• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.780 13 0
...Jeszce troszkę, ponieważ czekam na trzy rozjazdy, które muszę najpierw zamontować, by dokładnie móc następnie ułożyć tory i potem je zaszutrować i zapiaszczyć:)
[DOUBLEPOST=1441255999,1441254516][/DOUBLEPOST]. W każdym razie lampy są już zamontowane.:)
Fotki poglądowe ( słaba jakość )...
20150902_113202.jpg 20150902_113225.jpg 20150902_113025.jpg 20150902_113037.jpg 20150902_113106.jpg
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.780 13 0
..I tak powinno być Adamie, tyle tylko ,że ja sobie radzę sobie z różną kolejnością montowania detali - czego oczywiście nie polecam początkującym:oops:.... Pozostał tylko to zamontowania tor i nie ma opcji bym uszkodził lampy .:podstepny:
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.220 39 0
..I tak powinno być Adamie, tyle tylko ,że ja sobie radzę sobie z różną kolejnością montowania detali - czego oczywiście nie polecam początkującym:oops:.... Pozostał tylko to zamontowania tor i nie ma opcji bym uszkodził lampy .:podstepny:
Szczegolnie tej co ja już przechylił ... Czas, wiatr, socjalistyczny montaż albo jakieś inne ustrojstwo ? Muszę spytać znajomych z Zalesia czy ta lampa przy budyneczku tak faktycznie przekrzywioną jest czy tylko to bardzo fajny pomysł Daniela :)
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
...a ja wszystkim mówię, że mnie Daniel uczył: pamiętaj modelarzu młody - lampy montujesz na końcu...:podstepny:
Panowie, wy jeszcze wierzycie w rady Daniela?:kawa:
I tak powinno być Adamie, tyle tylko ,że ja sobie radzę sobie z różną kolejnością montowania detali - czego oczywiście nie polecam początkującym
Widzicie - ten złośliwiec specjalnie uczy nas jak robić, żeby nasze dioramy były brzydkie:mad:. A tymczasem sam robi zupełnie inaczej i dlatego nigdy nie uda nam się zrobić czegoś takiego jak jemu się udaje. Sęk w tym, że kiedyś podejrzałem jak on to robi i teraz zdradzę całemu forum największą tajemnicę Daniela. A więc kartki i ołówki w dłoń, bo pewnie niedługo Daniel zrobi awanturę i admini usuną mój demaskatorski wpis:D.
Oto przepis na dobrze wykonany moduł:
Najpierw przy pomocy elektrosadzarki Daniel sadzi latarnie i drzewa (koniecznie krzywo, bo prosto jest nienaturalnie), potem metodą "na młotek" (co najmniej 5kg) sadzi domki i wreszcie zabiera się za zieleń. Wrzuca do średniej wielkości wiaderka posypki i trawy wszystkich długości, miesza je dokładnie ze szpachlą z marketu budowlanego i nakłada grubą warstwę przy pomocy małej łopatki. Czeka trzy minuty aż to trochę przeschnie, i zasypuje piachem oraz szutrem. Wreszcie, wciska w jeszcze miękką powierzchnię tory przy pomocy kciuka albo łokcia. No i potem to już pociągnięcie elektryki - łatwizna. I teraz najważniejsze - dopiero teraz odwraca gotowy moduł do góry nogami i kładzie go na ziemi. Nie martwcie się, bo jak kleju się nie żałuje to nic się nie połamie (Daniel lubi sobie usiąść na takim module i zapalić papierosa:cool:). Teraz dopiero Daniel gruntuje skrzynkę i przykręca nogi.
I to tyle(y)
Tak tak, kolego Danielu. Tak to się robi:podstepny:
 
Ostatnio edytowane:

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.546 12 6
Ja bym nie poprawiał, przy dużym ruchu podróżnych wysiadających z wagonów jak i wsiadających to te gołe połacie wydeptanej ziemi są jak najbardziej naturalne. Ale to tylko moja sugestia.
 

Podobne wątki