• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kult jednostki

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
146 1 0
Dziwi mnie jeden fakt. Otóż tyle jest tutaj panów dysponujących niesamowitą wiedzą na temat kolei, jest nawet jeden taki, który błyskotliwie odpowiada niemal w każdym temacie, a nikt nie pokwapił się nawet spróbować odpowiedzieć na moje zadane w zeszłym miesiącu pytanie odnośnie tego, ile po wojnie na PKP było ezt EW51...
Pozdrawiam.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.663 78 7
axer1970..., pozostaje jeden problem,tj pamięć co do szczegółów to jedno- a pewność to drugie oraz czas na przegrzebanie materiałów.
Po przekopaniu swego "archiwum" wygrzebałem takie coś: "... do obsługi pociągów w WWK PKP zakupiły w latach 1936-1939 w fabrykach polskich i angielskich łącznie 76 EZT serii E91 000/ 92 000"... "Spośród przedwojennego taboru elektrycznego Niemcy zgodzili się na odbudowę 40 EZT serii E91/92"...
(źródło: 60 lat elektryfikacji PKP, CDOKP 1996, strony 33-35)

Wiem, nie jest to odpowiedz co do sztuki ale tyle znalazłem na tę porę...
Pozdrawiam z MMz
 
Ostatnio edytowane:

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.058 25 2
Dziwi mnie jeden fakt. Otóż tyle jest tutaj panów dysponujących niesamowitą wiedzą na temat kolei, jest nawet jeden taki, który błyskotliwie odpowiada niemal w każdym temacie, a nikt nie pokwapił się nawet spróbować odpowiedzieć na moje zadane w zeszłym miesiącu pytanie odnośnie tego, ile po wojnie na PKP było ezt EW51...
axer1970, a mnie dziwi Twoja postawa roszczeniowa, ...
- ja się pytam, a wy nic ???
Chyba nie tak powinno funkcjonować wzajemne wymienianie informacji i wiedzy na forum.
Jest przecież sporo źródeł, do których można i należałoby najpierw samemu sięgnąć szukając odpowiedzi na brak własnej wiedzy !
A tak to zdajesz się twierdzić: - ale po co, niech się inni potrudzą, a ja w razie braku odpowiedzi ich zrugam ...
Nie tędy droga Kolego !
W interesujących Ciebie kwestiach powinieneś częściej zaglądać do podstawowych materiałów, tu ;
"Atlas lokomotyw", autor Paweł Terczyński, i tam przede wszystkim szukać odpowiedzi.
Tę pozycję powinieneś mieć na półce obowiązkowo ! /jest cały czas do kupienia, gdybyś jej nie miał /

Tam napisano, po wojnie było : - 36 sztuk EW51
- 10 sztuk odbudowanych jako EW52
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
146 1 0
Dziękuję za informację!

Moja postawa nie roszczeniowa, ale raczej efekt zdziwienia. Właśnie powinna być atmosfera pomocy a tu dopiero ktoś odpowiedział po mojej reakcji.
Dzięki też za wskazanie źródła. Zakupię zatem tę książkę. Do tej pory bazowałem na innych materiałach - jak potem wychodziło nie zawsze wiarygodnych. Raz jeszcze dziękuję.
[DOUBLEPOST=1449474366][/DOUBLEPOST]Swoją drogą - kilka pytań umieściłem w innych działach i też były bez reakcji, a znalezienie odpowiedzi grzebiąc w źródłach jest raczej niemożliwe, z uwagi ich braku. Np. co do pytania odnośnie identyfikacji wraku SN61 jakiego widywałem w Olsztynie w pierwszej połowie lat 80-tych. No, ale to już kwestia nie w temacie jednostek. Pozdrawiam.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.058 25 2
Zakupię zatem tę książkę. Do tej pory bazowałem na innych materiałach
ej pozycji nieposiadam na stanie ...
Są publikacje, które każdy miłośnik kolei powinien niemalże obowiązkowo posiadać na swej półce.
Zależy to oczywiście od specyfiki zainteresowania.
Pomijam tu tego koszty, bo to wpływa niewątpliwie na ilość posiadanej biografii.
Ale choćby kilka pozycji, niemal encyklopedycznych powinno się posiadać.
Które to są - nie będę pisał, bo zależy to jak wspomniałem od indywidualnej specyfiki zainteresowania.
Sam dobór tytułów można znaleźć opierając się o znane wydawnictwa lub zerkając choćby na Allegro.
Od ładnych kilku lat ukazują się u nas na prawdę wartościowe i źródłowe publikacje i warto śledzić działalność edytorską, tym bardziej, że niektóre pozycje znikają bardzo szybko i potem trudno je zdobyć.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.208 30 1
Złapany podczas przymusowego postoju w Lesznie (chyba awaria układu powietrznego) zmodernizowany EN57AL-2111ra 14.12.2015r.
Na pudle widniała data modernizacji 18.11. 2015.
Ze zdjęć już tutaj zamieszczonych po malowaniu wnioskuję , że to tabor ze Szczecina ?
En57.jpg

Zdjęcie0081.jpg

Zdjęcie0080.jpg

Zdjęcie0079.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć ,ale nie miałem przy sobie aparatu i robiłem fotki telefonem:(
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
460 5 3
Złapany podczas przymusowego postoju w Lesznie (chyba awaria układu powietrznego) zmodernizowany EN57AL-2111ra 14.12.2015r.
Na pudle widniała data modernizacji 18.11. 2015.
Ze zdjęć już tutaj zamieszczonych po malowaniu wnioskuję , że to tabor ze Szczecina ?
To jest jeden zespół EN57AL-2111. Na zdjęciach są przecież wszystkie człony, tj. ra, s i rb.
Do postaci "tygrysów" zmodernizowano bodajże 21 jednostek. Kursować będą głównie w zachodniej Polsce; wykaz tras w sieci można znaleźć. Po kilka sztuk przydzielono do oddziałów Przewozów Regionalnych w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu i Wrocławiu.
 

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.606 26 0
Do Szczecina na pewno przydzielono jednostki o numerach EN57AL-2109 i EN57AL-2110. Co do zaprezentowanego zespołu EN57AL-2111 - wydaje mi się, że nie (ale nie jestem na 100% pewien).
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.663 78 7
Ziomuś, nie obraź się ,może i czepiam się, ale za Ie-1: "Sygnał Pc-2"Oznaczenie czoła pojazdu lub innego pojazdu kolejowego jadącego w kierunku przeciwnym do zasadniczego po torze szlaku dwutorowego bez dwukierunkowej blokady liniowej". Swoją drogą, zdjęcie jak mniemam zrobione koło p.o.(?) Okęcie - ciekawe jak teraz wygląda tu organizacja ruchu (oraz blokada przed remontem i ...)w czasie remontu, może dlatego jest Pc-2??

Pozdrawiam z MMz
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 76
Koleje w Polsce 5

Podobne wątki