• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kult jednostki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.663 78 7
Nie stare z nowym makijażem, a repatriantka...EN71-102 pochodzi z partii jednostek, które kilka lat temu stały na terenie ZNTK MM. Nawet SKMWA się ratowała dwoma maszynami EN57 ( 3001+3002 jeśli dobrze pamiętam ) z reeksportu...
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.587 73 0
Zanim AKMki stały się powszechne,....
Tak, zanim AKM stał się powszechny to miałem na stanie kbk AK, koledzy służący kilka lat wcześniej mieli pmK. ;)
Przypuszczam, że zrozumiałem te skróty, ale czy nie można używać normalnych określeń a nie jakichś wydumanych przez mazowieckich statystyków-teoretyków.
Chyba prosta i zrozumiała dla wszystkich byłaby informacja, że jednostka wcześniej stacjonowała w Sochaczewie a obecnie w Tłuszczu.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.663 78 7
W sumie masz rację..., tak wychodzi pisanie przy porannej kawie kiedy zbytnio się nie zastanawia człowiek nad tym co napisałeś...
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.921 119 22
W sumie masz rację..., tak wychodzi pisanie przy porannej kawie kiedy zbytnio się nie zastanawia człowiek nad tym co napisałeś...
Nie musisz się popisywać skrótami jakie pewnie używasz w pracy, bo nie wiadomo o co Ci chodzi.

Przykładowo. Jadę właśnie 42 na M2 z C15 do C09. Chyba mało kto kuma o co chodzi.
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
Nie musisz się popisywać skrótami jakie pewnie używasz w pracy, bo nie wiadomo o co Ci chodzi.

Przykładowo. Jadę właśnie 42 na M2 z C15 do C09. Chyba mało kto kuma o co chodzi.
Tak to jest jak się zawodowe przyzwyczajenia przenosi na amatorskie hobbystyczne forum,W czasach mej edukacji jak i pracy też w rozmowie o pociągach z laikami numerami operowałem zamiast nazwami handlowymi
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.921 119 22
Ja jak z rodziną czy znajomymi rozmawiam o pracy, to muszę używać czasem innego języka, takiego jak oni. Inaczej niewiele by zrozumieli. Ale takie coś wydaje mi się normalne, a nie używanie nazw czy skrótów jakich inni nie rozumieją.
 

tulip

Aktywny użytkownik
Reakcje
177 1 0
Nie musisz się popisywać skrótami jakie pewnie używasz w pracy, bo nie wiadomo o co Ci chodzi.

Przykładowo. Jadę właśnie 42 na M2 z C15 do C09. Chyba mało kto kuma o co chodzi.
M2 to druga linia metra. C9 to stacja Rondo Daszyńskiego, C15 - Dworzec Wileński. 42 - numer brygady? Ja nie wiem, pracuję na kolei ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 76
Koleje w Polsce 5

Podobne wątki