• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.427 42 1
nie martw się kiedy do odbioru, zadaj sobie pytanie co będzie do odbioru i czy będzie, bo cisza jakaś cały czas
ale zawsze już możesz sobie tu kupić jak się denerwujesz - wtedy przynajmniej komuś negatywa wystawisz :D za brak towaru:ROFL:
http://allegro.pl/piko-sm42-na-zajaczka-i3110275254.html
Dokładnie jak napisane wyżej, na 100% będą cięcia w sklepach, SM-kę PKP Intercity otrzymają osoby, które zamówiły w pierwszej kolejności i te zamówienia zostaną zrealizowane. Dziś ma się wszystko wyjaśnić - takie info uzyskałem od sklepu i wszystko zależy ile PKP Intercity zażąda sobie modeli.
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
W Modelmanii dostali wszystkie sztuki co zamówili - nie obcięli im nic- więc na pewno ten kto ma w modelmanii to ma na bank. Tak mówili przez tel, ale jest inny zonk, mają awarię kompów i chyba telefonów bo rozłączyło w połowie zdania i nie można się dodzwonić, że będą wysyłać jutro
 
K

krokodyl

Gość
w sumie udało się im z tymi stonkami wytworzyć efekt mięsa z prl...każdy się cieszy że się załapał na model pseudoekspert z dość wadliwym silnikiem i słabym detalem...co z tego że piękny odcień oliwkowy jak barierka krzywa i gruba...a to co się dzieje na dole między buforami to już tragedia...

o_O

ale najbardziej to się sprzedawcy powinni cieszyć...dawno nie było takiego popytu na model w Polsce -model podkreślam średni...

EU07 od Roco byłoby dobrą ewolucją...tego elektrowozu od Piko nie chcę oglądać...dość się napatrzyłem na ich kiepskie pantografy...te same od 40 lat...nie to żeby Roco tak wszystko świetnie robiło...model za 700 zł bez czerwonych świateł to jakiś wielki popis nie jest...
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
EU07 od Roco byłoby dobrą ewolucją...tego elektrowozu od Piko nie chcę oglądać...dość się napatrzyłem na ich kiepskie pantografy...te same od 40 lat.
Tu się nie zgadzam. Producentem odbieraków do części elektrowozów PIKO jest Sommerfeldt (kto zna, ten wie, że to wyższa półka). Przykładem BR180/ BR230.
Poza tym sądzę, że ani Piko ani Roco nie pokusiłoby się o wyposażenie swoich modeli w miniaturowe pantografy AKP4E. Zbyt duży nakład pracy i kosztów i zbyt mała (z punktu widzenia masowego producenta) wizualna różnica w stosunku do chociażby popularnych niemieckich DBS 54. Znamienny jest tutaj fakt, że prawidłowych enerdowskich odbieraków nie posiadają nawet modele Holzrollera (E11/E42) zarówno Piko jak i Brawa.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.702 62 3
Byłem dziś w Świecie Modeli w Rybniku. Nie zapisywałem się, i wcale żebym miał jakieś specjalne wzgledy, model dostałem. Są w normalnej sprzedaży.
 
K

krokodyl

Gość
Tu się nie zgadzam. Producentem odbieraków do części elektrowozów PIKO jest Sommerfeldt (kto zna, ten wie, że to wyższa półka). Przykładem BR180/ BR230.
Poza tym sądzę, że ani Piko ani Roco nie pokusiłoby się o wyposażenie swoich modeli w miniaturowe pantografy AKP4E. Zbyt duży nakład pracy i kosztów i zbyt mała (z punktu widzenia masowego producenta) wizualna różnica w stosunku do chociażby popularnych niemieckich DBS 54. Znamienny jest tutaj fakt, że prawidłowych enerdowskich odbieraków nie posiadają nawet modele Holzrollera (E11/E42) zarówno Piko jak i Brawa.
Piszę o tej większej części grubych drutów...tu grubość niestety w niczym nie pomaga...jasne że mają kilka precjozów- taki Bachmann też niby ma...ale całokształt to plastik i zabawki. Opinia większości kolekcjonerów w temacie.

Jeszcze raz powtórzę...ostrożnie z Piko- to pseudoprofesjonalna firma oparta w 80% na pseudoprofesjonalnej schedzie z NRD...oczywiście mają kilka fajnych wagonów- ale całe Hobby należy omijać szerokim łukiem...a i na iksperty uważać...

Piko to taka ulicznica, każdy do niej chodzi zanim się nie wzbogaci...kto był w luksusowej agencji nie powinien już do niej wracać:D- i nie mam nic przeciwko- też ma prawo żyć- tylko że stawki ma za wysokie jak na swój wygląd i jakość jazdy:D

Co ja dziś tak freuduję?:ROFL:

A rynek oferuje naprawdę piękne rzeczy w cenach Piko.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
310 2 3
to nie ten wątek ... ale zapytam ... czy ktokolwiek przy takich relacjach jak dziś pomiędzy roco>dystrybutorzy>klienci
pokusi się o rozmowy z producentem ???
byłoby miło ale ... jakoś nie wierzę w szybki sukces
Prędzej EU07 zrobi PIKO niż Roco. PIKO ma w Polsce sensownego dystrybutora który tak naprawdę stoi za sukcesem SM42 i bazując na tym wie jak podejść do tematu kolejnej lokomotywy. Tak więc SK-Model to najbardziej prawdopodobny kierunek z którego może nadejść EU/EP07 oraz ET41. A bazując na doświadczeniach z SM42 można przypilnować na etapie projektowania elementów np. napędu.
 
K

krokodyl

Gość
Pytanie tylko czy księgowi z Piko będą mieli to na względzie...czy znów wypuszczą golaska trójpolówkę bez
"zbrojenia"

Roco do swoich loków daje przeciętnie około 15 części do samodzielnego montażu...ile takich części daje Piko do stonki?
(Jeżeli w ogóle jakieś daje)

Tą różnicę jakości widać nawet w katalogach- porównajcie Piko i Roco z ostatnich 3-4 lat- jakość druku, papier, klejenie...a cena katalogu pikowskiego jest najwyższa ze wszystkich katalogów na rynku...

Tory też niedługo będą w cenie Roco Line...
 

Podobne wątki