• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta, Tort - 2 moduły.

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#1
Witam

Dopiero zaczynam prace w skali H0 - wcześniej miałem tylko styczność ze skalą TT jednak bardziej mnie przekonała skala 1:87. Chciałbym zbudować Tort, ale w dwóch częściach, ponieważ nie jestem pewien jak długo będę mieszkał w obecnym miejscu i łatwiej będzie mi przetransportować dwa moduły niż jeden Tort.

Moje pytanie:

1. Czy są jakieś specjalne torowiska do łączenia modułów? (używam torów PIKO A-Gleis)
2. Jeśli zdecyduję się na DCC - to jakie oprogramowanie do komputera?
3. I co lepsze do rzeźby terenu styropian czy styrodur?

Pozdrawiam - wkrótce zdjęcia z budowy makiety, która już "powoli" się zaczęła :)

Pozdrawiam
Michał
 
OP
OP
ogest

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#3
myślałem nad firmami Roco lub Piko, szczerze mówiąc jestem zielony w DCC. Tylko to co kilka artykułów przeczytałem i stwierdziłem, że warto spróbować, a od zawsze tylko analogowo ;)
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#4
Piko do PC to nie podłączysz...
Więc zostaje ci Roco.
Dokupujesz do tego LI-USB firmy Lenz i wersje demo GbbKolejki i możesz już sterowac lokami.
 
OP
OP
ogest

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#5
no ok rozumiem ;) A teraz mam pytanie co do tych łączenia modułów. Jak to zrobić z tymi torowiskami ?
 

Tomasz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
nie ma problemu - na styk i tak każda część torta musi mieć swoje zasilanie ( tory muszą pyć podpiete pod zasilanie )
 
OP
OP
ogest

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#7
Tomasz napisał(a):
nie ma problemu - na styk i tak każda część torta musi mieć swoje zasilanie ( tory muszą pyć podpiete pod zasilanie )
No właśnie tak myślałem, ale lepiej spytać niż zrobić coś źle.

EDIT:
Mam pytanie co do podłączenia makiety do komputera. Patrząc na poniższy schemat wnioskuję, że wystarczy zrobić czy dokupić bostera i wgrać oprogramowanie czy tak? I jakie są wtedy możliwości?
http://www.dcc24.eu/show_image.php?id=297
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#9
W rozwiązaniu przedstawionym na schemacie można zastosowac booster Roco, albo inny serial booster. Do sterowania można wykorzystac GbbKolejkę z serwerem DDW lub inny program, np. Rocrail. W GbbKolejce da się sterowac lokomotywami oraz je programowac. Po zastosowaniu S88 można nawet odczytywac informację zwrotną z makiety.
 
OP
OP
ogest

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#10
Ok wielkie dzięki ;) Czyli będę tak robił.

Na razie powstały dwa moduły ze sklejki i teraz czas na torowiska :)

Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 77
Buduję makietę 527
Buduję makietę 282
Buduję makietę 69
Buduję makietę 79

Podobne wątki