• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

K

krokodyl

Gość
za 5 lat będą na allegro za grosze...-te kolorowe ( nie posądzać o rasizm) czerwona, żółta, czarna

całe szczęście że nie uległem tej manii znaczka PKP...tabor z niewiadomego względu droższy...a jakość wcale nie lepsza...zaraz? gorsza...;)

wiadomo Polak bogaty, to Polakowi wyższą cenę...ciekawe czy modele Roco kolei czeskich też są o 20% droższe?

Jak czytam ten wątek to tak jakby nagle jakieś prestiżowe MTH sprzedawali za 400zł

a to za 425 zł kupujemy trójpolówkę bez detalu...:D

Zalecam rozsądek...o ile może iść on w parze z pasją...którą rozumiem...oliwkowa jest bardzo ładna nawet w tak okrojonym detalu...
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
za 5 lat będą na allegro za grosze...-te kolorowe ( nie posądzać o rasizm) czerwona, żółta, czarna

całe szczęście że nie uległem tej manii znaczka PKP...tabor z niewiadomego względu droższy...a jakość wcale nie lepsza...zaraz? gorsza...;)

wiadomo Polak bogaty, to Polakowi wyższą cenę...ciekawe czy modele Roco kolei czeskich też są o 20% droższe?

Jak czytam ten wątek to tak jakby nagle jakieś prestiżowe MTH sprzedawali za 400zł

a to za 425 zł kupujemy trójpolówkę bez detalu...:D

Zalecam rozsądek...o ile może iść on w parze z pasją...którą rozumiem...oliwkowa jest bardzo ładna nawet w tak okrojonym detalu...
nie zebym krytykowal ale jak tak piszesz to zrob lesza za te pieniazki, z 5 amoze i 10 polowymsilnikiem, 40 elementmi do samodzielngo montazu, moze jakimis bajerami, najlepiej z dcc i wszystkimi mozliwymi swiatlami, a jak nie mozeszi nie dajesz rady to mimo ze znany uzytkownik wypisz sie z tego forum i nie narzekaj, nikt ci nie kaze kupowac!!!!!!!!!!!!!!!!
 

baktrian

Aktywny użytkownik
Reakcje
173 3 0
Nie będę pytał,bo to nie moja sprawa,jako klient zauważam tylko cenę produktu finalnego i mam na myśli siłę nabywczą typowej niemieckiej wypłaty. A swoja drogą ciekawe,jak model niemiecki robią bez formy...:LOL:
 

baktrian

Aktywny użytkownik
Reakcje
173 3 0
Każdą formę trzeba kiedyś zrobić,to dla francuzów,też chyba dość nowa.Oczywiście zdaje sobie sprawę,że producent ma w nosie nasze wypłaty.A wracając do tematu,sklep w którym zamówiłem napisał,że ma 3 sztuki dodatkowo,a inny z neewsletterze powiadomił,że ma bez problemu w sprzedaży.
 
K

krokodyl

Gość
nie zebym krytykowal ale jak tak piszesz to zrob lesza za te pieniazki, z 5 amoze i 10 polowymsilnikiem, 40 elementmi do samodzielngo montazu, moze jakimis bajerami, najlepiej z dcc i wszystkimi mozliwymi swiatlami, a jak nie mozeszi nie dajesz rady to mimo ze znany uzytkownik wypisz sie z tego forum i nie narzekaj, nikt ci nie kaze kupowac!!!!!!!!!!!!!!!!
:D Każ mi się wynosić bo nie beczę ze stadem...Chyży czy Napoleon? ...a wiesz że tu na forum są też ludzie którzy nie tolerują tych rzeczy u pikusiów i nie mają ich u siebie właśnie z powodu takich mankamentów...ta lokomotywa powinna być za 300 zł- w serii Hobby...i wtedy jest ok- a jej wady do zaakceptowania. Więcej części , lepszy silnik...hm za 425 zł- jak najbardziej możliwe- do tego nawet coś lokalnego- polecam ofertę Brawy...

Ja za tą kwotę wolałem sobie zakupić secik trzech wagonów właśnie Piko- z imitacją wapnia...bo wyglądają naprawdę porządnie...tak jak napisałem wyżej- czasem ich produkt naprawdę robi wrażenie- ale to za mało żeby uznać ich dziś tu i teraz za firmę równą Roco czy Brawie...

I proszę bez osobistych wycieczek - rozmawiajmy o modelu...;)[DOUBLEPOST=1363640552][/DOUBLEPOST]
hmmm,jednak coś jest na rzeczy,"Niemce" maja takie coś,technicznie chyba podobne za 89,99ewro
A ten lok to nie jest czasem Hobby?- Cała jego seria?
Niemiec nie kupi analogicznej jakości pod hasłem Ekspert- Polak już tak?

Ja tylko zauważam fakt że wszystkie stonki zostały wciągnięte w linię Ekspert trochę na siłę. W katalogu z 2013 roku nawet ich nie ma...bo Niemcy nie chcieli dodawać do serii Ekspert czegoś co nie do końca nim jest...znów mogą się pojawić teorie "skok na kasę"

Ja nic nie sugeruję...po prostu zwracam uwagę na niższą jakość przy oznaczeniach wyższej...
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.600 15 0
Strasznie uwziąłeś się na tą firmę...
Model SM42 nie pojawił się w katalogu bo jest w serii limitowanej - jednorazowej. Każdy model w takiej serii przeważnie nie trafia do katalogu, ani w Roco, Tillig-u, czy u innych.
Dla mnie bez różnicy czy nazwali to Expert czy Hobby. Cena jest adekwatna do jakości wykonania. Równie dobrze mogę powiedzieć, że jakość lokomotyw Roco nie jest warta swojej ceny w porównaniu do ACME. Ale jak mi się nie podoba to nie kupuję. Prosta kalkulacja.
W przypadku PIKO model się sprzedaje, bo jak na swoją cenę wykonanie jest bardzo dobre. Zresztą już była taka dyskusja prowadzona nie raz.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.730 33 0
Dziś byłem u kolegi Janka w sklepie i zobaczyłem kolejny model SM na żywca ICC ;) Trzeba przyznać że ładnie się prezentuje ;) Nabywcom już zazdroszczę ;) Model dojechał dziś i stoi na półce ;)
 

Załączniki

Podobne wątki