• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Modułowa Stacja Nowy Sącz (skrócona) H0 > Projekt<

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
842 76 5
#21
KubaX_112 napisał(a):
Panie co nie realne? Tyle lat planowania i mierzenia? Jak otrzymam elementy pozostałe to fotkę montuje na forum.
Jak masz 18- to masz u mnie piwo, bo nic jeszcze nie zbudowałeś i mówię Ci, że nie zmieścisz.
Nie miej złudzeń, mi takie plany się zemściły, bo musiałem skrzynkę robic na nowo, bo zbrakło zasranych 5 cm :!: , by zmieścił się napęd rozjazdu.
Ale walcz, trzymam kciuki.
Dobranoc.
 

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
6 1 0
#23
KubaX_112 napisał(a):
Panie co nie realne? Tyle lat planowania i mierzenia? Jak otrzymam elementy pozostałe to fotkę montuje na forum.
Kuba,

Zakładam że ciągle mówimy o makiecie modułowej a nie o torcie. Jeśli tak to:

Weź kartkę papieru i spisz następujące wymiary
A= promień łuku (dla modułów to 150cm min zelecane 200cm plus)
B= każda głowica ma cztery rozjazdy czyli długość rozjazdu razy 4
C= minimalna długość toru (ten najktótszy)

Minimalne miejsce dla planowanej stacji = 2*(A+B) + C

Dołączam się do Zbyszka, też postawię Ci piwo jak się uda.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#24
A może stacja jest "makietą modułową", a łuki "tortem"?
:D

Na spotkania bierzemy tylko stację, bez łuków - wtedy jest OK.
 
P

Paweł Piotr

Gość
#25
KubaX_112 napisał:
Tyle lat planowania i mierzenia?
A przez te tyle lat zajrzał chociaż na taką stronę?...
Jest tam pełna geometria torów PIKO A-Gleis, z wymiarami poszczegónych elementów, wystarczy zdjąc wymiar i nanieść na kartkę papieru - wymiary stacji wyjdą same...
Marek Klimczyk zaproponował też dobry sposób - warto skorzystać z tych rad.
http://www.piko.de/pl/index.php?navid=1
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
842 76 5
#26
gbbsoft napisał(a):
Na makiecie modułowej pewnie nierealne, na torcie - do zrobienia.
A to ma być tort, czy makieta modułowa?
:D
Zakładając, że jest to tort, ciekawe, jaką długośc będzie miał tor najbliższy czerwonej linii? :)
Oczywiście trzymając się proporcji rysunku. Pan Paweł Piotr ma rację, z tymi wymiarami A-gleisów.
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
22 1 0
#27
Więc tak: stacja będzie na głównym module te zakręty to pikowskie zwrotnice łukowe R2 i dodatkowe do nich R3, musiałem wybrać takie rozwiązanie z racji zwiększenia powierzchni stacji reszta modułów tak samo normalnie według wszystkich norm. A co do tego czy zarżałem na strony związane z tematem to owszem przeczytałem i posiadam parę książek dużo wiedzy też z neta zdobyłem, byłem na paru niewielkich spotkaniach modelarskich w tym paru przy makiecie.
 

UNIVERS

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
KubaX_112 napisał(a):
Więc tak: stacja będzie na głównym module te zakręty to pikowskie zwrotnice łukowe R2 i dodatkowe do nich R3, (...) reszta modułów tak samo normalnie według wszystkich norm.
Moim zdaniem jak już piszesz o jakichkolwiek normach, to trzymaj się ich po całości ;) Zastosowanie pikolców o tramwajowych promieniach skrętów (R2) jest poza wszelkimi normami i stawia twoja makiete wśród szeregu innych tortów. Aczkolwiek rozumiem twoją zgryzotę związaną z brakiem miejsca. I tak trzymam kciuki za realizację.
 

JohnyTRS

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
366 1 0
#29
Łuki R2 nie są aż tak tramwajowe. Są one standardowo dołączane do wszystkich zestawów startowych nie tylko Piko, ale też Mechano, Roco...

Łuki tramwajowe to R1, Dobrze,że na tej makiecie ich nie będzie.
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#30
JohnyTRS napisał(a):
Łuki R2 nie są aż tak tramwajowe. Są one standardowo dołączane do wszystkich zestawów startowych nie tylko Piko, ale też Mechano, Roco...
Łuki tramwajowe to R1, Dobrze,że na tej makiecie ich nie będzie.
Żartujesz oczywiście, wiem o tym........ żartowniś :LOL:
R2 tiaaaaaaaaaaaaaaaaaa.................
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
2.061 15 2
#31
O jeju ja zastosowałem u siebie R9 i też to są tramwajówk. Łuk to jest coś takiego czego w tym fachu nie przeskoczymy. Chyba ,że mam ktoś hangar
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
22 1 0
#35
Nie wiem co mam zrobić , skana dowodu na serwer zamontować?? A ja myślę że dzieci takiej kaski to na kieszonkowe nie dostają, trzeba sobie zarobić (ciężko) ale na życie dużo nie potrzebuje wole z głodu przy ładnej makiecie zdechnąć niż przy jakim gó.V.nie z pełnym brzuchem :)
 
OP
OP
KubaX_112
Reakcje
22 1 0
#37
Panowie szanowni Jeszcze mam taki problem związany z podkładami (są one czarne) a w rzeczywistosci na tym odcinku czarnych niema są zwykłe drewniane jedynie na samej stacji są betonowe niektóre, zaopatrzyłem się w aerograf ale czy niema innego wyjścia jak tylko malowanie????
 

JohnyTRS

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
366 1 0
#40
Można, ale wtedy znowy trzeba je będzie pomalować lakierem matowym, żeby nie świeciły plastikiem. Tyle samo roboty, ale efekt no... może nie zadowolić. To co wytwórcy uważają za kolor podkładów nijak się ma do rzeczywistości.

Szyny pod względem koloru też trzeba będzie zmodyfikować.
 

Podobne wątki