• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja domowa makieta modułowa.

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
2.051 141 7
#24
Imitacja tłucznia niestety dużo za gruba. Uziarnienia powinno być takie, aby mieściło się w rzędzie 6-7 kamyszków. Przepraszam za negatywną uwagę, ale tak to niestety wygląda. Wszystkiego dobrego przy dalszej pracy na makiecie :)!
 
OP
OP
Kuszym

Kuszym

Aktywny użytkownik
Reakcje
211 0 0
#25
Wszelkie uwagi, te surowe przyjmuję - tłuczeń poszedł za gruby, starałem się uratować sytuację zasypując go po wierzchu drobniejszym - no ale, spalone gary trochę.
Generalnie traktuję te moduły jako poligon doświadczalny i miejsce do nauki. Ten drobniejszy tłuczeń kupiony na aledrogo, lepszy i na nim będę bazował w przyszłości.
Tłuczeń malowany, a po wykonaniu pierwszego segmentu zauważyłem sam, że malować trzeba na kilka razy. Ja maluję w takiej kolejności: szyny (brąz), całość brąz (rdza na tłuczniu z kół/klocków hamulcowych), czarny rozcieńczony (cienie), czarny błyszczący pędzlem (plamy oleju/smaru).

Zabudowa to gotowce - stronastacji, ta z dworcem to w zasadzie w całości najtańsze na rynku Piko plus trochę malowania, waloryzacji i innego uszlachetniania (np. lampy powieszone pod wiatą peronu).
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.261 26 1
#28
Takie kolory jak pokazał Rozjazd bardzo mi odpowiadają. Tak, powinno być około 6+ kamieni międy podkładami.
Jak widać na jednym ze zdjęć tłuczeń sypiesz jakiś jasny i po wysypaniu obrabiasz go.
Sam efekt tej pracy jest niezły (nie licząc samej frakcji).
Natomiast jest dodatkowa robota i czas. Taki tłuczeń jak wyżej Kolega pokazał bardzo usprawni pracę i zmniejszy jej nakład.
Efekt na pewno będzie jeszcze lepszy.
Polecam zastosować coś takiego
To znaczy...?
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
2.051 141 7
#29
A co to za produkt? Wygląda na bardzo drobny.
https://woodlandscenics.woodlandscenics.com/show/item/BAL-DB
To co ja mam to jest produkt firmy Woodland Scenics, dark brown (ciemny brąz) medium (średni) oraz fine (drobny). Jest to bardzo popularny wśród modelarzy "szuter" w UK. Jest po prostu świetny i uziarnienie jest kanciaste, czyli symuluje prawidłowo kruszywo łamane używane jako tłuczeń na kolei. Są różne kolory, ale ten ciemny brąz praktycznie gotowy do zastosowania bez dodatkowego malowania. Zwłaszcza jak ktoś chce zamodelować nawierzchnię torową używaną ładne parę lat. Mam jeszcze szary, który będę stosował tam, gdzie będę symulował nowe odcinki torów.
 
OP
OP
Kuszym

Kuszym

Aktywny użytkownik
Reakcje
211 0 0
#31
Prace nadal trwają.. zastanawiam się nad zagospodarowaniem drugiego peronu - czy dawać tam wiatę, czy tylko takie poczekalnie/śmietniki? Jakie lampy - myślałem coś w klimacie lampa "retro parkowa", ale mi trochę nie pasują wizualnie. Może ma ktoś jakiś fajny pomysł?
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
2.051 141 7
#32
Lampy parkowe zdecydowanie NIE. Proponuję:
- po pierwsze, zobaczyć sobie jakie lampy stosuje się na polskich peronach. Wiele producentów produkuje lampy typowe dla zagranicznych stacji. Niestety one nie pasują do naszego klimatu.
- po drugie, wybrać lampę w realu i spróbować poszukać model jak najbardziej zbliżony
- po trzecie, przeglądnąć ofertę sklepów, w tym ciekawe oferty KLUBA, niestety ch...nie drogie: http://modelarstwo-kluba.pl/h0/slupy-oswietleniowe-stalowe-h0-h0/ oraz http://modelarstwo-kluba.pl/h0/slupy-oswietleniowe-zelbetowe-h0/

Też jestem na etapie poszukiwania latarni, mam narazie takie: https://www.gaugemasterretail.com/m...EFkkLJrIc7BVMs9TrX8Yn9c8RlGR_sEIaAhgfEALw_wcB, ale oprawy są ciut przeskalowane, choć kształt do zaakceptowania. Będę szukał jednak alternatywy, być może w Kluba, choć te GM 830 kupiłem po bardzo promocyjnych cenach i trochę szkoda mi je oddawać, bo nic tańszego nie kupię ;).
 
OP
OP
Kuszym

Kuszym

Aktywny użytkownik
Reakcje
211 0 0
#35
Dzień dobry,
żeby nie było, że nic się nie dzieje - pracuję spokojnie nad detalami dorabiając sukcesywnie jakiś drobiazg. Pochwalę się kwietnikami, które już "wjechały" na perony.
IMG_20230131_221442177.jpg IMG-20230131-WA0001.jpeg
 
OP
OP
Kuszym

Kuszym

Aktywny użytkownik
Reakcje
211 0 0
#37
Udało mi się poskładać wreszcie moją pierwszą elektrosadzarkę i dziś zrobiłem próbne sadzenie. Tak to wyszło.. od jutra się biorę za sadzenie na makiecie.
IMG_20230206_231129931.jpg IMG_20230206_231055054.jpg
 

Podobne wątki