• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kult jednostki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.663 78 7
Spójrz na linię srebrno- buraczkową na wysokości klawiatury :D:D:D, ponadto zaraz za pługiem/zgarniaczem masz wcześniej wspomniany stopień:)- przed pierwszym zestawem kołowym...
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.698 12 2
No co Wy, ludzie, do okulisty czas sie udac po mocniejsze szkla. ;) Pomosty na czole sa widoczne. To to czarne cos na granicy kolorow srebrnego i buraczkowego.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
Kwestia definicji "pomostu". Dla mnie to są stopnie i jak widać dla Tadeusza też. Stopień to nie tylko element drabinki czy schodów, także to "coś" na czole, na czym staje się żeby np. umyć okno.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.058 25 2
Pomosty na czole sa widoczne
to może sprecyzuję,
dla mnie pomosty to są elementy służące do przechodzenia z wagonu do wagonu, tak jak to jest np. w zwykłych wagonach.
Sama ich nazwa zresztą sugeruje most pomiędzy dwoma obiektami.
Początkowo dodatkowo do pomostów były odpowiednie barierki zabezpieczające, potem w ich miejsce harmonijki, wałki gumowe i obecnie te nowocześniejsze, które nie wiem jak się nazywają fachowo ale oprócz wałków gumowych posiadają blaszane płyty czołowe.
Oj jak lubię takie dyskusje o dyrdymałach ! ;)
Coś jak ten dialog dwojga o sęku !
- to kto sprzedaje ten las i tartak ? :D !
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
Przystanek Ursus Niedzwiadek jest trochę dalej. Jakieś 200 m od tego miejsca na wysokości wysokich drzew wystających za drugiej jednostki. W tym miejscu to była chyba kiedyś kładka?
Niestety nigdy z opowiadań rodzinnych wiem za to że był przejazd kolejowy.Było to przed ułożeniem drugiej pary torów w 1958 roku.Nawet jest budynek mieszkalny zwany niegdyś domkiem dróżnika
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.036 508 29
Dziś na Dąbrowie Przemysłowej w Łodzi dzień "kibla".
Pierwszy EN57-1248 w stronę Łodzi Kaliskiej

DSC_0083.JPG


Drugi EN57-919 bez tablic.

DSC_0085.JPG


Trzeci EN57 1456 z Łodzi Kaliskiej do Opoczna, zwróćcie uwagę na promienie nad jednostką wystające z chmur, kosmici chcieli porwać kibel, ale był za ciężki.

DSC_0090.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.663 78 7
Cóż,... może się czepiam, ale z "Tygrysami" to niestety...- napęd asynchroniczny a nie impulsowy.
Impulsowe to było 5-6 sztuk dla KMKOL - EN 57KM ,którym potem dodano A.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
678 54 1
Panowie, a może ma ktoś z Was, w swoich zbiorach zdjęcia EN57-19xx, w oryginalnym, fabrycznym malowaniu?
Ja miałem kilka swoich zdjęć, a także parę sztuk pozyskanych z różnych czasopism, niestety są nie do odzyskania :(
W którymś Młodym Techniku z 91-go lub 92-go roku był taki mały artykuł ze zdjęciem takiej jednostki.
Miałem nawet wycinki czarno-białe z "Sygnałów", ale też je trafiło...:(
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 76
Koleje w Polsce 5

Podobne wątki