• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gotowe modele ABARTH

OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#23
Wnętrze jest w czarnym macie. Nie jest to idealny modelik bo nikomu same ideały nie wychodzą. Tu jestem wkurzony bo ucialem dach, oszlifowałem, wysztko ładnie, byłem zadowolony, przy wkładaniu szyby pękła mi ramka, szlak mnei trafił...
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.422 108 2
#24
Wnętrze jest w czarnym macie. Nie jest to idealny modelik bo nikomu same ideały nie wychodzą. Tu jestem wkurzony bo ucialem dach, oszlifowałem, wysztko ładnie, byłem zadowolony, przy wkładaniu szyby pękła mi ramka, szlak mnei trafił...
Zdarza się nawet najlepszym;)
Całkiem fajny , najładniejsze koła, natomiast linia cięcia jakoś taka nie doszlifowana mi się wydaje ;)
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#25
Marcin, z linią cięcią to jest że była oszliwana i pomalowana na czarno, dach który nakładałem jest na styk, a może o 0,1mm za mały nawet, miałem problem go wkleić i to jest ślad kleju. Jak robiłem 911 cabrio to pasowało idealnie, byłem pewny że tu też spasuje, nie stety, 959 troszke szersze jest. Zapomniałem wkleić daszki przeciw słoneczne, przy okazji je wkleje ;)
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#26
Dzisiaj ukończyłem jeden z pierwszych moich modeli robionych w H0, przeleżał około 3 lata aż dzis doszły kółka BBS RS + niskoprofilowe opony, lusterka fototrawione automobilii i na przodzie przeźroczyste światła home made :D . Reszta była zrobiona około 3 lata temu.






porównanie z serią, tylko zielona ;)
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#29
Fela i gleba musi być hehe ;) Panel lines to chyba pierwszy mój na 1/87, wtedy robiłem jeszcze humbrolem, cieżko go potem zmyć jak wyschnie. Ogólnie byłem zadowolony z panel lines ale fakt faktem, daje po oczach :D Obecnie juz troszke inaczej robie :D
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.422 108 2
#30
Fela i gleba musi być hehe ;) Panel lines to chyba pierwszy mój na 1/87, wtedy robiłem jeszcze humbrolem, cieżko go potem zmyć jak wyschnie. Ogólnie byłem zadowolony z panel lines ale fakt faktem, daje po oczach :D Obecnie juz troszke inaczej robie :D
Tak wiem wtedy robiłeś świetnie a teraz idealnie, powiedz mi jak lampy przednie robisz?
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#31
Powiem wszystkim, może sie komuś przyda :)
Lampy robię z przeźroczystego plastiku, szlifuje az dopasuje, jeśli okrągły kształt to najczesciej zapinam do wiertary i jechane ;) wczesniej rozwiercam dziurę w modelu i co jakis czas dopasowywuje czy juz bedzie OK. Potem odcinam kawalek i poleruje zeby przeźroczyste było. W M3 malowalem je jeszcze od wewnatrz zeby uzyskac efekt cos a'la Black Hella, wtedy zrobienie ich zajeło mi koło 4 godziny, w caddym okolo godzinki juz :) Tylne lampy jak robie to maluje je farbami typu clear :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.949 386 20
#32
Świetnie Ci wyszedł ten VW. Piękny tuning. Podoba się. I jak widać fajne laski lecą na taki tuning.:podstepny:
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#34
Witam po niemałej przerwie, co prawda czasu było mało ale jednak zdążyło się co nieco przerobić :)
Najpierw powstała mała dioramka z gablotki, żeby było na czym zdjęcia robić, dojdą jeszcze jakieś napisy i plakaty oraz druga sztuka bmw M3, która została już sprzedana:

Później w wolnym czasie przeróbka kadetta GSi cabrio który również będzie na sprzedaż:



i na koniec Kadett E sedan cult style, tu jedynie jeszcze bedzie deska w innym kolorze i zamocowana, ta narazie jest podglądowo :)




moje farbki Clear chyba sie troche przestarzały przez co nie jestem zadowolony z tylnych świateł, musze je poprawic jeszcze.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.422 108 2
#36
Warsztat bardzo mi się podoba , też się szykuję na coś podobnego.
Modele też bardzo mi się podobają, lampy rzeczywiście w kadefonie trzeba poprawić ale pomysł i wykonanie całości bardzo ładne.
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#37
Warsztacik mały, marzą mi się dioramy takie jak Ty robisz Marcin, super efekt i model tam od razu inaczej wygląda :) światła poprawie, przednie są przeszczepione z gsi razem z migaczami.
Bartek, dobre koło to podstawa do tuningu, dają największy efekt, jakbym jeszcze miał możliwośc chromowania.. To by się felgi robiły :d
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#38
Super są te modele jak i podstawka. Ale ja wróce do tych felg. Wspominałeś kiedyś że robisz je sam. Mógł byś przybliżyć jakos sposób w jaki to robisz, bo jednak to zegarmistrzowska robota.
 
OP
OP
Abarth

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#39
Super są te modele jak i podstawka. Ale ja wróce do tych felg. Wspominałeś kiedyś że robisz je sam. Mógł byś przybliżyć jakos sposób w jaki to robisz, bo jednak to zegarmistrzowska robota.
Nie wiem gdzie pisałem ze robie sam felgi ale jeśli tak to napisze sprostowanie. Felgi biore z innych modeli, mniejsze felgi mają większe opony, jest to ok ale nie dla mnie, wole niższy profil więc zawsze taka opone przerabiam na niższy profil, często pojdzie ich kilka zanim powstanie zadowalający mnie efekt, potem robie forme i odlewy tej opony aż będzie komplet i zakladam na auto :) Tak samo felgi, przerobka, odlew a najgorsze są ranty, brak frezarki, tokarki itd, niestety tylko wiertarka i szlifowanie aluminiom, dopasowanie lub przerobka dostępnych rantów :) Roboty w trzy dupy ale jestem zadowolony z efektu, często mi tez piszą ludzie żebym im sprzedał komplet kół, niesprzedaje bo jest to nie opłacalne, każdy by chciał komplet za 5zł a roboty zeby zrobić komplet kół od A do Z to jest pare godzin. Może ja mam takie powolne ruchy?
Tak samo ten warsztacik, myśle, zrobie, bedzie szybki szpil, dupa... :/ malowanie , schnięcie, szlifowanie częsci, robienie regałów, kół, wyciecie i dopasowanie ścianek, zajeło mi to 3 wieczory :/ Szybki szpil to można z kobietą w łózku hehehe ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Galeria 13
Galeria 384
Galeria 18
Galeria 6
Galeria 30

Podobne wątki