu.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
2.014 6 0
- a czy Kolega luc1979 ma moze (możliwość)dostęp/u do pozytywu /negatywu autora ? wtedy moze bysie dało odczytac co jest na tabliczce rejestracyjnej stara lub napisu na budce loka bo tak to równie forumowicze z innych miast kraju moga szukac tego miejsca u siebie
- z tyłu to blokowisko mi pasujace do Popowic we W ale nic wiecej się już nie zgadza - hmm...
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
2.014 6 0
To jest ulica Długa, na prawo odchodzi Poznańska. Robione z wiaduktu kolejowego.
- tak jest -faktycznie po prawej stronie jest duza baza materiałowa wojskowa przed ulicą Poznańską- i tu sie zgadza - Dzięki Kolego 12Groszy ,
- to znaczy ,że łączenie z torem PKP tej bocznicy było tuż przed mostem kolejowym - specjalnie się tam wybiorę i pstryknę zdjęcie z tego wiaduktu i zobaczymy jak to wygląda dziś- bo akurat takiego ujecia nie znalazłem w necie
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
Znalazłem w swoim komputerze taką ciekawostkę: szynobus w wersji szerokotorowej jako pojazd służbowy LHS. Zdaje się, że w swoim czasie zorganizowano tym szynobusem kilka przejazdów dla turystów, ale nie znam szczegółów, nie wiem nawet, czy do tych przejazdów rzeczywiście doszło. Przy okazji autorowi udało się ustrzelić SM04-001. Taką SM04, ale nie pamiętam z jakim numerem, sfotografowałem na Olszynce Grochowskiej w czerwcu 1995 roku, ale nie mam jeszcze skanu. Zdjęcia zrobione w Sędziszowie około 1993 roku przez Andrzeja Etmanowicza i zamieszczone tu za zgodą autora.

img155.jpg
img157.jpg
 

Podobne wątki