• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja domowa makieta modułowa.

JohnyTRS

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
366 1 0
Co do nazwy kopalni to klasycznie jest kilka opcji:
- jakieś imię (damskie, męskie);
- nazwa miejscowości z daną kopalni, albo częścią danej miejscowości;
-Nazwisko zasłużonego człowieka;
-Nadęte hasło propagandowe albo nazwa organizacji (w danym okresie poprawnej politycznie).

Do tego każdy szyb kopalni też miał swoją nazwę, albo numer.
 

JohnyTRS

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
366 1 0
Dopisek:
- do nazw miejscowości można dołączyć jeszcze nazwy miescowości i rejonów kompletnie obcych kopalni (realny przykład: KWK Andaluzja, KWK Paryż)
- jako nazwę kopalni można użyć nazwy planety/bóstwa - przykład: KWK Mars, KWK Saturn, KWK Jowisz
 
OP
OP
Kuszym

Kuszym

Aktywny użytkownik
Reakcje
211 0 0
Cześć.
Byłem chwilę na urlopie, ale już wracam do prac wykończeniowych. Mam do Was pytanie: kopalnie nosiły w nazwie skrót KWK (kopalnia węgla kamiennego).. i tu zasadnicza część. Podobno ten skrót nadawano od lat 70-tych, wcześniej nazywano kopalnie Z.G. (zakład górniczy)?? Czy ma ktoś rozeznanie w temacie?
Moja fikcyjna kopalnia mogłaby więc nazywać się np. Z.G. Żorki / Z.G. Barbara w Żorkach, a po przemianowaniu KWK Żorki / KWK Barbara w Żorkach. Albo po prostu Z.G. Żorki / KWK Żorki i Szyb Barbara.
Hmm, poszukałem jeszcze informacji i sam teraz się nie zgadzam z tym co napisałem - znalazłem bowiem info, że np. kopalnia Ignacy już w 1955r nosiła nazwę KWK Ignacy. Czyli chyba od razu zdecyduję się na wersję z "KWK" w nazwie.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki