• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] dioramy i dioramki

Reakcje
1.731 13 0
#1
Zaczynam budować małe dioramki i dioramy pod modele z najwyższej półki. Mam kilka niewykorzystanych torów i materiałów ,więc nie ma sensu ,żeby leżaly w szufladach - niech cieszą oko. Kilka mogę wykonac na zamówienie. Mam w palnie też zbudowanie dioramy o wymiarach 160 / 60 na tegoroczne targi w Poznaniu. Będzie prawdopodobnie na stoisku Parowozika. - rozmowy trwają ;) malutki przykład na załączoneh fotce .Fota zrobiona w plenerze.
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#5
dioramy i dioramki

Witam.Wykonałem nową dioramke 81cm na 25 cm. znajdują sie na niej normalnotorowy szlak , szosa i linia wąskotorowa. Jeśli chodzi o materiały na zieleń to użyłem drobną gąbke Bush, a jako podsypkę żwirerk Bush'a skala N ,bo do H0 podsypki są ostro przeskalowane i wyglądają w zbliżeniu jak kamulce albo głazy!!!!Oto nowe foty. Możecie wierzyc lub nie - cholernie mozolna praca!! Cieniowanie torów sadzenie różnych traw, dobór odcieni na dioramie, klejenie i układanie zieleni w formie krzewów, itd! Ale warto , bo i modele bedą na tym super sie prezentować. :D .
 

Załączniki

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#6
Re: dioramy i dioramki

Bomba!! :shock:

Jak możesz daj kilka fot więcej będzie się na czym wzorowąć
 
Reakcje
0 0 0
#8
Re: dioramy i dioramki

Diorama super, a zwłaszcza mi się te krzaczki podobają :D , jeżeli można wiedzieć to jaki jest ich nr katalogowy? Chętnie bym widział coś takiego u siebie.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#9
Re: dioramy i dioramki

Te krzaczki sam robilem z drobnych gąbek Busha ,które kształtowałem na sztywnych małych gałązkach, które zerwałem na polu .Czynności są nastepujące: Klej kropelka,albo inny klej na cyjanopanie wyciskamy po kropelce na galązki przyklejone wcześniej do podłoża, po czym nakładamy warstwę gąbeczek, potem na nie znów klej i następna warstwa itd,aż do osiagnięcia pożądanego ksztaltu drzewka ,bądż krzewu.Podam wktótce nr katalogowe.Podloże i cieniowanie to już grubsza i precyzyjniejsza robota.
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#12
Re: dioramy i dioramki

Dla zainteresowanych:Wykonam na indywidualne zamówienie kazdą dioramę o różnych wymiarach i tematyce. Oczywiscie tylko w wersji super real delux. Warto miec coś takiego ,choćby po to ,by móc cieszyć swoje oczy i postawić na niej ulubione modele . Ceny bardzo przystępne i na każdą kieszeń. Wiadomości o konkretach dostępne również w sklepie Parowozik w Warszawie u Irka.
 

Załączniki

wojok040

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Re: dioramy i dioramki

Jestem pod wrażeniem. Na poczatku sie zastanawiałem czy jak są jakieś podobne zdjęcia to czy dajesz to mioejsce w rzeczywistości i dioramkę. Te dioramy są tak realistyczne!
Gratuluje i zyuczę dalszych sukcesów!
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#15
Re: dioramy i dioramki

Daniel
Poprostu spadł mi moherowy beret z głowy jak oglądam Twoje dioramki :shock:
Chyba się do Ciebie wybiorę zobaczyć na żywo te cuda :roll:
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#16
Re: dioramy i dioramki

daniel loko napisał(a):
Jeśli chodzi o materiały na zieleń to użyłem drobną gąbke Bush
A trawa?

Dioramka bardzo ładna, jeszcze raz gratuluję doboru odcieni,
ale w tym momencie przez kontrast zaczynają razić te bardzo spłaszczone i uproszczone mocowania Rocoszyn :)
 

Podobne wątki