• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

K

krokodyl

Gość
i to sporo.
Chodzi o to ze ok moze model nie jest w 100% super super ale kazdy ma prawo wyboru, oceny i zakupu, nie podoba mi sie nie kupuje i tyle i nie pisze elaboratow na forum.
masz prawo do oceny, krytykowania, ale zostaw to dla siebie, inna osoba ma inny poglad.
pozdrawiam
to nie krytyka tylko ostrzeżenie przed pewnymi wadami.
warto żeby wątek na forum zawierał takowe- wszystko co napisałem jest prawdą.
to taki komentarz do problemów napotkanych przez właścicieli i ogólnej sytuacji związanej z tym modelem...bo nie jest ona idealna...

natomiast ty nie masz prawa mnie uciszać jeżeli moja wypowiedź nie dotyczy Twojej osoby i nigdzie nikogo nie obrażam...

może w Twoim interesie jest pisanie samych pozytywów na tematy modelu...ale najpierw model musi sprostać wymaganiom jakie się stawia serii ekspert- w dodatku limitowanej.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
to nie krytyka tylko ostrzeżenie przed pewnymi wadami.
warto żeby wątek na forum zawierał takowe- wszystko co napisałem jest prawdą.
to taki komentarz do problemów napotkanych przez właścicieli i ogólnej sytuacji związanej z tym modelem...bo nie jest ona idealna...

natomiast ty nie masz prawa mnie uciszać jeżeli moja wypowiedź nie dotyczy Twojej osoby i nigdzie nikogo nie obrażam...

może w Twoim interesie jest pisanie samych pozytywów na tematy modelu...ale najpierw model musi sprostać wymaganiom jakie się stawia serii ekspert- w dodatku limitowanej.
Na pewno ma dosyć gruby błąd we wszystkich SP42 jeśli chodzi o detale ostoi, ale poza tym nie ma co narzekać jak na mój gust, chyba że kupuje się ten model za 800 zł w analogu od nieuczciwego sprzedawcy...
 
K

krokodyl

Gość
to już inna sprawa.
wielu cwaniaków zrobiło sobie z tych lokomotyw wtórny handelek ze złodziejską marżą.

może to wygląda na jakąś manię z mojej strony:D;):devil: ...ale ja zawsze przekonuję do kalkulowania i pełnej wizji co za dane pieniądze mogę mieć...

a za cenę stonki mam ludmiłkę z otwieranymi drzwiami Brawy...i nie dość że rodzimą to jeszcze w polskich barwach narodowych...wiem wiem- oryginał nie jest z polskiej fabryki...ale to jakoś mi nie przeszkadza...
 

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
A co do stonek to i tak się cieszę że są bo napewno nie kupiłbym br290 jako bazy i odlewu, a tym bardziej od EFC za 2 klocki...
Wszyscy się cieszymy - powiem więcej - piejemy z zachwytu :D
Można by rzec - stonką nakręcamy się na jeszcze, a sukcesem jej sprzedaży mamy nadzieję, że i PIKO się nakręca. Może dzięki temu przyjdzie czas, że zachcemy np. fiata, a nakręcone PIKO go zrobi. Niezapełniona, żądna wody nisza normalnie została odkryta chyba... niech ją ktoś zaleje modelami na poziomie pikowskiej stonki. Z takich modeli w cenie akceptowalnej przez przeciętnego zjadacza chleba z kraju znad Wisły będziemy się cieszyć, bo wskaźnik 'cena-jakość' został dotrzymany - na to wygląda. Dziękujemy ci PIKO i liczymy na ciebie jak na Zawiszę.
Modelarze z Polski.
W każdym razie ja się pod tym podpisuję ;)
 
W

wajchowy

Gość
Ten watek powinien sie znalezc w ksiedze Guinessa. Chyba na zadnym forum na swiecie nie ma tylu stron w jednym temacie o jednym modelu. Modelu ze srednio dolnej polki. Ale swiadczy to o tym, ze na przecietne modele ale za rozsadne pieniadze jest w RP spory popyt.
Odnosi sie tez wrazenie, ze niektorzy na haslo stonka Piko dostaja orgazmu.
 

Rumcajs-wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
258 5 0
Ten watek powinien sie znalezc w ksiedze Guinessa. Chyba na zadnym forum na swiecie nie ma tylu stron w jednym temacie o jednym modelu. Modelu ze srednio dolnej polki. Ale swiadczy to o tym, ze na przecietne modele ale za rozsadne pieniadze jest w RP spory popyt.
Odnosi sie tez wrazenie, ze niektorzy na haslo stonka Piko dostaja orgazmu.
Może nie orgazmu ;) ale to raczej świadczy o tym, że i My modelarze potrafimy docenić taki wyrób jakim jest "Stoneczka" :) Mam nadzieję tylko, że PIKO też toż zobaczy i zrobi Nam kolejną niespodziankę ;)
 
Reakcje
0 0 0
Ceny została podniesiona do 450zł(niektórzy dalej próbują drożej sprzedawać za 500zł czy o zgrozo za 550zł).
Za 5 stów model powinien mieć zmieniony silnik +???.
Za 425 zł było dobrze,450zł też można przeżyć.Przy kwocie 500zł byłby dylemat czy dokupić kolejny model.Cztery z małym hakiem ,a pięć to już jednak różnica.
Już nie zapodaję linków do sklepów w cenach:499zł i 549zł.Model PIKO SM42-IC można kupić w sklepach w wolnej sprzedaży, gdzie klienta traktują poważnie w cenie 445zł-449zł.
Myślę ,że model SM42-1083 będzie też już normalnie dostępny(zaczęło się od SM42-PR).
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
860 1 0
(...)
Za 5 stów model powinien mieć zmieniony silnik(...)
i tak, i nie ;)
inne TAŃSZE pikulce nie mają żadnych szarpań na manewrach ...
mam dwa loki, z tym samym dekoderem: BR218(y), SM42 Cargo ... wszyscy wiemy:cry:

TAK - bo model powinien mieć poprawiony "układ jezdny"
NIE - bo uważam że w tej samej cenie w jakiej jest obecnie :cool:
 

Podobne wątki